Baterie i akumulatorki do ładowania

Pokaż na stronie

263 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Rozmiar V23GA
Typ bateria
2 99 szt.
Rozmiar AA
Typ bateria
Typ bateria
Typ bateria
Rozmiar AA
Typ bateria
Rozmiar 3R12
Typ bateria
Rozmiar AAA
Typ bateria
Rozmiar 6LF22
Typ bateria
Rozmiar 4,5V
Typ bateria
Rozmiar C
Typ bateria
Rozmiar 9V
Typ bateria
Rozmiar AA
Typ bateria
Rozmiar D
Typ bateria
Rozmiar C
Typ bateria
Rozmiar 9V
Typ bateria
Rozmiar LR1
Typ bateria
Rozmiar LR44
Typ bateria
Typ bateria
Rozmiar AAA
Typ bateria
10 20 50 100 Ofert na stronie

Większość sprzętów dostępnych w domach zasilana jest albo sieciowo, albo poprzez baterie. W ofercie sklepu dostępne są one w różnych rozmiarach i modelach. Standardowe modele AA, pasujące do większości zabawek i urządzeń, można zakupić w wielopakach, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie praktycznego zapasu. Do piecyków gazowych proponujemy rzadziej spotykane baterie, które należy dobrać do konkretnego modelu sprzętu. Wszystkie produkty są bezpiecznie zapakowane oraz w pełni sprawne.


Dla osób, w których domach występuje duże zapotrzebowanie na zasilacze tego rodzaju, polecamy akumulatorki do ładowania. Są to baterie wielokrotnego użytku, które wystarczy naładować dzięki specjalnej ładowarce dopasowanej do ich rozmiaru, podłączanej do zasilania sieciowego. Akumulatorki do ładowania dostępne są w opakowaniach pojedynczych lub zbiorczych. Te drugie szczególnie polecamy osobom, które chcą zachować ciągłość działania sprzętu nawet w trakcie ładowania.  Baterie, ładowarki i latarki można znaleźć również w asortymencie sklepu.


Baterie – przenośne źródło prądu

Większość urządzeń, którymi otaczamy się na co dzień, do poprawnego działania potrzebują energii elektrycznej. Urządzenia bezprzewodowe wyposażone są we wbudowane akumulatory lub zasilane są wymiennymi bateriami. To drugie rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet. Pierwszą i najważniejszą jest znacznie dłuższa żywotność sprzętu. Po wymianie baterii dane urządzenie działa bez zarzutu.


W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje baterii, które pozwolą Ci zasilić niewielkie urządzenia bezprzewodowe i zabawki. Dostępne są najpopularniejsze baterie, ale także te bardziej specjalistyczne o większym napięciu. Możesz wybierać spośród baterii alkalicznych czy cynkowo-węglowych. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz dokładnie taką baterię, jakiej wymaga Twój zegarek, kalkulator czy urządzenia pomiarowe.


Rodzaje baterii

Myśląc o bateriach, najczęściej przywołujemy baterie paluszki. Są to najpopularniejsze modele baterii, którymi zasilane jest większość małych urządzeń elektrycznych. Warto jednak wiedzieć, że baterie paluszki mogą się od siebie różnić. Zastosowane do ich produkcji materiały znacznie wpływają na ich żywotność.


Każda bateria składa się z jednego lub dwóch ogniw. Anoda i katoda wykonywana jest z różnych materiałów. Do tego dochodzi także elektrolit, który umożliwia zachodzenie procesu chemicznego, którego efektem jest energia elektryczna. Ze względu na użyte materiały do produkcji tych elementów wyróżnia się baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne, litowe czy cynkowo-powietrzne.


Najstarszym i jednocześnie najmniej efektywnym rodzajem baterii są cynkowo-węglowe. Są także najtańszym wyborem. Warto jednak wiedzieć, że ich zdatność do użytku wynosi zaledwie dwa lata. Ponadto przy mocnym rozładowaniu może dojść do wylania elektrolitu, co może spowodować awarię całego urządzenia.


O wiele mniej awaryjne i częściej wybierane są baterie alkaliczne. Ich zdatność do użycia wynosi od 5 do 7 lat. Są wydajniejsze, a wylanie elektrolitu zachodzi bardzo rzadko.


Nie można zapominać także o popularnych akumulatorkach, które coraz częściej zastępują zwykłe baterie. Ich największą zaletą jest możliwość ponownego naładowania. Swoim wyglądem zaś nie odbiegają od zwykłych baterii.


Najpopularniejsze baterie AA i AAA

Większość drobnych urządzeń zasilanych bateriami działa na baterie AA lub AAA. Są to dobrze wszystkim znane paluszki. Ich zwyczajowa nazwa nawiązuje do charakterystycznego walcowatego kształtu. Baterie AA są nieco grubsze od AAA. Zasilane są nimi zabawki dla dzieci, latarki czy sprzęt pomiarowy.


Dużą popularnością cieszą się także chudsze baterie AAA, które znajdziesz m.in. w pilotach, elektronicznych ramkach czy stojących zegarkach. Zarówno baterie AAA, jak i AA są różnego rodzaju. W tej kategorii znajdziesz baterie cynkowo-węglowe i alkaliczne. Dostępne są w różnych opakowaniach obejmujących od dwóch do nawet kilkunastu sztuk baterii. W domach z małymi dziećmi duży zapas paluszków z pewnością Ci się przyda.


Baterie specjalistyczne

Wiele mniejszych urządzeń elektronicznych zasilanych jest znacznie mniejszymi bateriami. Najczęściej wykorzystywane są baterie płaskie. Takie znajdziesz m.in. w zegarkach nadgarstkowych, ale nie tylko.


Baterie płaskie różnią się przede wszystkim rozmiarem. Najmniejsze baterie AG1 znajdziesz w zegarkach. Dużą popularnością cieszą się także baterie AG 10 czy 12, które zasilają np. kalkulatory czy kluczyki do samochodów. Największe są CR 2032, które zasilają np. w wagi łazienkowe.


Wśród baterii specjalistycznych znajdują się także baterie do aparatów słuchawkowych. Są to najczęściej baterie cynkowo-powietrzne. Cechują się niewielkimi rozmiarami i charakterystycznym kształtem.


Do zasilania urządzeń wymagających większego napięcia służą duże baterie 3LR12 czy 6LR61. Ich napięcie wynosi kolejno 9 i 4,5 V.


Do junkersów również będziesz potrzebował baterii. W urządzeniach tych najczęściej wykorzystywane są baterie LR20 o napięciu 1,5 V. Służą głównie do wytworzenia iskry. Bez nich nie zapali się ogień, który ogrzewa wodę.


Dlaczego akumulatorki do ładowania to dobry pomysł?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się akumulatorki do ładowania. Swoim wyglądem przypominają zwykłe baterie – najczęściej najpopularniejsze paluszki. Możesz nimi zasilać więc wszystkie urządzenia, które wymagają baterii AA lub AAA. Różnicą jednak jest to, że po ich wyczerpaniu możesz je ponownie naładować w warunkach domowych i włożyć z powrotem do urządzenia. Ich żywotność często nie różni się od najlepszych baterii alkalicznych.


Akumulatorki do ładowania przede wszystkim są znaczną oszczędnością pieniędzy. Przydają się zatem w domach, w których masz dużo urządzeń zasilanych bateriami. Ponadto używanie akumulatorów nie generuje większej ilości odpadów, które niesegregowane mogą doprowadzić do groźnego zanieczyszczenia środowiska.


Dziś coraz więcej niewielkich gadżetów elektronicznych zasilana jest akumulatorami. Jednak istnieje nadal szereg urządzeń na baterie, które możesz z łatwością wymienić na akumulatory.


Baterie do ładowania – o czym warto pamiętać?

Baterie do ładowania są doskonałym pomysłem do zastąpienia zwykłych, które po rozładowaniu należy zutylizować w specjalnych koszach. To idealny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Czego jednak oprócz akumulatorów będziesz potrzebować?


W ofercie naszego sklepu znajdziesz także ładowarki do baterii. Są to urządzenia, które wpina się do kontaktu. Za ich pomocą naładujesz swoje akumulatorki i sprawisz, że będą znów gotowe do zasilania urządzenia. Ładowarki najczęściej wyposażone są w miejsca na paluszki, czyli baterie AA i AAA. Jednym urządzeniem możesz naładować nawet cztery baterie jednocześnie.


Baterie do ładowania świetnie sprawdzają się w drodze, jednak co w chwili, gdy się wyczerpią, a Ty nie masz dostępu do sieci elektrycznej? Warto mieć zawsze przy sobie zapasowe, naładowane akumulatorki lub ostatecznie zwykłe baterie, które zamienisz w kryzysowej sytuacji. Dzięki temu nawet na szlaku w górach zachowasz sprawną czołówkę czy latarkę ręczną.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.