Konektory i łączniki szynoprzewodów do kabli

Pokaż na stronie

17 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Praktyczne konektory do kabli to element niezbędny w pracy każdego elektryka. Pozwalają szybko, sprawnie i bezpiecznie połączyć przewody, by stworzyć doskonałej jakości instalację elektryczną zarówno w domach, jak i w miejscach publicznych czy przestrzeniach przemysłowych. Dzięki różnorodnym wtykom i końcówkom bez problemu można dopasować konektory do kabli do swoich potrzeb, a przede wszystkim do specyfiki urządzeń. Niewielkie dodatki pozwalają stworzyć bezpieczną instalację nawet osobom, które profesjonalnie nie zajmują się elektryką. Łączniki do kabli, jakie oferujemy na bricomarche.pl, gwarantują szybki i bezpieczny montaż w różnych systemach. W efekcie w zależności od wielkości i specyfiki można połączyć kable i przewody elektryczne w linii prostej lub też pod kątem. Tym samym sposobem zestawia się ze sobą kolejne szynoprzewody, tworząc ciekawą aranżację w salonie lub w kuchni. Wysokiej jakości produkty gwarantują natomiast bezpieczeństwo użytkownikom. Wybierz łączniki do kabli najlepsze dla Ciebie?


Systemy szynowe to praktyczne rozwiązanie, często wykorzystywane w budownictwie, głównie w celu dystrybuowania małej, dużej i średniej energii. Szynoprzewody najczęściej stosowane są jako główne linie, których zadaniem jest zasilanie instalacji z jednoczesnym zapewnieniem jej pełnego bezpieczeństwa. Taki szynoprzewód umożliwia tworzenie różnego rodzaju konfiguracji oświetlenia, jednak do prawidłowego działania potrzebuje też pewnego rodzaju akcesoriów.

Sklep Bricomarche oferuje łączniki szynoprzewodów do kabli, dzięki którym uda się odpowiednio złączyć kable elektryczne, tworząc profesjonalną instalację, związaną z systemem szynowym. Łączniki i konektory to jeden z elementów niezbędnych do stworzenia oświetlenia, odpowiadającego potrzebom użytkownika, który ceni sobie precyzję i funkcjonalność. Produkty tego typu umożliwiają wykonanie wysokiej jakości oświetlenia wewnętrznego na terenie mieszkania, domu lub innego budynku użytkowego.

Systemy szynowe sprawdzają się na różnego rodzaju przestrzeniach, zarówno mniejszych, jak i większych. Zwiększenie popularności ich stosowania sprawiło, że pojawiło się też większe zapotrzebowanie na akcesoria, związane z takimi układami, między innymi na wsuwki do kabli czy różnego rodzaju konektory do szynoprzewodów, będących częścią układu szynowego i służące jako oświetlenie główne lub dodatkowe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą łączników i konektorów do szynoprzewodów, a także innych przydatnych akcesoriów.


Łączniki szynoprzewodów do kabli, konektory i zaciskarki - jakie wybrać?

Systemy szynowe, aby mogły poprawnie funkcjonować, potrzebują użycia różnego rodzaju dodatków, usprawniających ich działanie. Do tej grupy zaliczamy między innymi konektory i łączniki, ale także zaciskarki konektorów, które stabilizują całą konstrukcję. W ofercie sklepu Bricomarche można znaleźć łączniki i konektory renomowanej marki HOROZ, zaciskarki wtyków firmy Libox, konektory oczkowe oraz inne elementy, które mogą przydać się przy zakładaniu systemów szynowych.

Każdy taki produkt wyróżnia się wysoką jakością wykonania, zapewniającą trwałość elementów, dzięki czemu można mieć pewność, że z ich pomocą stworzy się stabilną i bezpieczną instalację.


Konektory do kabli - co to właściwie jest?

Konektory to elementy zakończeniowe do przewodów, które mogą różnić się średnicą oraz przeznaczeniem. Wyróżniamy dwa główne typy takich urządzeń:


  • konektory męskie - są to części, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego funkcjonowania przewodów elektrycznych. Dzięki tego typu łącznikom można podłączyć do instalacji elektrycznej dowolny kabel. Konektor zaciska się na końcówce przewodu przy pomocy zaciskarek do konektorów. Najczęściej elementy te wykonywane są z miedzi, która jest odporna na działanie wysokiej temperatury;
  • konektory żeńskie - są to złącza, które należy zaciskać na końcówkach przewodów lub kabli. Często wykorzystywane są również jako wtyczki do konektorów męskich. Tego typu elementy również tworzy się z odpornego na ciepło mosiądzu.


Konektory do łączenia kabli pozwalają na tworzenie złączy elektrycznych oraz przewodów przeznaczenia specjalnego, które wykorzystywane są w  szynoprzewodach. Są to swojego rodzaju “przejściówki” mające za zadanie wsparcie prawidłowego przepływu prądu elektrycznego przez dany przewód.


Czym są wsuwki do kabli?

Wśród elementów, zaliczanych do łączników, powiązanych z szynoprzewodami, znajdziemy także wsuwki elektryczne. Są to drobne elementy, które, kiedy zostaną solidnie wykonane z dobrej jakości materiałów, zapewniają stabilne i trwałe połączenie. Zastosowanie tych produktów  jest wszechstronne, między innymi sprawdzają się także podczas łączenia przewodów w systemach szynowych.


Co jeszcze warto wiedzieć o konektorach i łącznikach do szynoprzewodów?

Łączniki szynoprzewodów do kabli to niepozorne elementy, mające duże znaczenie dla trwałości i funkcjonalności instalacji elektrycznej. To dzięki nim można tworzyć ciekawe konstrukcje i łączyć ze sobą różne części, wchodzące w skład układu elektrycznego. Konektory do kabli zapewniają zasilaniu swobodny przepływ. Odpowiednie konektory można wykorzystać do łączenia ze sobą kabli. Niektóre z nich, takie jak konektor oczkowy, to naprawdę niewielkie produkty, które mogą wydawać się nieistotne. A jednak to właśnie dzięki nim można płynnie przesyłać zasilanie pomiędzy dwoma przewodami.

Dużą zaletą łączników szynoprzewodów do kabli, jest uniwersalność ich zastosowania. Nie tylko usprawniają one pracę tworzonego systemu szynowego, ale też charakteryzują się prostotą montażu, którą można bez problemu wykonać przy pomocy zaciskarki konektorów.


Konektory i łączniki do szynoprzewodów - wybierz odpowiednie elementy w naszym sklepie

W markecie Bricomarche oferujemy różnego rodzaju łączniki i konektory szynoprzewodów, jak również wsuwki do kabli, zaciskarki, puszki do przedłużaczy i inne przydatne akcesoria. Zachęcamy do przeglądania naszego asortymentu i doboru wysokiej jakości elementów, które sprawdzą się przy tworzeniu instalacji elektrycznych.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.