porady_z_pasja

Domowe sposoby na czyszczenie pralki

Drukuj
Domowe sposoby na czyszczenie pralki

Regularne czyszczenie pralki jest konieczne, aby utrzymać urządzenie w perfekcyjnej czystości. Środki do prania nie zawsze są dobrze wypłukane, a ich resztki pozostają na ściankach bębna czy w szufladce. Na szczęście czyszczenie pralki nie jest skomplikowane i nie zawsze musisz kupować specjalnych preparatów. Wykorzystaj to, co znajdziesz w swojej kuchni. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wyczyścić pralkę.


Czyszczenie pralki octem

domowy sposób na czyszczenie pralki


Ocet jest doskonałym środkiem czyszczącym. Często używany jest zamiast różnego rodzaju płynów czy mleczek. Świetnie usuwa zabrudzenia po mydłach czy innej chemii, a nawet pomaga w usunięciu kamienia.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą octu? Wystarczy wlać do szufladki na proszek niecałą szklankę. Możesz dodać do niego kwasek cytrynowy, aby wzmocnić efekt. Następnie zamknij bęben i ustaw pralkę na puste pranie na temperaturę 90°C. Czyszczenie pralki octem jest proste. Przyda Ci się jednak do tego spory zapas tego produktu. W naszym sklepie dostępny jest ocet gospodarczy skoncentrowany, który doskonale sprawdza się jako w pełni naturalny i ekologiczny środek czyszczący. Ocet doskonale usuwa zarodniki grzybów i pleśni, które mogą zalegać w bębnie, powodując brzydki zapach prania.


Czyszczenie pralki sodą

soda do czyszczenia pralki


Kolejnym niezawodnym środkiem czyszczącym, który znajdziesz w kuchni, jest soda oczyszczona. Zamiast kupować drogą chemię do usuwania kamienia – wykorzystaj ten kuchenny spulchniacz. Czyszczenie pralki sodą jest bardzo skuteczne i wydłuża żywotność urządzenia. Pozbywasz się dzięki niej nie tylko kamienia, ale także zarodników grzybów i pleśni.

Jak czyścić pralkę za pomocą sody? Wystarczy 2 łyżki wsypać do szufladki na proszek i włączyć pralkę na pusty cykl prania. Ustaw do tego najwyższą możliwą temperaturę, która pomoże w odkażeniu urządzenia. Nie tylko w kuchni przyda Ci się zatem spory zapas sody. Polecamy więc sodę oczyszczoną Fabulous dostępną w opakowaniach po 500 g.


Można również połączyć te dwie metody (ale nie mieszaj wcześniej sody i octu!): do szufladki na proszek wsyp 2-3 łyżki sody, a do szufladki na płyn do płukania wlej ocet. Nastaw pustą pralkę na pranie w 90°C.


Jak czyścić pralkę? – gotowe preparaty


Na rynku dostępne są także gotowe środki czyszczące, które są mieszanką wielu sprawdzonych składników usuwających kamień, grzyby i pleśń. Jeśli domowe sposoby zawiodły, sięgnij po płyn do czyszczenia pralki firmy Morze. Czyszczenie pralki za jego pomocą jest równie proste. Wszelkie informacje o tym, jak wyczyścić pralkę, znajdziesz na opakowaniu płynu.

Czyszczenie pralki jest ważnym elementem pielęgnacji urządzenia, które bezpośrednio wpływa na jego żywotność. Zalegające w bębnie wilgoć i pozostałości po płynach są idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni i grzybów. Kilka domowych sposobów pozwoli Ci łatwo utrzymać pralkę w doskonałej kondycji.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też