Żarówki halogenowe

Pokaż na stronie

77 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kształt żarnik
Marka EMOS
Typ żarówka specjalistyczna
Kształt reflektor
Marka EMOS
Typ halogen
Kształt reflektor
Marka EMOS
Typ halogen
Kształt inny
Marka EMOS
Typ halogen
Kształt żarnik
Marka EMOS
Typ żarówka specjalistyczna
Kształt inny
Marka EMOS
Typ halogen
Kształt inny
Marka EMOS
Typ halogen
Kształt świeczka
Marka inny
Typ halogen
Kształt reflektor
Marka EMOS
Typ halogen
Kształt reflektor
Marka Osram
Typ halogen
Kształt pinowa
Marka Osram
Typ halogen
Kształt specjalna
Marka Osram
Typ halogen
Kształt klasyczny
Marka inny
Typ halogen
Kształt reflektor
Marka Osram
Typ halogen
Kształt kula
Marka Philips
Typ halogen
Kształt kula
Marka Philips
Typ halogen
Kształt kula
Marka Philips
Typ halogen
Kształt świeczka
Marka Philips
Typ halogen
Kształt żarnik
Marka EMOS
Typ żarówka specjalistyczna
Kształt żarnik
Marka EMOS
Typ żarówka specjalistyczna
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nowoczesne żarówki halogenowe to jeden z najchętniej wybieranych elementów oświetlenia w domach, biurach czy też przestrzeniach użytkowych. Są praktyczne i dyskretne. Świetnie sprawdzają się w aranżacjach z płytami kartonowo-gipsowymi. Poza tym halogeny, jakie oferujemy na bricomarche.pl, rewelacyjnie uzupełniają meble kuchenne, pokojowe czy też wykończenie łazienek. Żarówki i świetlówki nie tylko doświetlają przestrzeń, podkreślając ważne miejsca i detale, ale stają się także niezbędne przy pracy, gotowaniu czy też poprawianiu urody. W efekcie żarówki halogenowe tworzą niezwykły nastrój, a różnorodność kształtów, kolorów i mocy pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie do każdego wnętrza. Dlatego właśnie są niezastąpione w klasycznych i w nowoczesnych aranżacjach. W wielu wariantach sprawdzą się także we stylizowanych, wymagających wnętrzach. Tego typu żarówki są trwałe, wydajne i ekologiczne. Oszczędność energii z pewnością odczujesz również w portfelu. Wybierz najlepsze halogeny i ciesz się najpiękniejszym oświetleniem wszędzie tam, gdzie chcesz.

W świecie żarówek - jakie oświetlenie halogenowe wybrać?

Oświetlenie to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia. Wpływa na wygląd wnętrz, tworzy klimat, ale przede wszystkim umożliwia widoczność po zmroku. Do wyboru jest kilku opcji: świetlówki, żarówki LED oraz halogeny. Pierwsze z nich to podłużne, wypełnione gazem i luminoforem lampy, drugie działają dzięki emitującym światło diodom, zaś ostatnie to wyposażone w wolframowy żarnik żarówki, w których wnętrzu znajduje się halogen wraz z jednym z gazów szlachetnych.

Dlaczego warto inwestować w żarówki halogenowe?

W porównaniu do stosowanych dawniej produktów tradycyjnych żarówki halogenowe są przede wszystkim oszczędniejsze w eksploatacji. Różnią się także kolorem światła, które ma mniej żółty odcień, przez co w mniejszym stopniu męczą oczy. To nowoczesne produkty o lepszych parametrach niż żarówki żarnikowe, przy czym pobierają całkiem niewiele prądu, co pozwala na oszczędności w zakresie zużywania energii.

Wybierając lampy do swoich wnętrz, należy pamiętać, że żarówki halogenowe nagrzewają się podczas pracy. Konieczne jest więc stawianie na takie oprawy, które są do nich dostosowane i nie ulegną zniszczeniu. Same żarówki nie dość, że dają naprawdę ładne światło, to są przy okazji atrakcyjne cenowo, dlatego znajdują zastosowanie we wszystkich typach wnętrz.

Halogeny i ich rodzaje

Halogeny występują w wielu wariantach, które różnią się pod względem wizualnym, ale i sposobem montażu. Do wyboru są te zwane nadtynkowymi, które na oko przypominają tuby o różnych średnicach, ale i te, zwane podtynkowych. Te ostatnie to przeznaczone do montażu pod płytami kartonowo-gipsowymi modele, które w zdecydowanej większości są ukryte z widoku.

Halogeny dzieli się także na te zwane niskimi oraz propozycje wysokie. Zarówno jedne, jak i drugie mogą mieć okrągły lub kwadratowy kształt - pierwsze to doskonały pomysł do minimalistycznych aranżacji, natomiast drugie to hit stylizacji rodem ze Skandynawii.

Oprawy halogenowe mogą być jedno lub wielopunktowe. Modele pojedyncze sprawdzają się, gdy chcemy rozmieścić równolegle przynajmniej kilka sztuk w niedalekiej odległości, podwójne zaś wspaniale zdobią, gdy są rozmieszczone symetrycznie na suficie, co tworzy atrakcyjny efekt dekoracyjny, a przy okazji jest praktyczne.

Halogeny w różnych barwach

Halogeny podobnie jak klasyczne żarówki mogą występować w różnych barwach światła. Do wyboru jest więc barwa żółta, ciepła, której przypisuje się właściwości relaksujące. Kolor ten wpływa też na dodanie wnętrzom przytulności, gdyż przypominają odcień płomienia z ogniska i romantycznych świec.

W opozycji do niej znajduje się barwa biała, zimna. Zaleca się ją do miejsc takich jak biura, czy pokoje do nauki, gdyż odcień ten wspomaga koncentrację i umożliwia lepsze skupienie się. Chłodna kolorystyka kojarzy się też z nowoczesnością, dlatego będzie świetnym uzupełnieniem nowatorskich, minimalistycznych aranżacji.

Dla osób, które nie mogą się zdecydować powstało świetne rozwiązanie pośrednie - światło o barwie neutralnej. To doskonały wybór do zdecydowanej większości pomieszczeń bez względu na styl. Dodatkowo neutralny odcień nie obciąża wzroku, więc tego typu oświetlenie można wykorzystać wszędzie - od salonu, po sypialnię.

Oświetlenie halogenowe, a inne zadania

Oświetlenie halogenowe jest również wykorzystywane poza użytkiem domowym. Modele na regulowanych stojakach, zwane też potocznie naświetlaczami, można często spotkać na placach budowy, zanim jeszcze na danym obszarze pojawi się normalna instalacja. Wybór ten nie jest niczym dziwnym, biorąc pod uwagę fakt, że pomimo niewielkich wymiarów żarówki mogą dawać naprawdę dużo jasnego światła.

Do dyspozycji jest także wariant przenośny, w którym masywny statyw jest zastąpiony poręcznym uchwytem, co ułatwia transport oświetlenia np. w trakcie remontu. Genialnym rozwiązaniem, które jest rekomendowane do użytku zewnętrznego, są halogeny ze wbudowanymi czujnikami ruchu, które znajdą zastosowanie w ogrodach i na posesjach. Ich montaż przed wejściem do domu, w drodze do altany, czy nad wjazdem do garażu to ogromna wygoda w codziennym użytkowaniu.

Żarówki energooszczędne, a ekologia

Żarówki energooszczędne to coś dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą. Są one bowiem zdecydowanie wydajniejsze od tradycyjnych, co pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 30% przy takich samych osiągach. Na uwagę zasługuje rezygnacja z niekorzystnie wpływających na środowisko substancji takich jak rtęć, czy szkodliwe związki chemiczne, które podczas rozbicia mogłyby stanowić zagrożenie dla użytkowników.

Żarówki energooszczędne są komfortowe również dlatego, że ich czas pracy to nawet kilka lat. Oznacza to brak konieczności częstej wymiany żarówki, co jest praktyczne, szczególnie w trudno dostępnych miejscach.

Żarówki halogenowe LED i ich rodzaje

Miłośnicy jednolitego oświetlenia je uwielbiają - za ładną barwę, brak efektu mrugania i niewielkie wymiary. Żarówki halogenowe LED to jedne z najczęściej wybieranych aktualnie rozwiązań do nowoczesnych wnętrz, w których zależy nam na efektownym, ale przy okazji praktycznym wykończeniu. Wśród nich znaleźć można oryginalne oprawy sufitowe lub ścienne, które ze względu na swój kształt noszą nazwę oczek. To punktowe źródła oświetlenia, które są wspaniałym uzupełnieniem podwieszanych sufitów wykonywanych z płyt kartonowo-gipsowych, co daje iście nowoczesny rezultat.

Żarówki halogenowe LED są również dostępne w postaci szklanych lub regulowanych, wpuszczanych opraw, które stają się wspaniałą ozdobą sufitu. Można montować je pojedynczo lub tworzyć z ich pomocą oryginalny kształt, który zmienia się w dekorację pomieszczenia. Oprawy dostępne w naszym sklepie mogą być błyszczące lub utrzymane w macie i mieć różne kolory. Obok białych, które pięknie zlewają się z tradycyjnymi sufitami, sporym zainteresowaniem cieszą się pasujące do loftów i industrialnych pomieszczeń warianty czarne, które dodają wnętrzu nowatorskiego designu.

Żarówki LED, czy halogeny - jakie wybrać?

Żarówki LED to ciekawa alternatywa dla halogenów. Chociaż wiele z nich na pierwszy rzut oka prezentuje się dość podobnie, to zasada ich działania jest zupełnie inna. Choć zarówno jedne, jak i drugie pobierają mniej energii niż klasyczne żarówki, to diody LED zdecydowanie wygrywają w zestawieniu. Ich zaletą jest także długowieczność, co w przypadku wielu modeli oznacza nawet kilka lat bezawaryjnej pracy.

Oświetlenie LED jest dostępne nie tylko w formie gotowych lampek, ale i specjalnych taśm, które świetnie nadają się do podświetlania wnęk i schodów. Te o właściwościach wodoodpornych można wykorzystywać do zdobienia łazienek, rozmieszczając np. wokół luster, co jest nie tylko efektowne, ale i wygodne np. w trakcie wykonywania makijażu.

Halogeny też mogą przybierać różne kształty - zarówno w kwestii budowy, jak i rodzaju oprawki, średnicy złącza, czy samego gwintu, który może być wkręcany, lub wciskany. Oprócz propozycji w kształcie klasycznej bańki można wybrać dla siebie te o spłaszczonej górze lub innych, nierzadko oryginalnych formach. W sprzedaży znajdują się bowiem efektowne żarówki vintage, podłużne lub z ozdobnym pręcikiem. Oprócz tradycyjnego szkła można wybrać coś spośród tych zmatowionych lub przydymionych, które nawet gdy w danej chwili nie świecą, nadal efektownie się prezentują. Halogeny są także dostępne w wariancie zmieniającym kolor, co jest wspaniałym pomysłem podczas uroczystych eventów i spotkań ze znajomymi.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.