Worki na śmieci - z taśmą, wiązane

Pokaż na stronie

342 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał folia ldpe
Materiał HD
Pojemność 2 l
Materiał folia
Pojemność 60 l
Materiał HD
Pojemność 1 l
Materiał HD
Pojemność 3 l
Materiał HD
Pojemność 4 l
Materiał LD
Pojemność 1,5 l; 2 l; 3,5 l
Materiał folia
Pojemność 120 l
Materiał folia
Pojemność 120 l
Materiał folia
Pojemność 120 l
Materiał folia
Pojemność 120 l
Materiał LDPE
Pojemność 80 l
Materiał LDPE
Pojemność 120 l
Materiał folia
Pojemność 120 l
Materiał HDPE
Pojemność 120 l
Materiał folia
Pojemność 140 l
Materiał folia
Pojemność 160 l
Materiał HD
Pojemność 20 l
Materiał LH
Pojemność 20 l
Materiał folia
Pojemność 240 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

W każdym gospodarstwie domowym, ale również biurze czy lokalu użytkowym generowane są śmieci. W ich porządkowaniu, segregacji, a potem wyrzucaniu pomóc mogą dobrze dopasowane worki na śmieci. W ofercie sklepu dostępne są ich różne modele, które wyróżniają się parametrami technicznymi takimi jak na przykład rozmiar, kolor albo obecność dodatkowych funkcjonalności. Wśród tych ostatnich wyróżnić można chociażby uszy do przenoszenia pełnego worka albo specjalny sznurek do zakręcenia go i zawiązania, co zapobiega wysypaniu śmieci i roznoszeniu przykrego zapachu.


Dostępne w asortymencie sklepu worki na śmieci dostosowane są zarówno do użytku w mieszkaniach, jak i dużych domach jednorodzinnych. Można dobrać je w zależności od oczekiwanej pojemności. W przypadku małych mieszkań, gdzie segregowane są śmieci, worki nie muszą mieć dużych rozmiarów - wypełniają się powoli, ale w miarę równo, niezależnie od typu. Warto też sprawdzić, jakie folie, taśmy i kleje pomagają w ich zamykaniu, co jest ważne zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie śmieci odbierane są raz na jakiś czas.


Nie istnieje chyba miejsce, w którym nie generuje się śmieci, szczególnie w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach, gdy praktycznie wszystko, co kupujemy, jest szczelnie zapakowane. Niezależnie od tego, czy mowa o firmach, gospodarstwach domowych, galeriach handlowych, czy różnych instytucjach, wszędzie trzeba radzić sobie ze śmieciami, odpowiednio je segregując. Żeby robić to bez problemu i w pełni efektywnie potrzeba worków na śmieci. W ofercie Bricomarche.pl dostępne są różne modele wyróżniające się takimi parametrami, jak rozmiar, kolor czy dodatkowe funkcjonalności, na przykład uszy do przenoszenia pełnego worka lub specjalny sznurek do zakręcenia go (worki na śmieci z taśmą lub worki na śmieci wiązane), co zapobiega wysypywaniu się śmieci. Dostępne w asortymencie sklepu worki na śmieci można używać w każdym miejscu, zarówno w mieszkaniach, jak i dużych domach jednorodzinnych.


Idealnie dopasowane worki na śmieci

W zależności od potrzeb można dopasować worek o określonej pojemności, żeby idealnie zmieścił się do rozmiaru kosza na śmieci. Trzeba pamiętać, by nie były zbyt małe, gdyż nie wystarczą do zakrycia brzegów, ale też nie za duże, bo zapłacimy za nie więcej, a i tak nie skorzystamy z tej większej pojemności. Można więc powiedzieć, że perfekcyjnie dobrane worki do kosza na śmieci są trochę od niego dłuższe, co pozwala swobodnie opuścić końcówki folii po bokach. Docenimy to zwłaszcza podczas opróżniania kubła, gdyż żadne odpady nie wylecą poza pojemnik, a jednocześnie bez problemu zamkniemy worek. Może też się zdarzyć, że zapełniają się one dość szybko, co może być spowodowane tym, że kubeł na śmieci jest za mały i potrzeba kupić większy. Inna sprawa, że czasem worki pękają od nadmiaru odpadów lub pojawiają się w nim dziury. W takiej sytuacji warto zainwestować w mocne worki na śmieci, żeby zapobiec tym problemom.


Jaki rozmiar worka? To zależy od pomieszczenia

A jak już jesteśmy przy rozmiarach worka, to warto przy okazji poruszyć temat pokrewny - mianowicie, czy w każdym pomieszczeniu powinniśmy używać worków o tej samej pojemności? Zdecydowanie nie, bo nie wszędzie generuje się tak dużo odpadów. Dostępne worki do segregacji śmieci mają różną pojemność, więc łatwo je dopasować do potrzeb. W pokojach i łazience wystarczą mniejsze worki (od 10 do 35 l), ale już w kuchni potrzeba o wiele większej pojemności - 60 i 80 litrów. A naprawdę wielkie worki na odpady stosuje się w kubłach przed domem (120, 160, 180 i 240 l).


Jakie są rodzaje worków na śmieci?

Jak wspomnieliśmy, worki na śmieci dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale też kolorach. Jedne są prostsze, inne mają funkcjonalności ułatwiające opróżnianie kosza i wynoszenie go na śmietnik. Można je podzielić na trzy główne kategorie: worki uniwersalne, worki na śmieci z uszkami i worki na śmieci z taśmą ściągającą.


  • Do pierwszej grupy zaliczymy zwykłe, klasyczne woki na śmieci bez żadnych udogodnień. Przeważnie wykonane z dość cienkiej folii. Ich największą zaletą jest cena, lecz są zawodne, dlatego też podczas wynoszenia w nich śmieci najlepiej zawiązać końcówkę.
  • Worki na śmieci z uszami są zdecydowanie wygodniejsze od klasycznych, ale i kosztują więcej. Warto jednak zapłacić za tą wygodę. Na brzegach worka znajdują się cztery końcówki, które łatwo związać, gdy kubeł jest już pełny, zapobiegając tym samym wypadania śmieci podczas wynoszenia ich z domu.
  • Worki na śmieci z taśmą ściągającą są najłatwiejsze w obsłudze, zapewniają ogromny komfort użytkowania. A to dzięki taśmie ściągającej, która pozwala stworzyć wygodny uchwyt. Jakby tego było mało, tego rodzaju worki są wykonane z mocniejszych materiałów, więc udźwigną nawet takie odpady jak metal czy szkło. Dodatkową zaletą jest to, że są higieniczne, gdyż maksymalnie ograniczą kontakt ręki z zawartością.


Materiał wykonania worka - co warto wiedzieć na ten temat?

A jak już piszemy o trwałości worków, to warto pamiętać, że największy wpływ ma na to oczywiście ich materiał wykonania. Zdecydowanie najprostsze, ale i najtańsze są modele foliowe, niemniej trzeba pamiętać, że folia może mieć różną grubość. Cienka wystarczy w zupełności do takich miejsc, jak łazienka i pokój, gdzie wrzuca się lekkie, drobne śmieci. W kuchni natomiast trzeba wybrać worki z grubszej folii - najlepiej o wzmacnianych ściankach. Inny rodzaj - worki z HDLD są zdecydowanie, dwukrotnie grubsze od foliowych. Można też kupić biodegradowalne worki, które wykonuje się z tworzyw przyjaznych środowisku, dzięki czemu ulegają szybszemu rozkładowi.


A jakie worki na recykling?

Segregacja śmieci jest dziś już normą. Właściciele domów nie muszą jednak kupować kolorowych śmietników przed dom, bo wystarczą kolorowe worki. Musimy jednak pamiętać o rozróżnieniu.


  • Do żółtych worków wrzucamy różne tworzywa sztuczne i produkty wielomateriałowe;
  • Do czerwonych - metal;
  • Do zielonych szkło kolorowe bądź odpadki organiczne pochodzące z ogrodu;
  • Do niebieskich papier i tekturę;
  • Do fioletowych odpadki biodegradowalne, między innymi resztki żywności;
  • Do czarnych, uniwersalnych - odpady zmieszane;
  • Na większe gabarytowo materiały, na przykład z budowy czy remontu domu potrzeba zamówić kontener lub kupić specjalne worki na gruz.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.