Drzwi zewnętrzne wejściowe do domu i mieszkania

Pokaż na stronie

706 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
999 00 szt.
Rodzaj lewe
Rozmiar 80
Typ zewnętrzne
1069 00 szt.
Rodzaj prawe
Rozmiar 80
Typ zewnętrzne
1069 00 szt.
Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
1069 00 szt.
Rodzaj prawe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
1069 00 szt.
Rodzaj prawe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj prawe
Rozmiar 80
Typ wewnątrzklatkowe
Rodzaj prawe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj prawe
Rozmiar 80
Typ techniczne
Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj prawe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj lewe
Rozmiar 80
Typ wewnątrzklatkowe
Rodzaj lewe
Rozmiar 80
Typ wewnątrzklatkowe
Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj prawe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj prawe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj lewe
Rozmiar 80
Typ zewnętrzne
Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
Rodzaj lewe
Rozmiar 90
Typ zewnętrzne
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wytrzymałe drzwi zewnętrzne chronią dom nie tylko przed nieproszonymi gośćmi. Skutecznie wyciszają oraz stanowią ważną izolację cieplną. Poza tym rewelacyjnie wyglądają, a tym samym wpływają na estetykę elewacji. Drzwi wejściowe, jakie oferujemy na bricomarche.pl, dostępne są w szeregu wzorów i kolorów, a doskonałej jakości wykończenie sprawiają, że całość jest nie tylko oryginalna, ale również odporna na działanie różnych czynników. Do zestawu warto dobrać odpowiednie klamki, zamki oraz próg. Dzięki temu drzwi zewnętrzne mogą spełniać swoje funkcje. W wielu wariantach będą się wyróżniać dużą szczelnością, co niewątpliwie wpłynie na komfort mieszkania oraz wysokość rachunków za ogrzewanie. Z drugiej strony drzwi wejściowe gwarantują bezpieczeństwo mieniu i domownikom. Nowoczesne systemy antywłamaniowe sprawdzają się w domach, mieszkaniach, biurach i wszędzie tam, gdzie mamy taką potrzebę. To rozwiązania szyte na miarę, które dodatkowo rewelacyjnie wyglądają, bo sięgają po najmodniejsze kolory i wykończenia. Sprawdź, które drzwi zewnętrzne i bramy będą pasować do Twojej aranżacji oraz Twoich oczekiwań.

Wybieramy drzwi zewnętrzne do domu

Budowa domu wiąże się nie tylko z wyborem rozmaitych materiałów budowlanych, ale także tych wykończeniowych, do których między innymi należy szeroko pojęta stolarka, z drzwiami włącznie. Rola tych wejściowych jest niemała, a wybór jeszcze większy, dlatego przed zakupem dobrze jest dokładnie zagłębić się we wszystkie oferowane możliwości. Zapraszamy do świata drzwi zewnętrznych - dziś otwieramy go specjalnie dla Ciebie!

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl w kontekście skrzydeł wejściowych do domu jest bezpieczeństwo. To jak najbardziej prawidłowy trop, gdyż drzwi zewnętrzne są pierwszoplanowym punktem, który ma realne znaczenie na ochronę domowników i ich majątku. Wybierając je, trzeba przyjrzeć się ich budowie, która ma wpływ na takie czynniki jak ochrona na włamanie, właściwości izolacyjne, czy parametry akustyczne. Drzwi o odpowiednim wypełnieniu to nie tylko spokój właściciela, ale także wydajność - modele grubsze mają wewnątrz więcej wypełnienia, dzięki czemu lepiej chronią budynek przed wyziębieniem, czy hałasami. Na rynku znaleźć można serie bazujące na styropianie lub podobnie jak w przypadku budowy ścian - wełnie mineralnej, jednak specjaliści za najlepsze uznają te, w których wnętrzu znajduje się piana poliuretanowa o grubości zgodnej z przyjętymi normami.

Drzwi zewnętrzne oferowane przez producentów mają różne wymiary, jednak bez względu na to, czy wybierzemy węższe, czy szersze należy do nich wybrać odpowiednią ościeżnicę. Jeśli tylko zostanie dokładnie dopasowana i wzbogacona o uszczelki, będzie można mówić o odpowiednio zamontowanym skrzydle. Kolejnym krokiem jest wybór zabezpieczeń. Podstawą są atestowane zamki, jednak w tych niepewnych czasach warto też sięgnąć po jedno z takich rozwiązań, jak rygle. Dzięki nim szansa na wyważenie drzwi spada praktycznie do zera, dlatego lepiej dmuchać na zimne i nie dać się zaskoczyć. Bolce uniemożliwiające wyważenie, zamki działające w kilku miejscach jednocześnie, czy konstrukcja wzmacniająca skrzydło to parametry szczególnie istotne w budynkach wolnostojących. Poszczególne kolekcje drzwi podzielone są na kilka klas określających najmniej oraz najbardziej solidne modele - im wyższa klasa, tym z trwalszym produktem mamy do czynienia.

Na którą stronę powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

Przy zakupie drzwi wejściowych do domu często pojawia się dylemat, czy postawić na wersję prawą, czy lepiej sprawdzi się jednak lewa. Decyzja ta powinna zapaść już na etapie budowy, dlatego dobrze jest ją podjąć odpowiednio wcześnie. Specjaliści sugerują, że w przypadku drzwi zewnętrznych ze względów bezpieczeństwa lepiej jest sięgnąć po te, które otwierają się do środka, gdyż ze względu na ułożenie zawiasów względem ościeżnic są trudniejsze do wyważenia. Analogicznie tego typu modele lepiej znoszą napór wiatru, czy zacinające deszcze. Ich otwarcie będzie także prostsze nawet wtedy, gdy wejście zostanie solidnie przysypane śniegiem. Jeśli tylko dysponujemy sporym gankiem, obszernym wiatrołapem, czy szerokim przedpokojem nie ma żadnych powodów, aby nie zdecydować się na tę opcję montażu skrzydła. Argumentem przemawiającym za wyborem modeli otwieranych do wewnątrz jest także wejście poprzedzone ułożonymi prostopadle do otworu drzwiowego schodami. W takim wypadku montaż skrzydła rozwieranego na zewnątrz byłby nie tylko niewygodny, ale także niebezpieczny! Więc jeśli zamarzył Ci się projekt z wejściem, przed którym znajdują się niewielkie schodki, propozycje uchylane w stronę wnętrz będą najlepszym wyjściem.

W trakcie otwierania drzwi znaczenie ma ilość wolnego miejsca, którym dysponujemy. Nikt nie chce przecież utrudniać sobie (ani swoim gościom) procesu wchodzenia. Jeśli bowiem przed wejściem przestrzeni jest jak na lekarstwo, lepiej nabyć model uchylany do środka, niż za każdym razem się cofać, aby otrzymać pełne rozwarcie. Jedyny kłopot utrudniający zakup skrzydła otwieranego w kierunku domu to przeszkody w postaci małego metrażu, wąskiego przedsionka lub zabudowy z mebli - kluczowe, by zachować zdrowy rozsądek i wybrać takie rozwiązanie, które w przypadku konkretnego projektu będzie zwyczajnie wygodniejsze.

Drzwi lewe, czy prawe?

W przypadku drzwi wejściowych do budynku ważny jest również kierunek ich otwierania. Do wyboru są dwa warianty - lewy oraz prawy. Po czym rozpoznać, z jakim typem mamy do czynienia? Wystarczy spojrzeć na skrzydło i określić miejsce ulokowania zawiasów: jeśli podczas uchylania skrzydła znajdują się po prawej stronie, mamy do czynienia z modelem prawym, jeśli natomiast zawiasy są z lewej strony - nasz model bez wątpienia to wariant lewy. Czym się kierować przy zakupie? Przede wszystkim funkcjonalnością. Przez funkcjonalność rozumiemy wygodę użytkowania - jeśli w danym wnętrzu nie ma możliwości pełnego rozwarcia przez meble, oświetlenie, kontakty, czy z przyczyn konstrukcyjnych lepiej wybrać wariant, w którym nie ma takowych przeszkód. Zanim więc podejmiesz decyzję w odniesieniu do kierunku otwierania drzwi, dobrze przemyśl, czy za nimi nie będziesz montował łączników, stawiał szafy, czy dekoracyjnych artykułów, które mogłyby kolidować z ich sprawną pracą.

Postaw na sprawdzone materiały

Drzwi wejściowe przez pełnione przez siebie funkcje powinny być wykonane jedynie z wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów. Aby mieć pewność, że poradzą sobie nie tylko z ochroną, ale też z różnymi innymi zagrożeniami, w tym opadami, pyłkami, zabrudzeniami, czy też promieniowaniem słonecznym, konieczne jest dokładne sprawdzenie zastosowanych do produkcji tworzyw. Za najtrwalsze uważa się drzwi zewnętrzne drewniane, które od lat są chętnie wykorzystywane przez producentów ze względu na właściwości tworzywa. Odpowiednio obrobione drewno jest bowiem niesamowicie twarde, wykazuje odporność na uszkodzenia, ale też doskonale izoluje dźwięki, w związku z czym warto postawić na nie szczególnie w przypadku drzwi sąsiadujących z ulicami.

Inną propozycją, która znajduje zastosowanie w przypadku drzwi, jest stal. Skrzydła z niej wykonane są nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie wody, więc posłużą przez lata nawet na terenach z tendencją do wilgoci. Wśród materiałów wybieranych do projektowania drzwi znaleźć można również tworzywa sztuczne, PVC, a także aluminium. Dla unowocześnienia stosowane bywa też włókno szklane, które nie ulega odkształceniu oraz świetnie radzi sobie ze zmiennymi temperaturami i rozmaitymi warunkami.

Odpowiednie drzwi wejściowe do mieszkania

W przypadku mieszkań ulokowanych w blokach, czy kamienicach wybór odpowiednich skrzydeł jest nie mniej ważny. Bliskie odległości pomiędzy kolejnymi apartamentami wymagają bowiem odpowiedniego zabezpieczenia - szczególnie w kwestii akustycznej. O ile drzwi wewnątrzklatkowe są bowiem zazwyczaj poprzedzone innymi, dzięki czemu korytarze nie wychładzają się, to bliskie sąsiedztwo z innymi lokatorami wymaga skupienia się na dobrym wyciszeniu.

Drzwi prowadzące do mieszkania powinny wreszcie pasować odcieniem do przedpokoju, aby nie zaburzać koncepcji wystroju wnętrza. W przypadku niektórych budynków można spotkać się z odgórnie narzuconą kolorystyką - na szczęście wariantów wewnątrzklatkowych jest tak dużo, że można spokojnie balansować pomiędzy zróżnicowanymi odcieniami brązów lub szarości. W zależności od tego, czy skrzydło jest lakierowane, czy oklejone, model dla siebie można znaleźć wśród serii gładkich lub z lekkimi fakturami.

Jeśli dostęp do budynku ma sporo osób, koniecznie należy pamiętać nie tylko o solidnym, wzmocnionym materiale, ale również o sprawdzonych, a najlepiej atestowanych zamkach i zabezpieczeniach. Nowoczesne serie wyposażone w rygle to dodatkowa ochrona, która po opuszczenia lokum zapewni spokój domownikom. Drzwi powinny mieć zamontowany wizjer, przy pomocy którego można zweryfikować osobę za nimi stojącą, ale nie zaszkodzi także zapornica, zwana potocznie łańcuszkiem, która zabezpieczy właściciela lokalu przed wtargnięciem osoby postronnej.

Jakie drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Inaczej będzie wyglądać sytuacja, gdy niezbędne są drzwi wejściowe do mieszkania w budynku wielorodzinnym, a inaczej, gdy pojawi się konieczność wyposażenia w nie wolnostojącego domu. W przypadku tych jednorodzinnych, które latami narażone są na rozmaite zagrożenia wynikające z otoczenia, środowiska i panujących warunków, liczy się przede wszystkim jakość. Wysokiej klasy materiał musi iść jednak w parze z wyglądem, szczególnie jeśli projekt zakłada obecność drzwi na frontowej ścianie budynku. Skrzydło wejściowe jest pierwszą rzeczą, na jaką Twoi gości będą zwracać uwagę podczas wizyty, dlatego dobrze, by były nie tylko solidne, ale też reprezentacyjne. Na szczęście można śmiało stwierdzić, że producenci stanęli na wysokości zadania, czego owocem są setki różnorodnych propozycji. Do wyboru mamy serie gładkie, które dobrze współgrają z ekologicznymi, utrzymanymi w duchu minimalizmu bryłami, ale również liczne serie z najrozmaitszymi frezami. Mogą one przybierać formy pionowych lub poziomych pasów, powtarzanych cyklicznie geometrycznych figur, otworów, czy żłobień w różnych kształtach, które wyglądają niczym wytłoczone wzory. Dzięki tego typu zabiegom nawet jednolita elewacja zyskuje wyrazu, a cały budynek prezentuje się o niebo bardziej okazale.

Obok klasycznych modeli znaleźć można efektowne wariacje dwuskrzydłowe, których montaż jest równoznaczny z uatrakcyjnieniem wejścia i całego otoczenia. Wśród najmodniejszych kolekcji prym wiodą niesamowite modele wykonane ze stali lub drewna zestawione z przeszkleniami, które dodają im lekkości i nowatorskiego designu. Można wybrać te w wersji transparentnej, zmatowionej lub ozdobionej printami na wzór witraży. W zależności od upodobań oraz stylu budynku można postawić na serie oklejone w najmodniejsze desenie takie jak ponadczasowe drewno, czy atrakcyjny, choć nieco minimalistyczny beton. Bez względu jednak na wybrany odcień najważniejszy, by skrzydło było pokryte warstwą odporną na promieniowanie słoneczne, gdyż kiepskiej jakości lakier lub okleina mogą się łuszczyć, co nie tylko niedobrze wygląda, ale może też wpłynąć na jego osłabienie.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.