Wtyczki proste, kątowe i z uziemieniem

Pokaż na stronie

124 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Prąd znamionowy 16 A
Prąd znamionowy 16 A
Stopień ochrony IP20
Prąd znamionowy 10 A
Stopień ochrony IP20
Typ RX3
Prąd znamionowy 16 A
Stopień ochrony IP20
Typ RX3
Prąd znamionowy 20 A
Stopień ochrony IP20
Typ RX3
Prąd znamionowy 25 A
Stopień ochrony IP20
Typ RX3
Napięcie 230
Stopień ochrony IP20
Napięcie 230
Stopień ochrony IP20
Stopień ochrony IP20
Prąd znamionowy 6 A
Typ nadmiarowo-prądowy
Prąd znamionowy 16 A
Typ nadmiarowo-prądowy
Prąd znamionowy 20 A
Typ nadmiarowo-prądowy
Prąd znamionowy 25 A
Typ nadmiarowo-prądowy
Prąd znamionowy 10 A
Typ nadprądowy
Prąd znamionowy 10 A
Typ nadprądowy
Prąd znamionowy 20 A
Typ nadprądowy
Prąd znamionowy 25 A
Typ nadprądowy
Prąd znamionowy 25 A
Typ różnicowo-prądowy
Prąd znamionowy 2,5 A
Prąd znamionowy 2,5 A
10 20 50 100 Ofert na stronie

Popularne wtyczki proste to jedno z niezbędnych elementów w domu, biurze, zakładzie pracy i wszędzie tam, gdzie podłącza się różnego rodzaju urządzenia do sieci elektrycznej. Korzysta się z nich na co dzień, a od jakości, wytrzymałości i stanu technicznego zależy przede wszystkim bezpieczeństwo oraz poprawne działanie sprzętu różnego typu. Wtyczki z uziemieniem, jakie oferujemy na bricomarche.pl, dostępne są w szeregu różnych wariantów i dzięki temu bez problemu można dopasować idealną propozycję do swoich potrzeb, a także uwarunkowania instalacji elektrycznej. Gniazdka, przedłużacze i włączniki są odporne na uszkodzenia oraz działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Poza tym w opcji z uziemieniem chronią przed porażeniem prądem, a wśród wielu opcji znaleźć można też te, które sprawdzą się nawet w trudno dostępnych miejscach. Wtyczki proste bez problemu można wymienić na nowe, gdy zajdzie taka konieczność. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wybiera się zawsze sprawdzone akcesoria, które wyróżniają się estetycznym wyglądem i szeregiem praktycznych parametrów. Wybierz wtyczki z uziemieniem do swojego domu lub biura.


Wtyczki do prądu pozwalają na podłączenie do sieci elektrycznej różnego rodzaju urządzeń. Wiele z nich spełnia także dodatkową funkcję, polegającą np. na zabezpieczeniu instalacji przed skutkami przepięć i zwarć. Jeśli szukasz tego rodzaju rozwiązań, koniecznie zapoznaj się z produktami dostępnymi w tej kategorii. W marketach Bricomarché oferujemy szeroki wybór wtyczek oraz innych akcesoriów elektrycznych i instalacyjnych, które przydadzą się w niejednym domu!


Wtyczki elektryczne – rodzaje i zastosowania

Poszczególne wtyczki do prądu różnią się konstrukcją oraz przeznaczeniem. Aby ułatwić wybór odpowiedniego produktu, Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna wprowadziła jednolity system ich znakowania, którym objęte są również gniazdka elektryczne. W Polsce największą popularnością cieszą się wtyczki oznaczane literami C, E oraz F. Te pierwsze składają się z dwóch okrągłych, równolegle ustawionych bolców. Służą do podłączania do sieci urządzeń o małym zapotrzebowaniu na energię. Wtyczki oznaczone literą E wyposażone są w dodatkowy otwór, przeznaczony na tak zwany bolec uziemiający. Są powszechnie stosowane w urządzeniach o tzw. I klasie ochronności, takich jak pralki, zmywarki czy kuchenki elektryczne. Wtyczki typu F wyglądem przypominają te, opisane powyżej. Zamiast otworu uziemiającego zostały jednak wyposażone w podłużne blaszki, znajdujące się po obu stronach przyłącza. Na rynku spotkać można także wtyczki typu E/F, które oprócz wejścia na bolec mają dodatkowe klipy uziemiające.


Zastosowania wtyczek do prądu

Przyłącza typu C stosowane są najczęściej w urządzeniach starszego typu, a także tych o małej mocy. Wtyczki z uziemieniem (oznaczone literami E i F) wykorzystywane są z kolei podczas podłączania do sieci sprzętów, które są szczególnie wrażliwe na skoki napięcia. Zastosowany w nich dodatkowy przewód pozwala na odprowadzenie zbędnych ładunków elektrycznych, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie instalacji oraz chroniąc urządzenie przed przepięciem. Właśnie dlatego wtyczki z uziemieniem stanowią podstawowy element kabli zasilających do komputerów, sprzętu RTV i AGD, czy elektronarzędzi.


Jakie wtyczki elektryczne wybrać?

W marketach Bricomarché zapewniamy szeroki wybór wtyczek, różniących się konstrukcją i zastosowaniem. Sprawdź, które z nich wybrać dla siebie!


Wtyczki proste

Wtyczki proste to akcesoria, za pomocą których bez trudu podłączysz do sieci większość urządzeń elektrycznych. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie modele płaskie, pasujące do różnego rodzaju gniazdek, a także wtyczki obrotowe, które dzięki specjalnej konstrukcji pozwolą Ci uniknąć plątaniny kabli. Dostępne w naszej ofercie wtyczki płaskie wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu z pewnością posłużą Ci przez wiele lat.


Wtyczki kątowe

W naszej ofercie znajdziesz także wtyczki kątowe, które możesz podłączyć do gniazdka znajdującego się w trudno dostępnym miejscu, np.za meblami. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie modele standardowe, jak i wtyczki kątowe wyposażone w praktyczny uchwyt, który ułatwia wyjęcie przyłącza z gniazdka.


Wtyczki o podwyższonej klasie wodoszczelności

W asortymencie marketów Bricomarché nie zabrakło także wtyczek elektrycznych o podwyższonej klasie wodoszczelności, które nadają się do zastosowania na zewnątrz. Produkty z tej kategorii to w większości przyłącza wykonane z gumy, wyposażone we wszystkie niezbędne zabezpieczenia przepięciowe.


Wtyczki siłowe

Wtyczki siłowe to rozwiązania, które znajdują zastosowanie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie prądu trzeciej fazy. Służą do podłączania do instalacji urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Swoją konstrukcją różnią się od standardowych wtyczek elektrycznych. Jeśli zatem chcesz wykorzystać tego typu przyłącza, pamiętaj o zakupie dopasowanych do nich gniazdek siłowych. W tej kategorii znajdziesz różne modele wtyczek, za pomocą których bez trudu podłączysz sprzęt do instalacji prądu trójfazowego. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.


Adaptery i przejściówki do gniazdek

Wybierasz się w zagraniczną podróż? W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie także adaptery i przejściówki do gniazdek. Dzięki nim bez trudu podłączysz do sieci dowolne urządzenie elektryczne, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdziesz. Oferowane w marketach Bricomarché adaptery nadają się do gniazd sieciowych wykonanych w różnych standardach. Dodatkowe systemy uziemienia zwiększają bezpieczeństwo korzystania z tego rodzaju rozwiązań.


Akcesoria przeznaczone do zabezpieczania instalacji – wtyczki nadprądowe i bezpieczniki

Wyłączniki i wtyczki nadprądowe to akcesoria służące do zabezpieczenia instalacji elektrycznej przed skutkami zwarć lub przeciążeń występujących w sieci. Ich podstawową funkcją jest odcięcie dostępu do energii elektrycznej w przypadku nagłego skoku napięcia. Wyłączniki nadprądowe różnią się liczbą modułów, rodzajem prądu znamionowego oraz charakterystykami czasowo-prądowymi. W tej kategorii czekają na Ciebie jedno- i trójfazowe wtyczki nadprądowe oferowane przez popularnych producentów. Tego rodzaju akcesoria, ze względu na swoją modułową budowę, świetnie nadają się do tworzenia rozdzielnic.


W marketach Bricomarché znajdziesz również wyłączniki różnicowo-prądowe, które skutecznie zabezpieczają przed porażeniem prądem oraz pożarem. W naszym asortymencie nie zabrakło także bezpieczników automatycznych i wkładek topikowych, które przydadzą się do zabezpieczenia domowej instalacji.


Wśród innych praktycznych rozwiązań, jakie znajdziesz w tej kategorii, warto wspomnieć o zaślepkach do gniazdek. Tego rodzaju akcesoria pozwalają na zakrycie wejść do niewykorzystywanych w danym momencie kontaktów. Mogą one okazać się niezwykle przydatne, jeśli mieszkasz z dziećmi lub zwierzętami domowymi.


Wtyczki, adaptery do gniazdek i inne akcesoria elektryczne czekają na Ciebie w marketach Bricomarché

Wtyczki do prądu, adaptery do gniazdek oraz akcesoria przeznaczone do zabezpieczania instalacji to rozwiązania, które przydadzą się w każdym domu. Jeśli szukasz tego rodzaju produktów, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. W asortymencie marketów Bricomarché znajdziesz wysokiej jakości osprzęt elektroinstalacyjny dostępny w atrakcyjnych cenach!

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.