Przedłużacze, gniazdka i włączniki elektryczne

Pokaż na stronie

697 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

6 79 szt.
9 49 szt.
9 99 szt.
Montaż podtynkowy
Wymiary produktu 8 x 8 x 4 cm
9 99 szt.
Tylko online
Montaż inny
Wymiary produktu 5 x 8 x 10,5 cm
84 99 szt.
Tylko online
Montaż przenośny
Wymiary produktu 5,2 x 5,2 x 8,5 cm
47 99 szt.
Tylko online
Montaż inny
Wymiary produktu 8,8 x 3,9 cm
119 00 szt.
Tylko online
Montaż podtynkowy
Wymiary produktu 5,2 x 4,7 x 1,8 cm
62 99 szt.
Tylko online
Montaż podtynkowy
Wymiary produktu 5,2 x 4,7 x 1,8 cm
79 99 szt.
Tylko online
Montaż przenośny
Wymiary produktu 5,6 x 4,6 x 7,8cm
44 99 szt.
Tylko online
Montaż natynkowy
Wymiary produktu 5,9 x 7 x 6,5 cm
89 99 szt.
Montaż podtynkowy
Wymiary produktu 16 x 11 x 4 cm
Montaż inny
Wymiary produktu Ø28 x 15 cm
Montaż inny
Wymiary produktu 16 x 68 x 38 cm
Montaż inny
Montaż inny
Wymiary produktu 40,6 x 93,6 x 37,3 cm
Montaż inny
Wymiary produktu 40,6 x 93,6 x 37,3 cm
Montaż inny
Wymiary produktu 60 x 151 x 37,5 cm
Montaż natynkowy
Wymiary produktu 12 x 8 x 8 cm
Montaż natynkowy
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nowoczesne i praktyczne włączniki światła pozwalają bezpiecznie korzystać z instalacji elektrycznej. Poza tym podkreślają stylistykę wnętrza i doskonale wpisują się w potrzeby różnych klientów. Włączniki światła, jakie oferujemy na bricomarche.pl, są elementami obowiązkowymi w domach, mieszkaniach, biurach i miejscach użyteczności publicznej. Sprawdzają się w salonach i kuchniach, a wybrane modele będą idealne do łazienek i przestrzeni przemysłowych. Gniazdka, przedłużacze i włączniki są niezawodne i bezpieczne. Wyróżniają się atrakcyjnym designem i różnorodną kolorystyką. Pozwalają zarządzać siecią wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba, a od ich rozmieszczenia i jakości zależy codzienny komfort życia oraz pracy. Włączniki światła, poza tym że służą do regulowania oświetlenia, wykorzystywane są również przy instalacji dzwonka czy też podłączaniu energii do gniazdka. Produkty z podświetleniem będą natomiast idealne w korytarzach. Wytrzymałe, dość uniwersalne gniazda i włączniki to praktyczne detale. Często pojawiają się jako pojedynczy element, ale bez problemu można stworzyć z nich szereg włączników, które dają okazję do tego, by sterować oświetleniem w jednym miejscu. Zastanów się, jakie elementy będą najlepsze dla ciebie i wybierz jakość oraz estetykę.


Kontakty elektryczne i włączniki – produkty niezbędne do każdej instalacji elektrycznej w domu

Aby bezpiecznie i wygodnie korzystać z instalacji elektrycznej w domu, należy ją odpowiednio zakończyć. Do tego przydadzą Ci się kontakty elektryczne i włączniki elektryczne. Dzięki nim będziesz mógł zapalać i gasić światło, a także bezpiecznie podpinać do sieci swój sprzęt elektryczny.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju kontakty elektryczne. Dostępne są popularne kontakty jednogniazdowe i wielogniazdowe. Dodatkowo znajdziesz u nas kontakty hermetyczne, z uziemieniem i bez. Możesz wybierać spośród szerokiej oferty dostępnych kolorów. Ponadto w tej kategorii dostępne są przedłużacze czy gniazda przenośne.


Włączniki elektryczne dostępne w ofercie Bricomarché również zachwycają swoją różnorodnością. Znajdziesz idealne włączniki do światła zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Dostępne są włączniki zwykłe, jak i schodowe, które pozwolą Ci bezpiecznie poruszać się po schodach czy korytarzu.


Gniazda natynkowe i podtynkowe czym się różnią i gdzie je montować?

Gniazda elektryczne mogą różnić się także pod względem montażu. Do pokojów mieszkalnych najczęściej wybiera się estetyczne gniazda podtynkowe, które wymagają wykonania otworu w ścianie na puszkę elektryczną. Dzięki temu gniazdo niemal dokładnie licuje się ze ścianą. Jest mniej widoczne i przede wszystkim ułatwia ustawienie mebli. Wygląda także dużo estetyczniej niż gniazda natynkowe.


Drugim rodzajem są gniazda natynkowe, które cechują się przede wszystkim szybszym i łatwiejszym montażem. Nie musisz wiercić otworów w ścianie, ponieważ kable ze ściany podłączasz do gniazda, zakładanego na tynk. Najczęściej wybierane są do miejsc zasłoniętych przez zabudowę meblową np. do kuchni, gdzie podłączane są do nich sprzęty AGD.


Kiedy potrzebne są gniazda z uziemieniem?

W tej kategorii znajdziesz gniazda zwykłe i z uziemieniem. Te drugie wyposażone są w dodatkowy bolec, który po podłączeniu wtyczki wchodzi w znajdujący się w niej otwór. Samo uziemienie zwiększa bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu elektrycznego i zapewnia prawidłowy przepływ energii elektrycznej.


Gniazda z uziemieniem należy montować tam, gdzie masz zamiar podłączyć urządzenia wymagające dużej mocy. Zwykłe lampki pobierające małą ilość energii elektrycznej tego nie wymagają. Ich wtyczki są także zazwyczaj płaskie i pozbawione otworu na uziemienie. Inaczej wyglądają wtyczki od sprzętu AGD czy komputerów. Do ich podłączenia wymagane są gniazda z uziemieniem, dzięki którym masz pewność, sprzęt jest bezpiecznie podłączony do sieci.


Hermetyczne gniazda elektryczne – idealne do pomieszczeń wilgotnych

Nieco inne zakończenie instalacji elektrycznej powinno być zamontowane w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza. Tam niezwykle ważna jest szczelność gniazd elektrycznych. W łazienkach, suszarniach czy kuchniach lepiej montować gniazdka elektryczne hermetyczne.


Gniazdka elektryczne tego typu są zazwyczaj modelami natynkowymi. Wyposażone są w szczelne obudowy z tworzywa sztucznego. Bardzo często są także zamykane za pomocą specjalnej klapki, która chroni gniazdo, gdy jest nieużywane. Po podłączeniu wtyczki, pokrywka chroni ją od góry przed np. zalaniem.


W jakich pomieszczeniach sprawdzą się gniazda podwójne?

Jeśli z jakiegoś pomieszczenia korzysta więcej osób, warto zastosować gniazda podwójne. Dzięki temu w jednym miejscu będziesz w stanie podłączyć więcej urządzeń elektrycznych. Gniazda podwójne przydadzą się także w kuchni, gdzie stale musi być podłączonych kilka sprzętów AGD.


Gniazda podwójne możesz oczywiście zastąpić przedłużaczami. Jednak wówczas przed gniazdem znajduje się sporych rozmiarów kabel, który na co dzień może szkodzić estetyce całego wnętrza. Tymczasowym rozwiązaniem mogą być także gniazda przenośne. Modele z dwoma wejściami będą świetnym rozwiązaniem, w sytuacji, kiedy dwie osoby chcą skorzystać z jednego gniazdka elektrycznego. Warto jednak pamiętać, że gniazda przenośne są elementami wystającymi poza kontakty zamontowane na ścianie na stałe. To sprawia, że w miejscach odsłoniętych będą widoczne i mogą szkodzić wystrojowi wnętrza.


W salonie czy sypialni o wiele lepiej jest dobrze zaplanować rozmieszczenie większej liczby gniazd, niż później chować za mebel przedłużacze czy korzystać z rozgałęźników. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także wtyczki i zaślepki do gniazdek, które pozwolą Ci zabezpieczyć je przed np. dziećmi.


Gdzie można montować gniazda pojedyncze?

Gniazda pojedyncze są doskonałym rozwiązaniem do miejsc, w których chcesz postawić sprzęt wymagający stałego podłączenia do prądu. Możesz je wykorzystać do podłączenia domowego routera, drukarki czy telewizora. Gniazda pojedyncze podtynkowe są idealnym rozwiązaniem do podłączenia płaskich telewizorów, które chcesz zawiesić na ścianie w salonie. Kontakt możesz ukryć za telewizorem, dzięki czemu do samego ekranu nie będą doprowadzane żadne kable. Zwiększy to estetykę całego pomieszczenia.


Rodzaje włączników światła

Włączniki światła służą do włączania i wyłączania wszelkich lamp montowanych na suficie czy na ścianie. Dzięki nim możesz swobodnie zarządzać oświetleniem w domu. W tej kategorii znajdziesz włączniki światła pojedyncze i podwójne, które pozwalają na zapalenie np. jedynie części żarówek w żyrandolu, kiedy nie potrzebujesz pełnego oświetlenia salonu.


Dostępne są także włączniki, które możesz zamontować jako dzwonek do drzwi. Ich konstrukcja nieco różni się od zwykłych włączników, które po naciśnięciu przycisku na stałe zamykają obwód i dopiero ponowne naciśnięcie przycisku go otwiera. W przyciskach dzwonkowych przycisk odskakuje.


Jak działają włączniki schodowe i gdzie się przydadzą?

Osobnym rodzajem są włączniki schodowe czy krzyżowe. Istnieją miejsca w domu, w których chcesz włączać i wyłączać światło w różnych miejscach. Idealnym przykładem są np. schody. Aby bezpiecznie się po nich poruszać, warto zamontować nad nimi światło, które będziesz mógł włączyć i wyłączyć zarówno na dole, jak i na górze. Do kontroli takiego oświetlenia przydadzą Ci się właściwe włączniki schodowe zawierające dwa niezależne przyciski, które jednocześnie odpowiadają za włączenie i wyłączenie światła. Włączniki schodowe możesz wykorzystać także na krótkich korytarzach.


Jeśli chcesz kontrolować oświetlenie za pomocą większej ilości przycisków – koniecznie wybierz włączniki krzyżowe. Wówczas przyciski możesz rozlokować w kilku miejscach, a każdy przycisk będzie odpowiadał za włączenie i wyłączenie światła. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się np. na korytarzu. Wówczas włącznik możesz umieścić przy wejściu do każdego pokoju.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.