Latarki i czołówki

Pokaż na stronie

135 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
27 99 szt.
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 2
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 2
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 3
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 3
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 4
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 2
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 2
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 3
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 13
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
Ilość źródeł światła 1
Źródło światła LED
10 20 50 100 Ofert na stronie

W każdym domu warto mieć przynajmniej dwie latarki zasilane na różne sposoby, aby w razie konieczności móc z nich skorzystać. Mogą przydać się na przykład w sytuacji, gdy zabraknie prądu, ale są równie przydatne podczas niektórych prac porządkowych. Czołówki szczególnie dobrze sprawdzają się w trakcie prac prowadzonych po ciemku, na przykład w miejscach, do których nie dociera światło słoneczne i nie jest doprowadzony prąd. Sprawdzą się jednak też podczas naprawy samochodu.


W naszym sklepie przygotowaliśmy latarki cenionych i znanych producentów. Są to urządzenia o różnych rozmiarach. Dzięki temu można bez trudu wybrać model idealny do przechowywania w domowym garażu czy spiżarni, a także taki, który zmieści się do torby z niezbędnymi rzeczami w samochodzie. Można wybrać zarówno ładowarki i latarki, które są do nich dostosowane, jak i proste urządzenia zasilane na baterie. Do prac w trudno dostępnych miejscach warto wybrać czołówki. Przydadzą się one majsterkowiczom i osobom, które często przeprowadzają remonty albo zajmują się naprawą samochodu. W  naszym asortymencie znajdziesz więc wysokiej jakości baterie, ładowarki i latarki, które wyróżniają się świetną jakością.

Latarki LED przydatne w każdym domu i warsztacie

W każdym domu powinno znaleźć się zapasowe źródło światła, które będzie działało niezależnie od głównej instalacji elektrycznej. W ten sposób zapewnisz sobie oświetlenie także wtedy, gdy przydarzy się awaria światła lub w przerwach w dostawie prądu. Najlepiej spełniają tę funkcję latarki LED zasilane akumulatorowo lub bateryjnie.

Latarki LED przydadzą Ci się także do oświetlenia miejsc bez dostępu do światła lub z mocno ograniczonym. Dzięki nim o wiele szybciej odnajdziesz daną rzecz na półce w piwnicy czy spiżarce. W tej kategorii znajdziesz małe i podręczne latarki LED, ale także większe o znacznie większej mocy, które spokojnie zastąpią Ci główne oświetlenie podczas pracy w warsztacie. Poszczególne modele latarek różnią się nie tylko wielkością i mocą, ale także sposobem zasilania czy kształtem. W domu najbardziej przydadzą się latarki ręczne, podczas podróży latarki czołowe, a w warsztacie latarki, które możesz powiesić lub postawić obok miejsca pracy.

Wykorzystanie w tych urządzeniach technologii LED sprawia, że są znacznie wydajniejsze. Na jednym ładowaniu lub pełnej baterii będą świeciły znacznie dłużej niż latarki wyposażone w tradycyjne żarówki.

Rodzaje latarek na baterie

Najpopularniejszym sposobem zasilania latarek są baterie. Najczęściej wyposaża się je w zwykłe baterie AA lub AAA. W tej kategorii znajdziesz jednak niewielkie latarki w kształcie breloków do kluczy, które zapewnią Ci zapasowe źródło światła w każdym miejscu. Ten model zasilany jest na mniejsze baterie typu 1,5 V LR54.

Latarki na baterie są o tyle dobrym rozwiązaniem, że po ich wyczerpaniu wystarczy wymienić baterie na nowe, aby latarka służyła dalej. Podczas podróży warto wyposażyć się w dodatkowy zestaw baterii, aby przedłużyć żywotność swojej latarki i być przygotowanym na nieoczekiwane ich wyczerpanie. Wymiana baterii w latarkach jest bardzo łatwa. Spokojnie poradzisz sobie z nią nawet w kompletnych ciemnościach.

Jakie latarki na baterie znajdziesz w tej kategorii? Z powodu dużej popularności tego sposobu zasilania, wybór modeli jest bardzo duży. Znajdziesz tu zwykłe ręczne latarki o różnej wielkości i mocy, które zawsze warto mieć w szufladzie kuchennej. Dostępne są także latarki czołowe, które wyposażone są w specjalne gumy utrzymujące je na głowie. To rozwiązanie zapewnia Ci wolne ręce i jednocześnie umożliwia skuteczne oświetlenie miejsca pracy czy drogi. Znajdziesz u nas również stojące latarki zasilane bateriami, które są nieodłącznym elementem wyposażenia warsztatów czy namiotów kempingowych.

Latarki akumulatorowe – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną coraz więcej osób decyduje się na zmniejszenie zużycia energii także tej w postaci baterii. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwoli dalej korzystać z latarek zasilanych za pomocą baterii, ale w sposób zgodny z ochroną środowiska. Wystarczy, że zaopatrzysz się w baterie akumulatorowe, które możesz wielokrotnie ładować. Warto od razu wyposażyć się w dwa komplety, aby mieć zapas zawsze naładowanych akumulatorków. Do ich ładowania służą ładowarki do baterii.

W tej kategorii znajdziesz także latarki akumulatorowe, które fabrycznie przygotowane są do wielokrotnego ładowania. Nie wymagają baterii. Akumulator jest w nich zamontowany na stałe i najczęściej nie jest możliwe jego swobodne wyjęcie. Do jego ładowania służy kabel lub wejście USB, do którego możesz podpiąć kabel z ładowarką.

Latarki akumulatorowe zazwyczaj są cięższe, ale jednocześnie mają znacznie większą moc. Jesteś w stanie oświetlić za ich pomocą dużą przestrzeń. Sprawdzają się w przydomowych warsztatach i garażach. Zapewnią Ci odpowiednie warunki do naprawy sprzętu czy hobbystycznego majsterkowania. Ten typ latarek najczęściej jest stojący lub wyposażony w specjalną zawieszkę, za pomocą której możesz zawiesić ją nad biurkiem. Do wyboru masz też duże szperacze, które przydają się w terenie.

Niezbędne wyposażenie podróżne – latarki czołowe i kempingowe

W czasie podróży musisz być przygotowany na to, że znajdziesz się z dala od stałego źródła prądu i oświetlenia. Latarki zatem są niezbędnym wyposażeniem każdej osoby wybierającej się w podróż niezależnie od tego, czy Twoim celem jest trekking w górach czy kemping lub hostel. Jakie latarki przydadzą Ci się podczas podróży?

Do swojej walizki koniecznie zapakuj zwykłą, podręczną latarkę na baterię. Stanie się ona Twoim awaryjnym źródłem światła w sytuacjach, kiedy będziesz od niego odcięty. Przyda Ci się zarówno podczas niewielkich napraw samochodu w nocy, jak i do oświetlenia ścieżki prowadzącej z hostelu do samochodu czy innego miejsca pozbawionego latarni.

Na kempingu najlepiej sprawdzają się latarki kempingowe. Cechują się one dość dużą mocą. Zazwyczaj są ładowane akumulatorowo. Możesz je postawić przy stoliku i spędzić miło wieczór. Przydadzą Ci się także latarki czołowe, które wykorzystasz w sytuacji, kiedy musisz mieć wolne ręce.

Podczas trekkingu górskiego koniecznie zabierz ze sobą latarki czołowe i to najlepiej z dodatkowym źródeł zasilania. Dzięki nim zapewnisz sobie swobodę ruchów podczas pieszej wędrówki i bezpieczeństwo. Umieszczone na czole będą skutecznie oświetlały ścieżkę przed Tobą. Dzięki niej nie zgubisz się i nie spadniesz ze skarpy czy nie potkniesz się o wystający korzeń drzewa.

Do czego służą latarki UV?

Osobną kategorię latarek tworzą latarki UV. Są to urządzenia specjalnego wykorzystania. Wyposażone są w diody LED, które emitują światło ultrafioletowe. Służą do wykrywania fałszywych banknotów, czy niewidzialnych w dziennym świetle plam. Mają postać zwykłych latarek ręcznych zasilanych bateriami lub specjalnych urządzeń do sprawdzania banknotów.

Latarki UV służą także do rozpoznawania prawdziwych bursztynów czy znajdowania ich na plaży w ciemnościach. Za ich pomocą możesz także sprawdzić szczelność układu klimatyzacji. Przez specjalistów używane są także do utwardzania lakierów i żeli.

Jakie latarki sprawdzą się w warsztacie?

W warsztacie często potrzebne jest dodatkowe źródło światła działające pomimo głównego oświetlenia. Przykładowo podczas różnego rodzaju napraw sprzętu AGD czy samochodu będziesz potrzebować punktowego oświetlenie niekiedy bardzo małych elementów. Do ich oświetlenia najlepiej przydają się latarki czołowe na baterie. Dzięki nim skutecznie oświetlisz sobie niewielkie pole robocze, a jednocześnie zachowasz wolne ręce, którymi będziesz operował narzędziami.

Latarki czołowe na baterie często mają możliwość niewielkiej zmiany kąta padania światła, co sprawia, że szybko skierujesz strumień światła tam, gdzie tego najbardziej potrzebujesz.

W warsztacie przydadzą Ci się także mocniejsze latarki stojące i do zawieszenia. Za ich pomocą oświetlisz znacznie większy obszar. Doskonale uzupełniają główne oświetlenie sufitowe i likwidują cienie, które mogłyby tworzyć lampy górne. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się modele akumulatorowe cechujące się znacznie większą mocą. W razie potrzeby również szybko podepniesz je do sieci elektrycznej, która na pewno znajduje się w Twoim warsztacie.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.