Litery i numery na drzwi

Pokaż na stronie

384 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał metal
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał aluminium
Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał plastik
10 20 50 100 Ofert na stronie

Zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych ważne jest wyraźne oznaczenie numeru lokalu. Ułatwia to choćby dostarczanie przesyłek pocztowych czy kurierskich, a także dań zamawianych z dostawą. Numery na drzwi umożliwiają osobom trzecim szybkie znalezienie mieszkania, domu czy lokalu użytkowego, dla którego przeznaczona jest dana przesyłka lub do którego chcą się zgłosić jako klienci. W zabudowie wielorodzinnej przydają się niekiedy również litery na drzwi.


Wszystkie oferowane przez nasz sklep akcesoria do drzwi zostały przygotowane z wysokiej jakości materiałów. Precyzja ich wykonania sprawia, że długo pozostają wyraźne i nie ma problemów z ich odróżnieniem nawet z większej odległości. Numery na drzwi są łatwe w montażu różnymi metodami, dostosowanymi przede wszystkim do powierzchni, na której mają się znajdować. Zarówno one, jak i litery na drzwi są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego nie tracą koloru, nie płowieją ani nie dotyka ich rdza. Stanowią one najprostszy sposób na oznaczenie lokalu lub budynku.


Jak sprawnie oznaczyć budynek i drzwi?

Każdy budynek, czy to prywatny, czy publiczny, ma swój adres składający się z nazwy ulicy i numeru. Dzięki temu osoby szukające danego miejsca mogą łatwo go zlokalizować. Warto zatem dobrze oznaczyć swój dom czy drzwi mieszkania, aby listonosz, kurier, goście czy klienci nie mieli problemów z dotarciem do Twojego budynku.


W tej kategorii znajdziesz numery na drzwi wejściowe czy budynek, które pozwolą Ci je skutecznie oznaczyć. Dostępne numery na drzwi wejściowe wykonane są z różnych materiałów. Różnią się od siebie także wielkością czy sposobem montażu. Oprócz nich znajdziesz w naszej ofercie 

także literki na drzwi, a także oznaczenia BHP, tablice z regulaminami, informacyjne na budowę czy nawet śmieszne zawieszki. Dostępne są także oznaczenia na toalety, które przydadzą się w restauracjach czy innych miejscach publicznych.


Oprócz tego możesz wybierać wśród oznaczeń na ogrodzenia informujące o psie na posesji czy obiekcie monitorowanym. Wszystko to zapewnia bezpieczeństwo osobom odwiedzający Twój budynek, a także ułatwia poruszanie się po nim.


Rodzaje oznaczeń na drzwi

Drzwi w budynkach wielorodzinnych lub biurowcach można oznaczyć na wiele sposobów. W blokach do adresu dochodzi jeszcze jeden numer – numer lokalu. Każdy z mieszkańców powinien umieścić na swoich drzwiach numerek, dzięki czemu goście czy listonosz bez problemu dotrą na miejsce. Do tego wykorzystaj numerki na drzwi. Możesz wybrać większe lub mniejsze numery. Jedne mają prostokątny kształt, na którym umieszczona jest cyfra, inne są wycięte z formy. Numerki na drzwi możesz łączyć ze sobą w celu uzyskania pożądanej liczby dwu lub trzycyfrowej.


Drzwi w blokach lub biurach możesz oznaczyć także za pomocą liter. W tej kategorii znajdziesz wszystkie literki na drzwi, które pozwolą Ci złożyć określony wyraz. Za ich pomocą możesz umieścić na drzwiach nazwisko osoby, do której należy dane biuro lub napis informujący o przeznaczeniu danego lokalu usługowego. Literki na drzwi podobnie jak cyferki występują w formie wykrojonej lub prostokątnej.


W schroniskach lub hotelach młodzieżowych przydadzą Ci się także śmieszne tabliczki na drzwi informujące o tym, gdzie znajdują się toalety, kuchnia, biuro właściciela czy inne pomieszczenia socjalne. Mają one kształt tabliczek z napisem i śmiesznym rysunkiem. Elementy te stanowią ciekawą formę dekoracji wnętrz i korytarzy. Przede wszystkim jednak ułatwiają gościom poruszanie się po budynku.


Gdzie warto oznaczyć drzwi i korytarze?

Numery na drzwi są wręcz obowiązkowym elementem budynków wielorodzinnych i bloków mieszkalnych. Dzięki temu osoby chcące trafić pod dany adres zrobią to bez problemu. Numery na drzwi są także przydatne w szkołach do oznaczania sal lekcyjnych czy w biurowcach i urzędach do oznaczania poszczególnych pokojów. Litery na drzwi przydają się w większych biurowcach, w których znajduje się więcej gabinetów i lokali usługowych. Za ich pomocą możesz łatwo naprowadzić swoich klientów na gabinet stomatologiczny czy salon fryzjerski.


Oznaczenia na toalety są obowiązkowe w każdym budynku publicznym, w którym oddane są one do użytku gościom i klientom. W budynkach publicznych powinny znaleźć się także oznaczenia informujące o drodze i wyjściach ewakuacyjnych.


Z czego wykonane są numery na dom?

Numery na dom powinny być przede wszystkim wykonane z materiału odpornego na warunki atmosferyczne. Są one montowane zawsze w widocznym miejscu na elewacji budynku. Wystawione są zatem na działanie deszczu, niskiej i wysokiej temperatury, a także promieniowania UV.


W tej kategorii znajdziesz lekkie i łatwe w montażu numery na dom wykonane z tworzywa sztucznego. Utrzymane są w ciemnych kolorach, dzięki czemu mocno odznaczają się na jasnej elewacji budynku. Są w pełni odporne na korozję, a także mróz czy promieniowanie UV.


Jeśli zależy Ci na większej estetyce, możesz wybrać numery z aluminium. Materiał ten jest nieco cięższy, ale odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto jego powierzchnia może być matowa lub z połyskiem. Do wyboru masz numery w kolorze srebrnym, złotym czy brązowym. Aluminium również odporne jest na korozję oraz promieniowanie UV.


Jak wybrać cyfry na dom?

Cyfry na dom stanowią widoczny element na elewacji budynku. Ważna jest zatem nie tylko odporność tych akcesoriów na warunki atmosferyczne, ale także ich estetyka. Niektóre cyfry na dom o wysokich walorach estetycznych mogą stać się ciekawą ozdobą budynku. Większą estetyką cechują się cyfry wykonane z aluminium. Możesz wybierać spośród elementów utrzymanych w jasnych lub ciemnych kolorach. Warto wybierać kontrastowe barwy, które ładnie ze sobą się komponują i jednocześnie zwiększają widoczność elementów.


Przy wyborze koniecznie zwróć uwagę także na rozmiar tych elementów. Cyfry na dom muszą być dobrze widoczne dla osób stojących przy furtce lub na ulicy. Im dalej budynek stoi od bramy wjazdowej, tym numerek na nim powinien być większy.


Ważny jest także kształt cyfr. Jeśli Twój dom ma bryłę tradycyjną i aranżacja posesji wokół domu również ma taki charakter – warto wybrać cyfry o opływowych kształtach. Z kolei na nowoczesnych bryłach budynku dobrze sprawdzają się geometryczne cyfry z widocznymi szeryfami.


Jak zamontować numery na drzwi mieszkania?

Numery na dom montuje się za pomocą wkrętów. Dzięki temu masz pewność, że nie odpadną pod wpływem podmuchów wiatru czy innych negatywnych warunków atmosferycznych. Wiercenie w skrzydle drzwi nie jest jednak dobrym pomysłem. Jak zatem zamontować numery na drzwi mieszkania?


Na szczęście dostępne w tej kategorii numerki na drzwi mieszkania są w większości wyposażone w mocną taśmę dwustronną. Za jej pomocą montaż jest szybki i bezinwazyjny. Numery na drzwi mieszkania w blokach nie są narażone na warunki atmosferyczne. Jedyne co może je odczepić od skrzydła to akty wandalizmu. W przypadku elementów montowanych na taśmę dwustronną nawet gwałtowne oderwanie numerku od drzwi nie pozostawi po sobie widocznych uszkodzeń skrzydła. Jeśli zaplanowałeś zmianę numerku na inny, również nie uszkodzisz drzwi.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.