Timery i programatory czasowe

Pokaż na stronie

37 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Zasilanie 220-240 V 50/60 Hz; zasilacz: 5V, 1A
169 00 szt.
Tylko online
Zasilanie DC 12 V 2A = 24 W / DC 24 V 2A = 48 W
46 99 szt.
Tylko online
Zasilanie DC 12 V 2A = 24 W / DC 24 V 2A = 48 W
54 99 szt.
Tylko online
447 00 szt.
Materiał PVC
Zasilanie 230 V
Materiał PVC
Zasilanie 230 V
Materiał PVC
Zasilanie 230 V
Materiał PVC
Zasilanie 230 V
Materiał PVC
Zasilanie 230 V
Materiał PVC
Zasilanie 230 V
Materiał tworzywo sztuczne
Zasilanie 230 V
Materiał tworzywo sztuczne
Zasilanie 230 V
Materiał tworzywo sztuczne
Zasilanie 230 V
Zasilanie sieciowe
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Zasilanie AC 230 V~
Materiał tworzywo sztuczne
Zasilanie AC 230 V~
Materiał tworzywo sztuczne
10 20 50 100 Ofert na stronie

Cyfrowe lub mechaniczne programatory czasowe pozwalają zaoszczędzić energię. Poza tym dbają o bezpieczeństwo domu i wielu wariantach pomagają również zaplanować podlewanie ogrodu. Co istotne, nowoczesne timery, jakie oferujemy na bricomarche.pl, w pewnie sposób zwalniają nas z obowiązku myślenia o szeregu różnych czynności. Bez problemu można do nich podłączyć różnego rodzaju urządzenia AGD przez gniazdo elektryczne lub szynę DIN. Różnorodne programatory czasowe wyróżniają się precyzją pomiaru oraz pozwalają ustawić cykl działania w wybranym okresie. Są intuicyjne w obsłudze i sprawdzają się w szeregu różnych zastosowań, a ilość funkcji sprawia, że bez problemu można dopasować konkretne urządzenie do swoich potrzeb. Najważniejszą z nich jest oczywiście wyznaczenie konkretnych godzin, w jakich  gniazdko ma być aktywne. A to wpływa na wysokość rachunków za prąd oraz prowadzi do rezultacie do oszczędności. Praktyczne timery można również wykorzystywać przy różnego rodzaju instalacjach, które pozwalają zarządzać domem nawet wówczas, gdy nie ma Cię w domu. Który z nich przyda się Tobie?


Timery i programatory czasowe to urządzenia, które można zaliczyć do grupy łączników czasowych, które służą do automatycznego sterowania obwodami elektrycznymi, ułatwiając korzystanie z takich instalacji. Tego typu sterowniki sprawdzają się między innymi podczas kontrolowania działania takiego sprzętu, jak klimatyzacja, oświetlenie czy ogrzewanie. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli nam na załączenie oraz rozłączenie różnych urządzeń i obwodów, w zależności od indywidualnych czynników, np. godziny, dnia tygodnia, natężenia światła słonecznego, określonego czasu działania, temperatura otoczenia czy temperatura cieczy w układzie ogrzewania.

W sklepie internetowym Bricomarche każda osoba, poszukująca dobrego jakości wyłączników czasowych oraz sterowników do wymienionych urządzeń, może skorzystać z naszego asortymentu, dobierając produkt odpowiedni do indywidualnych wymagań. Oprócz czasowych wyłączników prądu można u nas znaleźć także watomierze, programatory nawadniania czy czujniki gazu. Współpracując z renomowanymi markami, takimi jak EURA czy Duwi, zapewniamy naszym klientom możliwość doboru wysokiej klasy urządzeń, które pomogą im sterować domowymi i przydomowymi układami.


Czym są programatory czasowe?

Programator czasowy, nazywany często też timerem lub wyłącznikiem czasowym to dość proste urządzenie, pozwalające nam na zarządzanie działaniem poszczególnych urządzeń elektrycznych w naszym otoczeniu. Ten niepozorny przyrząd umożliwia nam zaoszczędzenie energii np. poprzez ustalenie czasu, w którym dany sprzęt ma się włączyć i wykonywać swoją pracę. Takie rozwiązanie sprawia, że oszczędzamy energię, a jednocześnie możemy wygodnie sterować pracą sprzętu domowego, dostosowując jego funkcjonowanie do indywidualnych wymagań i ustawiając timer na czas, który nam pasuje.

Działanie programatora czasowego można opisać na przykładzie bojlera na wodę. Urządzenie pozwoli nam tak ustalić czas jego działania, aby wyłączało się np. w godzinach nocnych, kiedy ciepła woda nie jest nam potrzebna. Tym samym bojler nie będzie pobierał energii, a my nie będziemy musieli pamiętać o tym, aby wyłączać go ręcznie.

Wśród tego typu urządzeń najczęściej wybierane są programatory czasowe do gniazdka, które wystarczy skonfigurować z danym urządzeniem, a działają one po włożeniu do gniazda prądu.


Jakie są funkcje wyłączników czasowych?

Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju programatory czasowe do gniazdka, które posiadają odrębne funkcje. Warto zapoznać się z tym, co oferuje dany model, aby wiedzieć, do czego jest przeznaczony i jak należy go poprawnie używać.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sposób działania takiego timera. Najpopularniejsze są programatory czasowe z licznikiem, a wśród różnego rodzaju timerów wyróżniamy przede wszystkim dwa typy: cyfrowe i mechaniczne. Szacuje się, że te pierwsze są dokładniejsze, ponieważ pozwalają kontrolować np. poziom nawadniania czy stan wzrostu roślin. Wśród nich znajdziemy między innymi sterowniki nawadniania. Programatory mechaniczne działają nieco inaczej. Czas, po którym urządzenie zostanie wyłączone, ustawia się zazwyczaj przy pomocy pokrętła lub specjalnych przycisków. Jest to opcja mniej precyzyjna, jednak znacznie tańsza i częściej wybierana.


Zastosowanie programatorów czasowych

Wyłączniki czasowe to urządzenia często wielofunkcyjne, dlatego ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Przede wszystkim każdego produktu należy używać zgodnie z przeznaczeniem. Niektóre wyłączniki dostosowane są do specjalnych zadań, np. watomierze, inne są bardziej uniwersalne i możne je wykorzystywać, regulując pracę różnego rodzaju urządzeń.


Standardowe programatory czasowe stosowane są przy:


  • sterowaniu bojlerem grzejącym wodę - taki timer może być wykorzystywany do włączania i wyłączania grzałki, np. wyłączając ją na noc, a włączając na kilkanaście minut przed naszym powrotem do mieszkania;
  • sterowania oświetleniem w akwarium - programator czasowy ma tutaj duże znaczenie dla kontroli temperatury w zbiorniku i może ograniczać tworzenie się glonów;
  • sterowania lampami w ogrodzie - w tym przypadku najlepiej sprawdzą się timery ogrodowe, umożliwiające włączanie się lamp na zewnątrz tylko w godzinach wieczornych;
  • oświetlania schodów lub drzwi wejściowych - najczęściej timer działa tutaj na zasadzie wyłączanie się kilka minut po włączeniu, dzięki czemu po wejściu do mieszkania wystarczy, że zapalimy światło, a nie będziemy musieli pamiętać już o jego gaszeniu; tutaj sprawdzają się także czujniki ruchu;
  • sterowania urządzeniami AGD, np. pralka, zmywarka (można ustawić czas włączenia urządzenia na dowolną godzinę);
  • sterowania wentylatorem lub klimatyzacją.


Większość tego typu urządzeń to programatory czasowe do gniazdka, które nie potrzebują specjalnego sposobu montażu, wystarczy ich odpowiednia konfiguracja z urządzeniem, którego pracę mają kontrolować.


Jak dobrać odpowiedni wyłącznik czasowy?

Na początek należy sprawdzić, który rodzaj wyłącznika czasowego sprawdzi się do danego urządzenia. Jeżeli potrzebujemy precyzyjniejszych pomiarów i dokładniejszej kontroli pracy urządzenia, najlepiej postawić na narzędzie cyfrowe, w innym przypadku wystarczy nam sprzęt mechaniczny.

Warto zwrócić uwagę również na rodzaj i czytelność wyświetlacza. Programatory czasowe z licznikiem pozwalają na ustawienie odpowiedniego czasu ustania pracy urządzenia lub jego włączenia. Czasowe wyłączniki prądu to produkty, które obsługuje się dość łatwo, jednak warto sprawdzić, czy wszystkie dane można łatwo odczytać.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób montażu timera. Najpopularniejsze są oczywiście programatory czasowe do gniazdka, które podłączane są bezpośrednio do kontaktu. Inne typy podłączeń to na szynę DIN lub do puszki. Takie rodzaje najczęściej stosowane są w przypadku sterowania oświetleniem, jednak prym wiodą zdecydowanie przełączniki gniazdkowe, które są najbardziej uniwersalne.


Programator czasowy do pracy na zewnątrz - jaki będzie najlepszy?

Na zewnątrz można wykorzystywać timery ogrodowe, które charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na warunki atmosferyczne. Tego typu programator powinien być opatrzony odpowiednimi certyfikatami, świadczącymi o tym, że dane urządzenie jest przystosowane do pracy na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę także na szczelność obudowy produktu, szczególnie jeśli chodzi o stopień wodoszczelności i pyłoszczelności.

Zapraszamy do przeglądania w naszej ofercie sterowników nawadniania oraz innego rodzaju programatorów czasowych. W asortymencie mamy szeroki wybór timerów do gniazdka, watomierzy i wielu praktycznych urządzeń, pozwalających na lepszą kontrolę pracy domowego sprzętu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.