Klamki do drzwi i gałki

Pokaż na stronie

404 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj lewa
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozety
Rodzaj uniwersalna
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj prawa
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj lewa
Typ szyldu długi szyld
10 20 50 100 Ofert na stronie

Otwieranie drzwi jest możliwe tylko w sytuacji, gdy zostały one wyposażone w klamki do drzwi. Ten podstawowy element uzupełniający może przyjmować różne formy. W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy bogatą ofertę, dzięki której można dobrać odpowiedni dodatek wykończeniowy i funkcjonalny do drzwi każdego projektu. Wszystkie gałki do drzwi oraz klamki zostały wykonane z trwałych materiałów o estetycznym, zróżnicowanym wyglądzie i w bogatej gamie kolorów.

Asortyment naszego sklepu zawiera klamki do drzwi wejściowych odpowiednie do montażu w domu albo lokalu użytkowym, a także do drzwi wewnętrznych. Nie brak oferty przewidzianej do takich rozwiązań jak furtki w ogrodzeniach. Dostępne są wersje z krótkim i długim szyldem, zarówno pełnym, jak i wyposażonym w otwory na klucz albo wkładkę. Gałki do drzwi mogą też zawierać gotowy, przekręcany zamek. Sprawdza się on idealnie w takich pomieszczeniach jak łazienka czy ubikacja, umożliwiając zamknięcie bez klucza, tylko z jednej strony, poprzez przekręcenie zamka.


Klamka to nie tylko element, który służy do otwierania drzwi, lecz także ich ozdoba. Dzięki różnorodnym barwom, materiałom i stylizacjom klamki mogą doskonale wkomponować się w wystrój pomieszczenia. Proste, minimalistyczne modele zdecydowanie najlepiej wyglądają w pomieszczeniach nowoczesnych. Stylizowane, rzeźbione czy falowane klamki to natomiast idealne dodatki do wnętrz w stylu klasycznym. Do aranżacji pomieszczenia warto dobrać również kolor i rodzaj wykończenia klamki. Jeśli we wnętrzu znajdują się dodatki chromowane, z wysokim połyskiem, zdecyduj się na klamkę tego samego rodzaju. Jeśli jednak dodatki są matowe – błyszcząca klamka nie będzie najlepszym pomysłem. W alternatywie proponujemy klamki lakierowane, matowe, satynowane. W naszej ofercie znajdują się klamki na rozecie oraz z podłużnym szyldem, który daje możliwość montażu zamka.

Niewielki detal o ogromnym znaczeniu

Funkcjonalne wejście do budynku albo pomieszczenia obejmuje nie tylko drzwi, ale również klamki. W Bricomarche oferujemy ich szeroki wybór, zróżnicowany zarówno pod względem przeznaczenia, jak i funkcjonalności. Taka oferta sprzyja klientom, którzy mogą dzięki temu dostosować produkt do swoich oczekiwań. Co powinni w takim wyborze uwzględnić? – Poniżej kilka istotnych szczegółów, które warto wziąć pod uwagę.

Klamki do drzwi należy dopasować do miejsca montażu (drzwi wejściowe prowadzące do ogrodu, domu albo mieszkania; drzwi znajdujące się wewnątrz mieszkania albo pomieszczeń użytkowych) oraz do funkcji, jaką mają pełnić. Ta natomiast wynika zwykle z charakteru wnętrza, w którym klamki są montowane. Inne klamki do drzwi będą przecież potrzebne w pokoju, a inne w łazience. Kolejnym ważnym kryterium wyboru powinna być stylistyka zastosowana w konkretnej przestrzeni. Klamki do drzwi nie mogą stanowić elementu wizualnie oderwanego od całości. Choć są w istocie niewielkim detalem na tle całego wnętrza, czy budynku, powinny stanowić efektowne i współgrające z resztą uzupełnienie, czy też dopełnienie aranżacji. To taka kropka nad i, która pozwoli na stworzenie spójnego stylistycznie i miłego dla oka wykończenia. W tym celu należy zwrócić uwagę na kolorystykę i stylistykę aranżacji. Jeśli znajdują się w niej chromowane elementy z wysokim połyskiem, to polecamy w naszym sklepie wybór podobnych do nich klamek; a jeśli dodatki matowe, to zdecydowanie lepiej mogą się z nimi komponować takie same klamki.

Wybierając klamki do drzwi, nie można zapomnieć również o zwróceniu uwagi na jakość wykonania i zastosowane do produkcji materiały. W Bricomarche oferujemy gałki oraz klamki do drzwi wykonane z wysokiej jakości materiałów, które przesądzają o ich estetycznym wyglądzie oraz trwałości produktu.

Warto pamiętać, że klamki do drzwi do nie tylko funkcjonalny dodatek, który ułatwia wchodzenie i wychodzenie oraz otwieranie i zamykanie. Ze względu na zróżnicowany design, kolorystykę i materiały mogą być też subtelnym elementem, który, nie rzucając się w oczy, uzupełnia wystrój albo wręcz przeciwnie, swoją formą przyciągająca uwagę i stanowi niebanalną dekorację. Mogą być efektownie rzeźbione, stylizowane, czy też falowane, dzięki czemu doskonale wpisują się w stylistykę klasycznych aranżacji. Natomiast te bardziej skromne, minimalistyczne świetnie współgrają z wystrojem nowoczesnym. W Bricomarche oferujemy klamki dopasowane do różnych stylów wnętrzarskich, dzięki czemu z łatwością można znaleźć modele wpisujące się również w aranżację rustykalną, glamour, industrialną oraz wiele innych.

Klamki do drzwi wewnętrznych – krótka charakterystyka

Zastosowane we wnętrzu detale podkreślają jego styl, nadają charakter i wydobywają piękno. Dlatego tak ważne jest to, jakie klamki do drzwi wewnętrznych zostaną w konkretnym miejscu zamontowane. Trudno bowiem wyobrazić sobie zestawienie masywnych drzwi z delikatnymi, subtelnymi klamkami, albo odwrotnie, drzwi o delikatnej, nowoczesnej formie z bogato zdobionymi klamkami mosiężnymi. Jednak istotna jest nie tylko ich estetyka, ale również funkcjonalność. Bardzo ważne jest to, by drzwi otwierało się wygodnie, dzięki czemu będą dobrze spełniały swoją funkcję. Dlatego zwracamy uwagę na ich wielkość, ergonomiczny kształt i sposób montażu.

Przy wyborze klamki do drzwi wewnętrznych bardzo ważna staje się jej kolorystyka. Jej barwa będzie wpływać w dużej mierze na uzyskany efekt wizualny, a co za tym idzie estetykę wnętrza. Dla osób, które lubią subtelne rozwiązania, poleca się wybór klamek w stonowanych kolorach, które  nie będą się mocno wyróżniać na tle samych drzwi. Jednak klamki można wybierać również na zasadzie kontrastu. Jeśli preferujesz bardziej wyraziste kompozycje, możesz postawić na klamki do drzwi wewnętrznych odróżniające się od skrzydła drzwiowego. Przy takich zestawieniach należy jednak zachować sporą ostrożność. Sama klamka nie powinna bowiem stanowić elementu całkowicie innego od reszty wystroju. Dlatego, jeśli kontrastuje z drzwiami, to dobrze byłoby, gdyby współgrała zarówno formą, jak i kolorem z innymi detalami we wnętrzu. Podejmując decyzję co do koloru klamki, warto wziąć pod uwagę nie tylko kolor okleiny drzwiowej, ale również barwę okuć i zawiasów.

Klamki do drzwi wewnętrznych to bardzo szeroki i zróżnicowany asortyment. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą przeznaczeniem, kolorystyką, formą, wielkością, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Na rynku dostępne są modele stalowe, aluminiowe, niklowane, chromowane oraz mosiężne. Najbardziej ozdobne są klamki mosiężne. Często stosuje się je w aranżacjach w stylu vintage, czy też stylizowanych, w których bardzo duże znaczenie mają elementy postarzane. Z kolei chromowane albo niklowane klamki o prostych formach i minimalistycznym stylu zdecydowanie lepiej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, ale pasują też do wielu innych aranżacji, choćby do pomieszczeń w stylu skandynawskim.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest budowa klamki. Znaczenie ma zarówno kształt rączki, jak i wielkość i kształt szyldu. Szyld, czyli element klamek montowany bezpośrednio na drzwiach, może mieć różne formy. Może być długi, owalny lub prostokątny. Może być również zdecydowanie mniejszy kwadratowy albo okrągły. Dostępne są też szyldy z wkładką oraz na klucz. Podłużne, długie szyldy dobrze pasują do masywniejszych skrzydeł drzwiowych. Z kolei okrągłe i kwadratowe rozety wybierane są częściej do drzwi nowoczesnych, delikatniejszych i przeszklonych.

Znaczenie ma również kształt uchwytu. W ofercie Bricomarche można znaleźć standardowe klamki naciskane, a także uchwyty okrągłe, czyli przekręcane gałki. Niektóre z nich to modele przeznaczone do pokoju, zamykane na klucz lub bez klucza, inne z zamykaniem przeznaczone do łazienek. Dostępne są też gałki do drzwi wewnętrznych, które posiadają gotowy, przekręcany zamek.

Jakie klamki do drzwi zewnętrznych?

Wybierając klamki montowane na zewnątrz budynku, warto postawić na modele wykonane z solidnych i gwarantujących trwałość materiałów. Bardzo istotna jest odporność na działanie czynników atmosferycznych. Należy pamiętać także o tym, że klamki do drzwi zewnętrznych będą pełnić funkcję reprezentacyjną. Zamontowane przy drzwiach frontowych budynku stanowią ich ozdobę. Często są też zapowiedzią stylu aranżacyjnego, z jakim spotkamy się po przekroczeniu progu domu oraz co, bardzo istotne, wizytówką mieszkania oraz gospodarza.

Warto pamiętać, że klamki do drzwi zewnętrznych montuje się nie tylko w drzwiach wejściowych do budynku, ale także na klatkach schodowych i w drzwiach mieszkań budynku wielorodzinnego. Wzmocniona konstrukcja takich klamek umożliwia długą eksploatację bez pogorszenia ich estetyki. Trwałość i efektowny wygląd zapewnia im między innymi stal nierdzewna.

W Bricomarche dostępne są nie tylko klamki do drzwi zewnętrznych montowanych w budynkach, ale również takie, które przeznaczone są do bram oraz furtek.

Drzwi wewnętrzne – szeroki wybór, szerokie możliwości

Drzwi pokojowe, łazienkowe i inne montowane wewnątrz budynków stanowią niezbędny element stolarki każdego mieszkania i lokalu użytkowego. Ich zadanie polega na dzieleniu przestrzeni w taki sposób, by zapewnić jej funkcjonalność i zagwarantować prywatność użytkownikom. Ich szeroki asortyment pozwala na dopasowanie wyboru do stylistyki wnętrza oraz jego charakteru. Dostępne w Bricomarche drzwi wewnętrzne są zróżnicowane pod względem designu oraz kolorystyki. Mogą mieć odcień naturalnego drewna sosnowego, jesionowego, dębowego lub innego gatunku. Dostępne są też drzwi w jednolitej kolorystyce, na przykład białe. Niektóre są całkowicie gładkie, inne mają delikatną fakturę.  Wykonywane są z różnych rodzajów płyt w wersji pełnej albo przeszklonej. Szerokość drzwi wewnętrznych powinna odpowiadać rozmiarom ościeżnicy. Najczęściej spotykane modele cechują się szerokością 70 lub 80 cm.

Drzwi wejściowe – na co zwrócić uwagę?

W Bricomarche znajdą Państwo również drzwi zewnętrzne. Oferujemy modele przeznaczone do montażu jako drzwi frontowe budynku, drzwi kotłowni, montowane pomiędzy wnętrzem mieszkalnym a garażem, a także drzwi wewnątrzklatkowe, czyli prowadzące do poszczególnych mieszkań w kamienicy lub bloku wielorodzinnym. W tym przypadku pod uwagę warto brać takie kryteria jak estetyka produktu oraz jego trwałość. Warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo domowników. Drzwi powinny być solidne i chronić przed wtargnięciem do domu niepowołanych osób. Dla użytkowników, którzy zwracają dużą uwagę na wygląd, istotne będzie z pewnością ich dopasowanie do stolarki okiennej. Jeśli mowa o modelach montowanych jako wejściowe do budynku, to istotna jest również termoizolacja i dźwiękoszczelność, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników pogodowych.

W Bricomarche drzwi zewnętrzne to szeroki wybór modeli, które mogą sprostać zróżnicowanym wymaganiom. Oferujemy produkty, które świetnie sprawdzają się w budynkach o różnej stylistyce, co przyciąga wielu zainteresowanych naszym asortymentem.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.