Siatki ogrodzeniowe, leśne i cieniująco-osłonowe

Pokaż na stronie

175 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ pleciona
137 00 szt.
Typ zgrzewana
149 00 szt.
Typ pleciona
Materiał drut ocynk
Typ siatka zgrzewana
Materiał drut ocynk + RAL
Typ siatka pleciona
Materiał drut ocynk + RAL
Typ siatka pleciona
Materiał drut ocynk
Typ siatka zgrzewana
Materiał HDPE
Typ cieniująco - osłonowa
Materiał HDPE
Typ cieniująco - osłonowa
Materiał HDPE
Typ cieniująco - osłonowa
Typ siatka leśna
Materiał Polipropylen
Typ siatka przeciw kretom
Materiał drut ocynk
Typ pleciona
Materiał drut ocynk
Typ pleciona
Materiał drut ocynk
Typ pleciona
Materiał drut ocynk
Typ pleciona
Typ pleciona
Materiał drut ocynk
Typ pleciona
Materiał drut ocynk
Typ pleciona
10 20 50 100 Ofert na stronie

Ta kategoria w całości poświęcona jest siatkom budowlanym. Jeżeli planujesz wykorzystać ten typ ogrodzenia, znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz do jego budowy lub remontu. Wybór siatek z naszego asortymentu jest naprawdę szeroki i z pewnością sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

Siatki do grodzenia pól uprawnych i pastwisk

Spośród dostępnych produktów można wybrać między innymi siatki plecione, które znajdą zastosowanie jako trwałe i solidne ogrodzenie działki. Kolejną doskonałą opcją są siatki leśne, idealne w przypadku, gdy chcemy odgrodzić pole uprawne lub pastwisko od lasu lub drogi szybkiego ruchu.

Siatki cieniujące do szklarni

Osoby, które szukają siatek cieniująco-osłonowych, z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Nazywane także maskującymi, świetnie sprawdzają się jako osłona dla ogrodzeń lub szklarni. Chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zachowując przy tym odpowiedni przepływ powietrza. W ogrodowej szklarni pozwolą roślinom wzrastać w odpowiednich warunkach, osłonią także domowe patio przed wzrokiem sąsiadów. Siatki cieniująco-osłonowe dostępne są w kolorach pasujących do otoczenia i natury. W naszym sklepie dostępne są one w różnych wariantach zaciemnienia oraz w różnych wysokościach, tak żeby maksymalnie dopasować się do indywidualnych potrzeb. Mamy do zaproponowania także siatki typu border fence i eurofence. Informacje o dostępnych wymiarach i kolorach siatek dostępne są w opisach produktów.

Zachęcamy także do obejrzenia innych produktów w kategorii Ogrodzenia i bramy.

Siatki ogrodzeniowe, cieniujące i osłonowe wykorzystasz je w swoim ogrodzie i na posesji

Chcesz szybko ogrodzić niewielki plac budowy, ogródek działkowy czy kilka grządek w swoim ogrodzie? Do tego przydadzą Ci się siatki ogrodzeniowe. Posłużą Ci do szybkiej budowy ogrodzenia. W tej kategorii znajdziesz siatki ogrodzeniowe wykonane z różnych materiałów. Różnią się od siebie także wielkością i kształtem oczek. Odpowiedni model wybierz ze względu na miejsce montażu i ewentualne przeszkody, które ogrodzenie ma zatrzymać.

Jednak to jeszcze nie wszystko, co znajdziesz w asortymencie sklepu Bricomarché. Dostępne są także inne rodzaje siatek. Podczas uprawy roślin przydatne mogą okazać się siatki zaciemniające lub osłonowe. Z kolei w lesie najlepiej sprawdzą się siatki leśne. A może szukasz odpowiedniej osłony na balkon, aby zakryć pręty balustrady i zwiększyć swoją prywatność podczas odpoczynku? W tej kategorii znajdziesz odpowiednie produkty, które zakryją balkon i jednocześnie wpłyną na jego estetykę wykończenia. Sprawdź, co znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Rodzaje siatek ogrodzeniowych

Istnieje wiele rodzajów siatek ogrodzeniowych. Jak wybrać tę najlepszą? Przede wszystkim zastanów się, gdzie chcesz ją użyć i do czego. Siatki ogrodzeniowe mają przede wszystkim chronić i odgradzać otoczony teren. Muszą być także wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. W tej kategorii znajdziesz siatki wykonane ze stalowego drutu lub tworzywa sztucznego.

Siatki ogrodzeniowe plastikowe są w pełni odporne na korozję, promienie UV i zmienne temperatury. Jednak wykazują mniejszą wytrzymałość niż siatki stalowe. Są to zazwyczaj siatki plecione. Z tego powodu doskonale sprawdzają się do odgradzania stref w ogrodzie np. z grządkami warzywnymi. Dzięki temu zwierzęta domowe nie rozkopią ich i nie zniszczą Twoich upraw.

Siatki wykonane ze stalowego drutu wykazują znacznie większą wytrzymałość, dlatego możesz je stosować jako ogrodzenie zewnętrzne. Występują siatki ogrodzeniowe zgrzewane i plecione. Oba produkty wykazują podobną wytrzymałość. Powierzchnia drutu stalowego jest ocynkowana, dzięki czemu siatka jest odporna na warunki atmosferyczne i nie koroduje.

Siatki ogrodzeniowe zgrzewane są łączone pod wpływem wysokiej temperatury. Poszczególne druty są ze sobą złączone na stałe. Z kolei siatki plecione składają się z fragmentów drutu, które są na siebie nawijane.

Siatki ogrodzeniowe różnią się od siebie także wielkością i kształtem oczek. W tej kategorii znajdziesz modele zgrzewane, które wykonane są z drutu połączonego w sposób prostopadły. To tworzy równe prostokąty. Dostępne są także siatki utworzone z rombów lub sześciokątów. Wszystkie modele spełniają doskonale swoją funkcję, a kształt oczek wpływa głównie na walory estetyczne.

Jakie siatki na ogrodzenie będą najlepsze?

Jeśli chcesz budować ogrodzenie zewnętrzne, lepszym wyborem będą siatki na ogrodzenie wykonane z wytrzymałej stali. Z kolei do odgradzania stref zewnętrznych spokojnie wystarczą siatki wykonane z tworzywa sztucznego.

Jednak siatki na ogrodzenie to nie jedyny produkt, który będziesz potrzebował podczas budowy płotu. Koniecznie wyposaż się także w słupki ogrodzeniowe stalowe lub drewniane. Do nich przymocujesz siatkę za pomocą obejmy. Dzięki temu stworzysz funkcjonalne i stabilne ogrodzenie.

Zwiększ swoją prywatność na balkonie

Siatki zgromadzone w tej kategorii mogą posłużyć Ci nie tylko do budowy ogrodzenia. Świetnie sprawdzą się także na balkon czy tras, kiedy chcesz zwiększyć swoją prywatność. Wówczas przydadzą Ci się siatki na balkon o dużej gęstości. Pomiędzy oczkami nie będzie dużych prześwitów, dzięki czemu ochronisz się przed wzrokiem przechodniów lub sąsiadów.

Gęste siatki na balkon mogą spokojnie być wykonane z tworzywa sztucznego. Nie mają one za zadanie chronić Twojego mienia, a jedynie zasłonić. Siatki z tworzywa występują w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dobrać je do swojej aranżacji.

Siatki na balkon mogą nie tylko zwiększyć Twoją prywatność, ale także wpłynąć na estetykę Twojego balkonu. W starych budynkach często nie można wymienić barierki, która z upływem czasu zaczęła korodować lub jej wygląd mocno się pogorszył. W takiej sytuacji sięgnij po siatkę w atrakcyjnym kolorze i zakryj barierkę. W ten prosty sposób możesz ładnie wykończyć swój balkon.

Zastosowanie siatek leśnych

Siatki leśne najczęściej wykonane są z drutu stalowego zgrzewanego. Wykorzystywane są do ochrony przed dzikimi zwierzętami, dlatego muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością na zerwanie. Często w lasach wykorzystywane są także do odgradzania terenów, na których rosną zagrożone gatunki roślin.

Siatki leśne podobnie jak ogrodzeniowe pokryte są warstwą cynku, dzięki czemu zachowują pełną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne w tej kategorii modele tych siatek najczęściej mają wysokość 150 cm, co jest wystarczające do ochrony terenu przed zwierzyną leśną.

Do czego przydadzą Ci się siatki cieniujące?

Specyficznym rodzajem siaki są siatki cieniujące. Możesz je wykorzystać do tworzenia bariery pionowej, jak i poziomej. Wykonane są z włókien tworzywa sztucznego. W tej kategorii znajdziesz siatki cieniujące o różnym stopniu zaciemnienia. Wynika to z gęstości splotu włókien. Możesz wybrać produkty, które zaciemniają w 60% lub nawet 90%. Ich wytrzymałość nie jest najwyższa, ponieważ nie służą do ochrony terenu. Zatem gdzie je wykorzystasz?

Tego rodzaju produkty przydadzą Ci się w ogrodzie czy na polach uprawnych. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Za ich pomocą możesz stworzyć zadaszenie nad roślinami, które źle reagują na duże nasłonecznienie lub bezpośrednie promienie słoneczne. Dzięki temu stworzysz dla nich idealne warunki do wzrostu.

Siatki te także służą do wzmacniania lub tworzenia tuneli ogrodowych. Za ich pomocą ochronisz wrażliwe sadzonki przed ostrym słońcem. Tego rodzaju bariera ochroni je także przed zniszczeniem przez dzikie lub domowe zwierzęta. Siatki cieniujące możesz wykorzystać także na swoim balkonie do zasłonięcia barierek.

Zabezpiecz swoje uprawy dzięki siatkom osłonowym

Ostatnim rodzajem produktów, jakie znajdziesz w tej kategorii, są siatki osłonowe. Wykonane są najczęściej z włókien tworzywa sztucznego. Są w pełni odporne na warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem możesz stosować je na zewnątrz. Mają różny rozmiar oczka, który warto dobrać do miejsca ich zastosowania. Do czego przydadzą Ci się siatki osłonowe?

Mogą stanowić rusztowanie, którym będą wspinać się rośliny pnące. Wówczas możesz wybrać produkt z nieco większymi oczkami. Doskonale także chronią wszelkie owocowe krzewy np. borówki przed ptakami. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się obfitymi plonami. W tej sytuacji najlepiej wybrać produkty o większej gęstości, aby ptaki nie były w stanie zebrać owoców, ale na tyle rzadkie, aby nie ograniczały dostępu światła do roślin. Najlepiej najpierw zrobić lekką konstrukcję nad krzewami, a dopiero później zakryć ją siatką. Dzięki temu zachowana odległość siatki od krzewów uniemożliwi ptakom wydziobywanie owoców.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.