Kable elektryczne, przewody przyłączeniowe

Pokaż na stronie

130 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Kolor biały
437 00 szt.
Tylko online
Długość 10000 cm
Kolor biały
Rodzaj płaski, 3 x 1,5 mm²
279 00 szt.
Kolor biały
Długość 100 cm
Kolor biały
Długość 100 cm
Kolor czarny
Długość 150 cm
Kolor niebieski
Długość 10000 cm
Kolor biały
Długość 10000 cm
Kolor biały
Długość 150 cm
Kolor czerwony
Długość 2500 cm
Kolor biały
Rodzaj OMYp 2 x 1,5
Długość 1000 cm
Kolor biały
Rodzaj OMYp 2 x 1,5
Długość 1000 cm
Kolor biały
Rodzaj YDYP 2 x 1,5
Długość 1000 cm
Kolor biały
Rodzaj OMYp 2 x 1
Długość 2500 cm
Kolor biały
Rodzaj OMY 3 x 1
Długość 1000 cm
Kolor biały
Rodzaj YDYP 3 x 1,5
Długość 1000 cm
Kolor biały
Rodzaj YDYP 3 x 2,5
Długość 1500 cm
Kolor biały
Rodzaj YDYP 3 x 1,5
Długość 2500 cm
Kolor biały
Rodzaj OMY 3 x 1,5
Długość 2500 cm
Kolor biały
Rodzaj YDYP 2 x 1,5
Długość 2500 cm
Kolor biały
Rodzaj YDYP 2 x 2,5
10 20 50 100 Ofert na stronie

Doskonałej jakości kable są niezbędne są do tego, by położyć bezpieczną i funkcjonalną instalację elektryczną w domach, biurach, miejscach publicznych i wszędzie tam, gdzie jest ona niezbędna. Dzięki temu bez problemu można podłączyć każde urządzenie do sieci, korzysta się z oświetlenia oraz szeregu różnych systemów zasilanych energią. Nowoczesne kable, jakie oferujemy na bricomarche.pl, to szereg różnych produktów, które bez problemu można dopasować do swoich potrzeb, a także wymagań konkretnej przestrzeni. Niezwykle istotna jest ilość wiązek oraz rodzaj izolacji. To ona sprawia, że instalacja jest odporna na działanie różnych czynników – szczególnie wilgoci. Nie ulega również uszkodzeniom mechanicznym, przetarciom, co może zabezpieczać przed porażeniem prądem. Kable i przewody elektryczne są również dedykowane różnym urządzeniom domowym i przemysłowym. Od tych aspektów zależy na przykład pobór mocy, a także określone warunki pracy. Zobacz, które kable będą najlepsze do Twojego gospodarstwa domowego lub zakładu pracy.


Kable elektryczne niezbędne do przesyłania prądu

W każdym budynku niezbędne jest podłączenie do sieci energetycznej. Obecnie większość urządzeń działa na to medium. Aby zapewnić sobie dostęp do prądu, w każdym pomieszczeniu niezbędne są kable elektryczne. To właśnie w nich płynie prąd, który następnie zasila wszystkie urządzenia w domu i mieszkaniu.


W tej kategorii znajdziesz różne kable elektryczne o odmiennym zastosowaniu. Dostępne są produkty do tworzenia sieci elektrycznej w budynku mieszkalnym, ale także kable doprowadzające prąd bezpośrednio do urządzeń. Oprócz tego znajdziesz kable do przesyłania sygnału telewizyjnego i radiowego.


Wśród kabli elektrycznych panuje duża różnorodność, co potwierdza obszerna oferta tych produktów w sklepie Bricomarché. Różnią się materiałem wykonania, ale także tworzywem, z których wykonana jest izolacja. Materiały te wpływają bezpośrednio na osiągane przez dany produkt parametry i tym samym dyktują ich zastosowanie. Zobacz, jakie kable możesz zastosować w konkretnym miejscu.


Rodzaje przewodów elektrycznych

W budynku mieszkalnym zakłada się dwa rodzaje sieci elektrycznych różniących się napięciem. W gniazdach możesz mieć napięcie 230 V lub 400 V, czyli tzw. siłę. Do obu rodzajów sieci elektrycznej wymagane są odmienne przewody elektryczne.


W tej kategorii znajdziesz przewody elektryczne jednofazowe składające się z trzech kabli: roboczego, neutralnego i ochronnego. Większość urządzeń elektrycznych użytkowanych w domach wymaga napięcia 230 V, dlatego najczęściej kładzie się tego rodzaju instalację.


W domach, w których chcesz zamontować mocniejsze urządzenia np. mocną płytę indukcyjną czy pompę, możesz potrzebować większego napięcia w gniazdach. Do sieci trójfazowej potrzebujesz przewodów składających się z pięciu kabli: trzech roboczych, jednego neutralnego i jednego ochronnego. Wówczas masz pewność, że wytrzymają wyższe napięcie przesyłanej energii elektrycznej i nie ulegną spaleniu lub innym awariom.


Dostępne w tej kategorii kable różnią się także materiałem wykonania przewodów. Najlepsze są te wykonane z miedzi, która najlepiej przewodzi prąd elektryczny. Do produkcji kabli jednak używa się także stali i aluminium.


Oznaczenia na kablach elektrycznych

O tym, z jakich materiałów wykonany jest dany kabel elektryczny, informują specjalne oznaczenia. Kolejne litery w ciągu oznaczają materiał wykonania rdzenia, izolacji rdzenia i płaszcza zewnętrznego. Ponadto symbolem literowym wskazuje się na to, czy kabel jest płaski czy okrągły, a także rodzaj żyły, która może być wykonana z drutu, linki lub giętkiej linki.


Najpopularniejsze kable to OMYp – symbol ten oznacza płaski, miedziany przewód oponowy w izolacji i oponie polwinitowej. Można go stosować wewnątrz budynków mieszkalnych, także w miejscach o zwiększonej wilgotności powietrza. Używany jest do podłączania urządzeń AGD.


Kolejnym rodzajem kabli jest np. YDYp. Jest to kabel jednodrutowy, którego izolacja i powłoka wykonana jest ze zwykłego polwinitu. Stosuje się go w suchych pomieszczeniach. Można go poprowadzić na tynku lub pod nim.


Bardzo popularny jest także kabel YKY. Jest to kabel miedziany elektroenergetyczny, który można kłaść do ziemi. Powłoka i izolacja wykonana jest z polwinitu, który chroni żyły przed wilgocią.


Kiedy przydadzą Ci się przewody przyłączeniowe?

Podczas zakładania sieci elektrycznej w budynku niezbędne są także przewody instalacyjne czy akcesoria do kabli, dzięki którym poprowadzić je na ścianie lub pod tynkiem.


W tej kategorii znajdziesz także przewody przyłączeniowe, które montuje się bezpośrednio do urządzeń elektrycznych. Dzięki nim jesteś w stanie podłączyć dane urządzenie do kontaktu. Możesz wybrać przewody przyłączeniowe jednożyłowe lub trzyżyłowe. Poszczególne modele różnią się także wtyczką. Do urządzeń o małej mocy spokojnie wystarczy Ci kabel zakończony wtyczką płaską. Z kolei do urządzeń AGD i elektronarzędzi konieczne jest zastosowanie przewodów z wtyczką zawierającą dodatkowo otwór na uziemienie.


Przewody te posłużą Ci także w sytuacji, w której stary kabel przy urządzeniu został zniszczony i nie spełnia dobrze swojej funkcji. Zamiast wymieniać całe urządzenie, możesz podłączyć do niego nowy kabel.


Do czego służą kable koncentryczne?

W całkiem innym miejscu i do innych zadań wykorzystasz kable koncentryczne. Te produkty całkowicie różnią się budową od zwykłych przewodów. Zastosowana w nich żyła miedziana otoczona jest dielektrykiem, ekranem, oplotem i dopiero płaszczem zewnętrznym z tworzywa sztucznego. Wszystkie te warstwy chronią sygnał telewizyjny lub telefoniczny przesyłany żyłą przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.


Kable koncentryczne służą do przesyłania sygnału telewizyjnego odbieranego przez antenę i dostarczania go do odbiornika, czyli telewizora, gdzie zamieniany jest w obraz i nagranie audio. Kable te wykorzystasz zatem do połączenia anteny zewnętrznej z telewizorem.


Warto wybierać produkty wysokiej jakość, ponieważ od jakości kabla zależy w dużej mierze jakość odbieranego obrazu i dźwięku. Nawet antena z najwyższej półki nie zapewni Ci doskonałego obrazu na telewizorze, kiedy zastosujesz kiepskiej jakości kable koncentryczne.


Jak wybrać kable zasilające?

Przede wszystkim zdecyduj, jakie napięcie będzie miał przesyłany przez kable prąd. Jeśli będzie to 400 V, koniecznie wybieraj kable zasilające trzy żyłowe. Dzięki nim możesz zasilać urządzenia elektryczne o dużej mocy.


Drugim kryterium jest miejsce montażu. Kable zasilające, które chcesz poprowadzić pod tynkiem lub pod ziemią muszą mieć odpowiednią izolację chroniącą żyły miedziane od wilgoci i zabrudzeń. W przypadku kładzenia kabli na zewnątrz po ścianie czy po murze budynku izolacja kabli musi być także odporna na promienie UV.


Kable elektryczne różnią się także powierzchnią przekroju żyły, która wpływa na maksymalne obciążenie prądowe. W przypadku urządzeń o dużej mocy będziesz potrzebować kabli o dużym przekroju żyły.


Kablami możesz przesyłać nie tylko energię elektryczną, ale także sygnał telewizyjny czy internetowy. Pamiętaj, aby dobrze dobrać kabel do instalacji i odbiornika.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.