Kasetony i rozety na ścianę

Pokaż na stronie

196 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 2 m²
Typ kaseton
Opakowanie 4 m²
Typ panel
10 20 50 100 Ofert na stronie

Przygotowanie idealnego wystroju wnętrza często jest trudne, zwłaszcza gdy trzeba dobrać do tego celu odpowiednie elementy - zarazem dekoracyjne i użytkowe. Kasetony sufitowe to jedno z rozwiązań, które są chętnie wybierane do wnętrz mieszkalnych. Umożliwiają szybkie odnowienie wyglądu wnętrza, a przy okazji nadają się do wyrównania niedoskonałego sufitu. Co więcej, kasetony sufitowe są zwykle łatwe w aplikacji, co stanowi ich dodatkową zaletę. Możliwe jest również ich estetyczne wykończenia z pomocą dopasowanych listew ozdobnych.


Bez względu na wybrane dekoracje ścienne, bardzo ważne jest, aby zadbać o szczegóły wykończenia. Rozety znajdą zastosowanie przy wszystkich instalacjach z przewodami i rurami prowadzonymi wewnątrz pomieszczeń, a nie ukrytymi za ścianą. Produkty te wykonane są z trwałych, ale zarazem na tyle elastycznych materiałów, że ich montaż jest znacznie ułatwiony. Co więcej, rozety dostępne w naszym sklepie mają różne rozmiary oraz kolory, co ułatwia dopasowanie produktu idealnie do aranżacji danego pomieszczenia.

Kasetony styropianowe jako efektowna dekoracja pokoju

Istnieje wiele materiałów wykończeniowych, którymi możesz udekorować i zabezpieczyć ściany w pokojach i sufity. Jednym z oryginalniejszych rozwiązań są kasetony styropianowe. Są to elementy dekoracyjne o najczęściej kwadratowych wymiarach, które przykleja się bezpośrednio do powierzchni. Wykonane są z lekkiego styropianu, który możesz dowolnie kształtować i przycinać. Największą ich zaletą jest jednak ciekawa struktura.

Kasetony styropianowe posłużą Ci do ozdoby ścian i sufitów. Szybko nadasz im ciekawej struktury. Możesz także dowolnie je malować. W tej kategorii znajdziesz jednak także inne elementy dekoracyjne w postaci listew przysufitowych czy dekoracyjnych rozet. Wszystkie te elementy pozwolą Ci nadać Twojemu wnętrzu niepowtarzalny wygląd. Zakryją także mankamenty wykończeniowe w rogach pomieszczeń czy w miejscu styku ściany z sufitem. Dzięki nim Twoje mieszkanie będzie odpowiednio zabezpieczone i estetycznie wykończone. Żaden materiał wykończeniowy nie da Ci takich efektów, jakie uzyskasz za pomocą kasetonów.

W jaki sposób wykorzystać kasetony ścienne?

Ściany w pokojach możesz wykończyć na gładko gipsówką i pomalować. Jest to najpopularniejszy sposób wykańczania ścian, ale warto wiedzieć, że nie jedyny. Jednokolorowe, puste ściany w pokoju wcale nie wyglądają atrakcyjnie pomimo swojej perfekcyjnie gładkiej powierzchni. Z łatwością możesz je jednak urozmaicić. Posłuży Ci do tego np. drewniana boazeria. Możesz wykorzystać także naklejki dekoracyjne na ścianę. Bardzo popularne są także tapety. Pamiętaj o tym, aby wybrać dobrej jakości kleje do tapet.

Masz jeszcze jedno nietypowe rozwiązanie, którym możesz urozmaicić swoje ściany w pokoju – kasetony ścienne. Wykonane są plastycznego styropianu o ozdobnej powierzchni. Możesz je dowolnie przycinać, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem ich nawet do krzywych ścian. Kasetony ścienne możesz także dowolnie malować na wybrany kolor. Możesz nimi pokryć całe ściany lub jedynie ich fragmenty. Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie z nich nowoczesnej lamperii. Bardzo dobrze prezentują się także na ścianie za łóżkiem w sypialni, tworząc ozdobny zagłówek.

Gdzie sprawdzą się kasetony sufitowe?

Białe, gładkie sufity to dziś standardowy sposób wykańczania sufitu w każdym pomieszczeniu. Możesz jednak to zmienić i nadać mu niebanalny wygląd. Wystarczy, że przykleisz do niego kasetony sufitowe. Te lekkie styropianowe elementy nadadzą mu ciekawej struktury. Są także doskonałym sposobem do wykańczania sufitów krzywych i popękanych. Za ich pomocą wyrównasz płaszczyznę i co najważniejsze zakryjesz wszelkie niedoskonałości.

Kasetony sufitowe możesz przykleić na całej powierzchni sufitu w niewielkich pomieszczeniach. Doskonale sprawdzą się nawet w łazience czy kuchni. Możesz jednak przykleić je jedynie do jednego poziomu sufitu podwieszanego, w ten sposób dodając mu jeszcze większej dekoracyjności. Odpowiednio oświetlone będą tworzyły ciekawe cienie na suficie.

Listwy przysufitowe, które odmienią Twoje wnętrze

Ciekawym elementem sztukaterii styropianowej są listwy przysufitowe. Za ich pomocą możesz udekorować ten trudny w wykańczaniu fragment ściany u zbiegu z sufitem. Najczęściej widać w nim krzywizny sufitu lub mankamenty gipsówek. Wystarczy jednak, że przykleisz w tym miejscu listwy sufitowe, a zakryjesz i estetycznie wykończysz całą ścianę.

W tej kategorii znajdziesz różne listwy przysufitowe. Niektóre modele charakteryzują się gładką powierzchnią, dzięki czemu idealnie nadają się do nowoczesnych pomieszczeń. Inne zaś ozdobione są licznymi żłobieniami, dzięki czemu zwiększają dekoracyjność całego pomieszczenia.

Gdzie można wykorzystać listwy sufitowe? W tej kategorii znajdziesz listwy o różnej szerokości. Węższe możesz wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu. Będą dobrze prezentowały się także w niskich mieszkaniach. Modele o licznych żłobieniach dopełnią aranżacje w stylu klasycznym, glamour czy angielskim. Z kolei te gładsze posłużą Ci do wykańczania pomieszczeń w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym czy nawet skandynawskim.

Jak udekorować sufit? Wykorzystaj rozety dekoracyjne!

Jeszcze innym elementem sztukaterii są rozety sufitowe. Najczęściej mają one okrągły kształt. Pięknie dekorują miejsce zawieszenia lampy. Możesz zrobić w nich dowolnej szerokości otwór i przepuścić przez nie kable. Rozety sufitowe zazwyczaj mają liczne żłobienia na powierzchni i ozdobione są ciekawymi motywami geometrycznymi lub roślinnymi. Dzięki temu padające na nie światło tworzy ciekawe efekty świetlne.

Kasetony na sufit mogą doskonale uzupełniać sufit ozdobiony rozetami. Jednak sprawdzi się to jedynie w bardzo dużych pomieszczeniach. W mniejszych dekoracja sufitowa będzie wówczas niewyraźna i przesadzona. Lepiej zdecydować się albo na kasetony na sufit, albo na rozety. Wówczas jesteś w stanie wykonać elegancką dekorację pokoju.

Oryginalna dekoracja ścian wykonana z rozet

Rozety dekoracyjne mają jednak o wiele więcej zastosowań niż ozdoba podstawy lampy wiszącej na suficie. Za ich pomocą możesz stworzyć także ciekawą dekorację ścienną. Najlepiej prezentuje się na dużej pustej ścianie w salonie czy sypialni. Możesz ją wykorzystać także do ozdoby wąskiego przedpokoju, na którym trudno zawiesić dodatkowe półki czy postawić komodę.

Rozety dekoracyjne mogą mieć różną średnicę. Wybierz modele mniejsze i większe. Połącz także różne style rozet. W jednej dekoracji możesz połączyć rozety z motywami roślinnymi i geometrycznymi. Następnie przyklej je na ścianie i stwórz z nich mini galerię. Jeśli chcesz, aby były dobrze widoczne, pozostaw je białe na kolorowej ścianie. Jeśli jednak zależy Ci na dyskretnej dekoracji – wówczas pomaluj je na kolor ściany. Wówczas dekoracją będzie jedynie odmienna struktura ściany.

Tak oryginalną dekorację warto odpowiednio wyeksponować także wieczorem. Z tego powodu nad mini galerią z rozet umieść podłużny kinkiet LED, którym oświetlisz ścianę po zachodzie słońca. Dzięki temu dekoracja będzie ozdabiać wnętrze salonu czy sypialni przez cały dzień.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.