Kanały instalacyjne, korytka i tunele na kable

Pokaż na stronie

17 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ listwa
Wymiary produktu 200 cm
Typ Szynoprzewód
Wymiary produktu 2,2x100x3,6
Typ kanał
Wymiary produktu 20 x 12 x 200 cm
Typ kanał
Wymiary produktu 2,5 x 15 x 200 cm
Wymiary produktu 100 x 1,2 cm
Wymiary produktu 100 x 2 cm
Typ Szynoprzewód
Wymiary produktu 2,2x100x3,6
Wymiary produktu 100 x 2,2 x 3,6 cm
Wymiary produktu 200 x 2,2 x 3,6 cm
Wymiary produktu 200 x 2,2 x 3,6 cm
Wymiary produktu 200 x 2,2 x 3,6 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Przygotowanie funkcjonalnej instalacji elektrycznej w mieszkaniu wymaga zaplanowania wszystkich szczegółów już na etapie budowy albo generalnego remontu. Jednakże to przy wykończeniu wnętrza stosowane są rozmaite listwy maskujące kable. Umożliwiają one estetyczne schowanie wszystkich przewodów, co ma trojakie znaczenie. Z jednej strony sprawia, że przewody nie są widoczne, a wnętrze prezentuje się estetycznie. Z drugiej kanały instalacyjne nie muszą biec w ścianach. Dodatkowo listwy maskujące kable gwarantują również bezpieczeństwo, zwłaszcza we wnętrzach, w których mieszkają małe dzieci albo zwierzęta.


Wszystkie oferowane w asortymencie sklepu Bricomarche.pl powłoki i osłony kabli zostały przygotowane w standardowych rozmiarach. Możliwe jest ich przycięcie na rozmiar w celu dopasowania do wymiarów danego pomieszczenia. Kanały instalacyjne dodatkowo zostały przygotowane z bezpiecznych materiałów - nie przewodzą one prądu. Z tego powodu nawet w przypadku awarii i przypadkowego dotknięcia nikomu nie grozi niebezpieczeństwo. Dodatkowo kanały można samodzielnie pomalować na dowolny kolor.

Kanały instalacyjne kabli elektrycznych zapewnią Ci bezpieczny dostęp do energii elektrycznej

Podczas prowadzenia sieci elektrycznej w mieszkaniu bardzo ważne jest dobre rozplanowanie kontaktów elektrycznych. Wszelkie zmiany ich położenia wymagają od Ciebie kucia ścian i kładzenia kabli w specjalnie przygotowanych korytkach. Dzięki temu po zatynkowaniu ściany i pomalowaniu kable są niewidoczne. Co jeśli chcesz podłączyć urządzenie elektryczne, które wymaga poprowadzenia kabli przez środek pomieszczenia, a nie chcesz kuć ścian? W takich sytuacjach przydadzą Ci się kanały instalacyjne.

W tej kategorii znajdziesz różne kanały instalacyjne, które zabezpieczą kable elektryczne przed czynnikami zewnętrznymi. Mają kształt plastikowej obudowy, do której wkłada się kable. Kanały te możesz następnie np. przykleić do ściany. W ten sposób nie musisz się obawiać, że kable poplączą się lub uszkodzą. Zabezpieczasz je także przed dostępem dzieci. Znajdziesz u nas kanały instalacyjne w różnych kolorach, w kilku szerokościach i wykonane z różnych materiałów.

Rodzaje listew maskujących do kabli

W tej kategorii znajdziesz różne listwy maskujące. Dostępne są modele o zwiększonej szczelności, które najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych. Listwy maskujące do kabli zazwyczaj zamykane są ze wszystkich stron. To pozwala wygodnie zamknąć kable i przykleić kanał do ściany. Dostępne są jednak także szynoprzewody, które z jednej strony są otwarte. Akcesoria te posłużą Ci np. do montaży taśm oświetleniowych.

Listwy maskujące do kabli różnią się także ze względu na wykorzystany do ich produkcji materiał. Możesz wybrać modele z tworzywa sztucznego lub z aluminium. Oba produkty świetnie zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi. Różnią się jednak nieco wyglądem. W miejscach, w których zależy Ci szczególnie na estetyce wnętrza, warto wybrać listwy aluminiowe.

Poszczególne listwy różnią się także szerokością. Ten parametr koniecznie dopasuj do grubości kabli i ich ilości, którą chcesz poprowadzić przez kanał.

Do czego przydadzą Ci się korytka na kable i szynoprzewody?

Korytka na kable i szynoprzewody cechują się tym, że jedna ze ścianek jest otwarta. Gdzie wykorzystać tego rodzaju osłony? Te akcesoria nieco różnią się swoim zastosowaniem. W ich wnętrzu możesz poprowadzić taśmy LED i stworzyć liniowe oprawy skuteczne np. do oświetlania blatów kuchennych. Korytka na kable możesz wówczas przykleić do ściany lub od spodu do szafek kuchennych.

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć taśmy znajdujące się wewnątrz, możesz wsunąć do korytek półprzeźroczyste, plastikowe szkiełka, które przepuszczą światło, ale je delikatnie rozpraszają. Tego rodzaju oświetlenie wykorzystasz także do oświetlenia zabudowy wanny, ciekawej dekoracji biurka czy oświetlenia wnętrza garderoby.

Maskownice do kabli zwiększą estetykę aranżacji

Maskownice do kabli pełnią dwie funkcje. Jedną z nich jest funkcja dekoracyjna. Nie ma nic mocniej obniżającego estetykę wnętrza niż zwisające ze ścian kable. Taka sytuacja może zdarzyć się nawet w nowoczesnych aranżacjach. W salonie zmieniasz telewizor na model wiszący. Musisz go jednak podłączyć tak samo, jak stojący. Jeśli najbliższy kontakt znajduje się przy listwie podłogowej, kabel od telewizora będzie poprowadzony po ścianie. Podobny problem może wystąpić w sytuacji, kiedy chcesz zawiesić kinkiet ścienny tuż obok łóżka w sypialni. Jeśli chcesz uniknąć wiercenia w ścianach, wówczas kabel musi zostać poprowadzony po powierzchni ściany.

Maskownice do kabli pozwolą Ci zachować wysoką estetykę wnętrza bez wiercenia dodatkowych otworów na kable. Modele wykonane z tworzywa sztucznego możesz swobodnie malować na kolor ściany. Dzięki temu staną się one o wiele mniej widoczne. Ponadto kable będą ułożone prosto. Po obu stronach maskownicy możesz przykleić listwy ścienne i stworzyć z nich ciekawą dekorację ścienną pasującą do nowoczesnych wnętrz.

Jak zabezpieczyć kable w pomieszczeniach wilgotnych? Wykorzystaj tunele na kable

Kiedy planujesz remont mieszkania, koniecznie zwróć uwagę na bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Podczas prowadzenia kabli w posadzce, wykorzystaj rury osłonowe do kabli. Dzięki nim ciężar wylewki i materiału wykończeniowego podłogi nie będzie oddziaływał na kable elektryczne. Dodatkowo chronią one przed wilgocią z posadzki i naciskiem związanym ze zwykłym użytkowaniem pomieszczenia.

W mieszkaniach z małymi dziećmi zwróć szczególnie uwagę na kable prowadzone na zewnątrz. Wszelkie przewody od sprzętu elektronicznego warto odpowiednio zabezpieczyć. Wykorzystaj do tego tunele na kable, które możesz przykleić do ściany czy mebli. Zamknięte wewnątrz nich przewody nie będą zagrażać najmłodszym domownikom czy zwierzętom domowym.

Tunele na kable przydadzą Ci się także we wnętrzach o zwiększonej wilgotności powietrza. W łazienkach i kuchniach warto dodatkowo zabezpieczyć kable wystające z podłogi czy ze ścian. Dzięki temu masz pewność, że wilgoć nie przedostanie się do wnętrza przewodów i nie wywoła niebezpiecznego spięcia. Zwiększysz w ten sposób nie tylko bezpieczeństwo domowników, ale także uchronisz się przed kosztownymi naprawami instalacji elektrycznej.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.