Zaślepki do gniazdek, adaptery, złączki i akcesoria elektryczne

Pokaż na stronie

48 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Odsłonięte przewody albo gniazdka elektryczne stanowią często zagrożenie dla zdrowia i życia domowników, zwłaszcza tych najmłodszych. Są też niewskazane, jeżeli w domu mieszkają zwierzęta. Zaślepki do gniazdek to najprostsze rozwiązanie, które pozwoli zapobiec przypadkowemu porażeniu prądem podczas nieuwagi opiekuna. Tego rodzaju akcesoria dostępne są w różnych wersjach i rozmiarach, co ułatwia dopasowanie ich do danego gniazdka.


W naszym sklepie oferujemy również szeroki wybór złączek oraz adapterów, które umożliwiają podłączenie niestandardowych wtyczek do spotykanych w mieszkaniach gniazdek. Podobnie jak zaślepki do gniazdek, są one dostępne w kilku wersjach rozmiarowych oraz z różnymi funkcjonalnościami. W ten sposób cała instalacja jest bezpieczna w obsłudze oraz praktyczna nawet przy nietypowych zastosowaniach. W sklepie zgromadziliśmy również takie produkty jak gniazdka, przedłużacze i włączniki.


Drobne akcesoria elektryczne, które warto mieć pod ręką

Instalacje elektryczne w różnych krajach mogą się od siebie różnić. Jeśli często podróżujesz, z pewnością znajdziesz w tej kategorii wiele ciekawych akcesoriów, które pozwolą Ci się przygotować na każdą ewentualność. Zarówno użytkowanie sieci elektrycznej w mieszkaniach, jak i jej tworzenie będzie wymagało czasami zastosowania tych drobnych elementów.


W tej kategorii znajdziesz popularnej szybkozłączki, konektory, które posłużą Ci do tworzenia rozgałęzionych sieci elektrycznych w domu. Ponadto dostępne są liczne adaptery, które umożliwiają podłączenie żarówki do lampy o innym gnieździe. Podczas podróży z pewnością docenisz przejściówki do innych gniazd elektrycznych. Dostępne są także zaślepki do gniazdek, które pozwolą Ci zwiększyć bezpieczeństwo w domu z małymi dziećmi.


Dobierz akcesoria, które przydadzą Ci się w domu lub remontowanym mieszkaniu. Sprawdź, co oferuje sklep Bricomarché.


Szybkozłączki – niezbędne podczas tworzenia instalacji elektrycznej w domu

Podczas zakładania nowej instalacji elektrycznej szybko przekonasz się, jak bardzo skomplikowana i rozgałęziona może być to sieć. Niekiedy do jednego pomieszczenia dochodzi jeden lub dwa kable elektryczne, które muszą zasilić urządzenia i być podłączone do kontaktów w kilku miejscach. Jak to zrobić?


Jeden kabel elektryczny możesz rozdzielić na kilka mniejszych. Wówczas prąd doprowadzisz do kilku miejsc w pokoju – np. do wiszącego kinkietu przy telewizorze i gniazda elektrycznego znajdującego się pod komputerem. Jak jednak połączyć i rozdzielić kable? Do rozdzielenia kabla elektrycznego służą złączki zaciskowe i szybkozłączki instalacyjne.


Złączki są to niewielkie elementy najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego, które wyposażone są w otwory i śrubkę zaciskową. Do jednego z otworów wkłada się jedną żyłę kabla elektrycznego, a z drugiej strony jest miejsce na podłączenie dwóch żył, od dwóch osobnych kabli. W ten sposób z łatwością rozdzielisz jeden kabel elektryczny na kilka. Po włożeniu żył należy dokręcić śrubkę, która unieruchomi je w złączce. Szybkozłaczki instalacyjne różnią się od złączek zaciskowych tym, że wyposażone są w przycisk, który unieruchamia żyły. Nie musisz mieć zatem przy sobie śrubokręta, co znacznie przyspiesza instalację złączki.


Za pomocą złączek możesz rozgałęzić jeden przewód elektryczny lub go przedłużyć. Pamiętaj, aby dobrze dopasować żyły przewodu do poszczególnych otworów na złączce.


Dopasuj gwint żarówki i lampy za pomocą wygodnego adaptera

Energooszczędne żarówki LED są niezwykle żywotne. Nie są to także tanie produkty. Co zrobić, kiedy chcesz wymienić lampę w swoim pokoju i wykorzystać do tego starą żarówkę? Jeśli gwint żarówki pasuje do gniazda w lampie, to wystarczy podłączyć żarówkę do nowej lampy i cieszyć się przyjemnym światłem w pokoju. Co jednak w sytuacji, kiedy gwint żarówki jest inny niż gniazdo w lampie? Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup nowej żarówki?


W takiej sytuacji przydadzą Ci się adaptery LED. Są to niewielkie akcesoria, które wyposażone są w gwint i gniazdo w dwóch różnych rozmiarach. Niektóre adaptery do żarówek pozwalają podłączyć żarówkę do lampy z całkiem innym rodzajem gwintu.


W tej kategorii znajdziesz adaptery do żarówek z gwintem E14 i gniazdem GU10. Najpopularniejszym rodzajem adaptera jest model z gwintem E14 i gniazdem E27, pozwalający podłączyć jedną z popularniejszych rodzajów żarówek do lamp z powszechnie stosowanym gwintem.


Co zrobić, gdy wtyczka nie pasuje do kontaktu?

W różnych krajach są różne standardy gniazd elektrycznych. Przykładowo w większej części Europy znajdziesz gniazda z dwoma otworami i bolcem na uziemienie lub bez. Wszystkie urządzenia elektryczne sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą miały dopasowane do tych gniazd wtyczki. Zabierając ze sobą suszarkę do włosów czy szczoteczkę elektryczną w podróż do Wielkiej Brytanii czy Australii możesz napotkać problem z podłączeniem urządzenia do gniazda. W krajach tych są inne gniazdka elektryczne, które nie pasują do urządzeń sprzedawanych na terenie Polski.


Podczas zagranicznych podróży przydadzą Ci się nie tylko przejściówki do żarówek, ale także przejściówki do gniazd elektrycznych. Za pomocą tych niewielkich akcesoriów jesteś w stanie podłączyć swoje urządzenie do gniazda w innym standardzie. Przejściówki te wyposażone są np. w bolce dopasowane do gniazd angielskich i otwory umożliwiające podłączenie wtyczki z dwoma bolcami i uziemieniem.


Zwiększ bezpieczeństwo swoich dzieci i wykorzystaj zaślepki do kontaktów

Źle użytkowane gniazda elektryczne mogą doprowadzić do porażenia prądem, co może mieć nawet skutki śmiertelne. Nie należy do gniazd wkładać żadnych metalowych przedmiotów. Choć dorośli doskonale o tym wiedzą, to jednak trudno czasami wytłumaczyć to dzieciom. Z tego powodu w domach, w którym małe dzieci właśnie odkrywają przestrzeń domu, swobodnie raczkując po podłodze, warto zabezpieczyć gniazdka elektryczne. Wykorzystaj do tego zaślepki do kontaktów.


Zaślepki elektryczne są to niewielkie akcesoria wykonane z tworzywa sztucznego. Wyposażone są w bolce pasujące do kontaktu i niewielki otwór na kluczyk. Po włożeniu ich do gniazda dziecko nie będzie miało do niego dostępu. Aby skorzystać z gniazd, wyjmij zaślepki do kontaktów za pomocą dołączonego kluczyka.

Powiadom o dostępności

Informujemy,