Święta za pasem – poznaj proste sposoby na szybkie odświeżenie wnętrz

Drukuj

Na ogół już w listopadzie można poczuć namiastkę świątecznej atmosfery, bo gdy wkraczamy do najbliższego centrum handlowego, najpierw rzucają się w oczy świąteczne dekoracje. Wówczas przez głowę przetacza się lawina myśli, pomysłów i planów dotyczących zbliżających się świąt. I choć czasami natychmiast myślimy o poważnych zmianach w mieszkaniu, trzeba zdać sobie sprawę, że na wielki remont nie ma już czasu – zawsze jednak można znaleźć sposoby na błyskawiczne odświeżenie wnętrz. Na co zdecydować się przed świętami?

W tygodniu, gdy jesteśmy zajęci pracą, nie pozostaje zbyt wiele czasu na zajmowanie się obowiązkami domowymi, ale jest to doskonały moment na szukanie inspiracji. Jeśli postanawiamy wykonać jakieś prace w ciągu weekendu, nie możemy w piątek robić zakupów w markecie budowlanym tak po prostu, na łapu-capu. Musimy mieć plan. Zatem w tygodniu, wieczorami, warto przejrzeć internetowe magazyny wnętrzarskie i poszukać rozwiązań, które nam się podobają i które pasują do naszego mieszkania czy domu. Wiele inspiracji można znaleźć na Instagramie czy też Pintereście.


Renowacja, naprawy i porządki


Zanim jednak przystąpimy do malowania lub tapetowania ścian, dobrze byłoby zająć się porządkami – i nie chodzi tu o odkurzanie. Rozejrzyj się w swoim mieszkaniu i sprawdź, jak wiele przestrzeni zajmują nieużywane sprzęty, czasem nawet meble, jak wiele niepotrzebnych ubrań i butów ciągle znajduje się w twojej szafie. Czasami warto chwycić za worki i spakować wszystko to, co jest niepotrzebne i czego się już nie używa. Rzeczy w dobrym stanie można oddać innym, niepotrzebne meble sprzedać, wystawiając je na jednym z internetowych serwisów, a w mieszkaniu natychmiast pojawi się wolna przestrzeń, którą tak wszyscy lubimy.

Okres przedświąteczny to też dobry czas na wykonanie prac renowacyjnych. Jeśli masz stare, piękne ramy do obrazów czy luster, finezyjną etażerkę lub sekretarzyk po prababci, to warto przywrócić im dawny blask. W marketach budowlanych można kupić wszelkie potrzebne ku temu preparaty i narzędzia. Czasem jeden weekend wystarczy, aby stać się posiadaczem wspaniałego mebla.


Odświeżenie lub zmiana kolorystyki mieszkania

Z pewnością w ciągu weekendu można odmalować nawet całe mieszkanie. Jeśli nadal jesteś zadowolony z kolorów ścian i chcesz je tylko odświeżyć, to sprawa jest jeszcze bardziej banalna. Możesz jednak wprowadzić zmiany. Czasami wystarczy przemalować jedną lub dwie ściany, a wnętrza nabierają zupełnie nowego charakteru. Doskonałym sposobem jest także położenie tapety lub fototapety na ścianie, a salon czy pokój zyskają inny wymiar.

Aby w ten sposób odmienić wnętrze, nie potrzeba ani wielkich pieniędzy, ani dużego wysiłku. Przeglądając współczesne aranżacje wnętrz, szybko zorientujemy się, jakie kolory są modne dzisiaj oraz jakie tapety wpisują się w najnowsze trendy, i bez problemu w ciągu weekendu zmienimy swoje wnętrza.


Tkaniny w naszych wnętrzach


Zasłony, poduszki dekoracyjne, narzuty i inne drobiazgi wykonane z ciekawych tkanin bardzo skutecznie odmieniają wnętrza. Projektanci wnętrz odkryli to już dawno i z powodzeniem stosują te rozwiązania w swoich aranżacjach. Dlaczego więc nie skorzystać z tak prostej metody? Już sama zmiana kolorystyki takich dodatków może sprawić, że klasyczne wnętrze w jednej chwili stanie się pomieszczeniem o wręcz awangardowym charakterze.

Zmień kolor ścian z tradycyjnego, ciepłego beżu na modną, lekką szarość. Poszukaj zasłon i dekoracyjnych poduszek w turkusowym lub w innym ulubionym, ale odważnym kolorze, a będziesz zaskoczony, jak szybko twój salon zacznie przypominać aranżacje prezentowane w magazynach wnętrzarskich.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też