Sztuczne chryzantemy na cmentarz

Pokaż na stronie

4 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kolor kwiatów mix
Typ chryzantemy żywe
Odmiana różne
Kolor kwiatów biały, żółty, fioletowy, bordowy, różowy, trójkolorowe
Typ chryzantemy żywe
Odmiana różne
Kolor kwiatów różne
Typ chryzantemy żywe
Odmiana różne
Kolor kwiatów trójkolorowe
Typ chryzantemy żywe
Odmiana różne
10 20 50 100 Ofert na stronie

Sztuczne chryzantemy to kwiaty najczęściej ustawiane na nagrobkach bliskich. Pięknie kwitną jesienią, jednocześnie będąc odpornymi na niskie temperatury. Wybierane są nie tylko ze względu na estetyczny wygląd. Kojarzą się z listopadowym czasem zadumy i żałoby oraz oznaczają pamięć o ukochanej osobie. Jeśli chcesz, aby kwiaty pięknie wyglądały przez kilka miesięcy, wybierz sztuczne chryzantemy na cmentarz. Wiązanki nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, a świetnie prezentują się przez cały rok.


Chryzantemy na cmentarz w doniczkach

Na groby najczęściej wybierane są kwiaty białe, kremowe i żółte. Świetnie wyglądają na każdym nagrobku, wyrażając pamięć o zmarłych bliskich. Oferowane przez nas wiązanki wyglądem przypominające kuliste chryzantemy na cmentarz, jak i różnokolorowe bukiety wykonane są z ciętych kwiatów. Sztuczne rośliny zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie promieniowania słonecznego i znaczące różnice temperatur. Materiał nie kruszy się ani nie odbarwia, sprawiając, że bukiet będzie wyglądał jak nowy przez kilka kolejnych miesięcy.

 

Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych kwiatów, wybieranych do dekoracji nagrobków. Przed uroczystością Wszystkich Świętych kwiaty te można spotkać praktycznie w każdej kwiaciarni. Market Bricomarche wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wśród dekoracji nagrobnych, udostępniamy także bukiety chryzantem w różnych odmianach, które dobrze zaprezentują się na płycie cmentarnej, nie tylko podczas święta, ale przez całą jesień.


Pierwsze zapiski, dotyczące chryzantem wywodzą się z Chin. Według źródeł kwiaty rosły naturalnie lub jako rośliny uprawne już w XV wieku przed naszą erą. Dzisiaj w Polsce kojarzą nam się głównie z jesienną nostalgią i świętem 1 listopada, aczkolwiek w innych krajach ich symbolika jest radośniejsza. Do rodziny chryzantem można zaliczyć ponad 50 gatunków, które dziko rosną przede wszystkim w Chinach, Japonii, Korei i Mongolii. W Polsce dziko rośnie tylko jedna odmiana: chryzantemy Zawadzkiego, a kwiaty wystawiane na sprzedaż pochodzą głównie z upraw. Chryzantemy wyróżniają się dużą trwałością, w warunkach zewnętrznych, przy dobrej pogodzie mogą wytrzymać nawet do 4 tygodni.


Skąd wzięła się tradycja chryzantem na cmentarz?

Chryzantemy to kwiaty o bogatej symbolice, która różni się w zależności od kraju. W Azji są to kwiaty, które przedstawiają radość, szacunek i nieśmiertelność. W Polsce ich znaczenie jest zupełnie inne, ponieważ symbolizują smutek i żałobę. W naszym kraju chryzantemy rzadko stosuje się jako kwiaty ozdobne w domach i ogrodach, ponieważ większości osób, kojarzą się z utratą. Są to rośliny, które uprawiane są przede wszystkim jako dekoracja nagrobków, zwłaszcza na Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.


Jak rozpoznać świeże chryzantemy?

W naszej ofercie sztuczne kwiaty na cmentarz można znaleźć o każdej porze roku. Żywe chryzantemy pojawiają się jednak głównie jesienią, gdyż to na ten okres przypada etap ich kwitnienia i wyglądają najładniej. Chcąc, aby wybrane kwiaty jak najdłużej utrzymały dobrą kondycję, należy wiedzieć, jak rozpoznać, że są świeże. Oczywiście wiele zależy od wyboru odpowiedniej odmiany rośliny oraz jej pielęgnacji.


Najwięcej naturalnych chryzantem pojawia się w połowie września, a w październiku znajdziemy różne odmiany praktycznie w każdym stoisku z roślinami. W naszym markecie kwiaty te występują w wielu rodzajach, zarówno jako kwiaty cięte, jak i bukiety w donicach cmentarnych. Świeże bukiety wyróżniają się dużą gęstością i wyraźnym kolorem kwiatów. Warto wiedzieć, jak rozpoznać, że wystawione na sprzedaż chryzantemy są świeże. Przede wszystkim najlepiej kupować żywe rośliny, które w ciągu dnia przechowywane są na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniach, zapewniających im:


  • dostęp do światła i powietrza;
  • niewysokie temperatury.


Jak wyglądają zdrowe chryzantemy?

Kwiaty, które były dobrze uprawiane i stosownie traktowane podczas transportu i na terenie sklepu, wyróżniają się ciemnozielonymi liśćmi o silnym odcieniu. Liście są jędrne i bez widocznych uszkodzeń oraz przebarwień. Podczas podnoszenia doniczki lub chwycenia za gałązkę, z kwiatów nie powinny sypać się płatki. Bukiety zdrowych chryzantem w doniczkach są gęste i nie pokazują tzw. oka, czyli środka. Jeżeli jest widoczne, oznacza to, że roślina już przekwita i jej żywotność będzie krótsza.


Wybierając chryzantemy, których kwiaty nie są jeszcze w pełni rozwinięte, warto sprawdzić pogodę na następnie kilka dni. Jeżeli ma być słonecznie i ciepło, można zdecydować się na taki zakup, gdyż kwiaty prawdopodobnie rozwiną się w temperaturze powyżej. 10-12 stopni przy odpowiednim dostępie do światła słonecznego.


W markecie Bricomarche dbamy o to, aby wszystkie dostępne u nas kwiaty miały odpowiednie warunki do jak najlepszego rozwoju. Oferujemy naturalne chryzantemy, które przechowujemy w warunkach stosownych dla danej odmiany. Nasi specjaliści znają się na pielęgnacji kwiatów i wiedzą, co robić, aby sprzedawane gatunki cieszyły się świeżością i zdrowiem.


Jak dbać o chryzantemy?

Chryzantemy zyskały popularność jako kwiaty cmentarne między innymi dlatego, że charakteryzują się długą żywotnością. Niestraszne im zmiany pogody, dlatego sprawdzają się podczas Święta Wszystkich Świętych, jak i przez całą jesień, a nawet na początku zimy. Im więcej uwagi poświęcisz pielęgnacji kwiatów, tym dłużej wytrzymają w dobrej kondycji. Chryzantemy uważane są za kwiaty silne i mocne, a ich pielęgnacja nie powinna stanowić problemu. W czasie suszy warto je delikatnie podlewać, ponieważ nie lubią suchego podłoża. Po zakupie rośliny kwitnącej nie trzeba jej nawozić, ani dodawać odżywek.


Decydując się na chryzantemy cięte, raz w tygodniu warto wymienić wodę na świeżą. Woda powinna być czysta i zimna. Przed włożeniem kwiatów do wazonu, zaleca się oberwanie listków poniżej poziomu wody.


Chryzantemy w doniczkach – popularna ozdoba nagrobków

Osoby, którym zależy na ozdobie długotrwałej, stawiają na chryzantemy w donicach na cmentarz, gdyż właściwie zawsze utrzymują dobrą kondycję dłużej, niż kwiaty cięte. Sam czas, przez jaki takie dekoracje będą się ładnie prezentować, zależy nie tylko od samej pielęgnacji, ale też warunków atmosferycznych oraz konkretnej odmiany rośliny. Wyróżnia się cztery główne gatunki chryzantem doniczkowych:


  • drobnokwiatowe letnie - uprawiane głównie na wrzesień, mogą stanowić ozdobę nagrobków, jednak tylko wczesną jesienią. Nie sprawdzą się na uroczystości 1 listopada, ponieważ do tego momentu już dawną ulegają przekwitnięciu;
  • drobnokwiatowe jesienne - nazywane też samokrzewem. Odmiany z tej grupy uprawia się przede wszystkim z myślą o Dniu Wszystkich Świętych, dlatego najczęściej pojawiają się w październiku. Kwiaty wykazują dużą odporność na trudne listopadowe warunki, takie jak deszcz i silny wiatr. Powinny przetrwać także pierwsze mrozy, a przy odpowiedniej pielęgnacji ozdobią grób przez kilka tygodni;
  • średniokwiatowe - jest to odmiana spotykana przez większa część roku. Charakteryzuje się wysoką trwałością i długim czasem kwitnienia;
  • wielkokwiatowe - najbardziej okazałe i najczęściej wybierane na 1 listopada. Wyróżniają się gęstym kwiatostanem w kształcie kuli. Choć wyglądają bardzo efektownie, są też stosunkowo słabo odporne na niskie temperatury oraz niesprzyjające warunki pogodowe. Przy dobrej pogodzie (do ok. 5 stopni Celsjusza) będą ładnie się prezentować przez ok. 3 tygodnie.


Jak wybrać najładniejsze chryzantemy?

Dorodne chryzantemy wielkokwiatowe powinny mieć około 12-15 kwiatów w jednej doniczce. Szczególnie bogate okazy mogą mieć ich nawet 25, jednak już mniejsze ilości ładnie zaprezentują się na płycie. Dobrze, aby takie okazy charakteryzowały się wysokością ok. 35-40 cm. Chryzantemy drobnokwiatowe najładniej wyglądają, gdy mają kształt kuli o średnicy ok. 45 cm.


Jaki kolor chryzantem wybrać na cmentarz?

Chryzantemy występują w różnych odcieniach. Najpopularniejsze na 1 listopada są te o większych białych i żółtych kwiatach. Dość często wybierana jest także odmiana Faibelle, charakteryzująca się kolorem fioletowym. Wśród chryzantem drobnokwiatowych przeważają odcienie bieli, żółtego i różu, choć dużym zainteresowaniem cieszą się także tzw. bukiety miks kolorów, gdzie w jednej doniczce znajduje się kilka odmian kwiatów, tworzących razem ciekawą barwną całość.


Chryzantemy na cmentarz do stroika

Oprócz chryzantem w bukietach można wybrać te kwiaty jako elementy stroika na cmentarz. Tego typu ozdoby składają się zwykle z kilku odmian chryzantem doniczkowych, umieszczonych w gąbce florystycznej. Jeżeli chcesz, aby rośliny w stroiku wytrzymały zmienne warunki atmosferyczne, warto je odpowiednio zabezpieczyć przed wiatrem. W przypadku, gdy zdecydujesz się na samodzielne wykonanie stroika, zadbaj o to, aby wnętrze pojemnika lub doniczki wyłożyć cienką warstwą styropianu albo tektury w celu ochrony przed przymrozkami.


Chryzantemy na cmentarz – jak urozmaicić dekorację?

Bukiety i wiązanki z dodatkiem chryzantem wyglądają bardzo ładnie i świetnie komponują się z różnymi tradycyjnymi dodatkami, stosowanymi podczas ozdabiania grobów na Wszystkich Świętych. Floryści często tworzą oryginalne dodatki, wzbogacając stroiki i bukiety gałązkami świerku, jodły czy sosny. Takie drobiazgi nadają całości specyficznego charakteru i świetnie komponują się z kolorowymi kwiatami. Tego typu działania pomagają zwiększyć objętość kompozycji i wpływają na jej rozłożystość, co sprawi, że cały stroik zajmie więcej miejsca na pomniku.


Coraz częściej stawia się także na dodatki w postaci sztucznych elementów, takich jak gałązki pokryte brokatem czy sztuczne listki pomalowane na złoto lub srebro. Takie zabiegi mają na celu podkreślenie koloru chryzantem i stworzenie jeszcze efektywniejszej ozdoby. Wybierając chryzantemy na Wszystkich Świętych lepiej jednak nie przesadzać z dodatkami. Warto pamiętać, że jest to święto podniosłe, podczas którego powinno się zachować należytą powagę.


Z chryzantemami można łączyć też inne kwiaty, choć nie wszystkie będą odpowiednie do takiej kompozycji. Róża pasować będzie tylko do odmian drobnokwiatowych. Przy chryzantemach wielkokwiatowych dobrze prezentują się inne drobnokwiatowe gatunki, np. gipsówka, która ciekawie podkreśli wygląd chryzantem.


Chryzantemy na cmentarz – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając naturalne chryzantemy, nie kieruj się tylko samą estetyką. Zwróć uwagę na to, aby wybrana donica nie była zbyt duża w stosunku do pomnika, ponieważ duża kompozycja na małym grobie może wyglądać karykaturalnie. Warto też zastanowić się, czy wybrany produkt nie jest zbyt rozłożysty i nie zasłoni napisu na płycie nagrobka.


Wszystkie osoby, które cenią sobie chryzantemy jako ozdobę na groby bliskich, zachęcamy do przeglądania oferty marketu Bricomarche. Oferujemy różne odmiany chryzantem drobnokwiatowych i wielkokwiatowych. U nas znajdziesz kolorowe bukiety oraz jednobarwne wiązanki, które ładnie zaprezentują się na tle zniczy. Dbamy o to, aby nasze kwiaty zawsze były świeże i zdrowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru roślin, które idealnie sprawdzą się jako dekoracja grobu na Wszystkich Świętych i nie tylko.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.