Malowanie ścian – najmodniejsze kolory do Twoich wnętrz

Drukuj
Wybór koloru ścian to bez wątpienia bardzo indywidualna decyzja, która uzależniona jest od wizji aranżacyjnej dla danego wnętrza, a także od naszych preferencji. Nie oznacza to jednak, że dziedzina ta nie ulega sezonowym modom i trendom, które potraktować można jako źródło inspiracji.


Decyzja o pomalowaniu ścian na wybrany kolor bez wątpienia nie powinna być podejmowana wyłącznie w oparciu o aktualną modę. Malowanie ścian to jednak czynność wykonywana znacznie częściej niż inne prace remontowo-renowacyjne, mające na celu odświeżenie domowych wnętrz. Może czasem więc warto dać się zainspirować?
 
Ponadczasowa biel
 
Biała farba do ścian to zdecydowanie wybór, który dokonywany jest najczęściej. Neutralność i uniwersalność bieli stanowią jej atut niezmiennie od wielu lat. Białe ściany traktowane są jako rozwiązanie bezpieczne, a zarazem dające szerokie możliwości zabawy innymi kolorami we wnętrzu (podłogi, meble, dodatki).
Nie zapominaj jednak, że biel to także kolor, który posiada szeroką paletę odcieni. Oprócz czystej bieli dużą popularnością cieszą się obecnie biele o niech chłodnym nasyceniu – biel perłowa, biel z nutą szarości lub z nutą błękitu. Nieco dalej plasują się cieplejsze biele, choć te również bywają chętnie wybierane przez klientów.
 
Błękity, lazury, turkusy
 
Trendy rynkowe wskazują, że niezbyt dotąd lubiane  
Jeżeli obawiasz się zbyt mocnego akcentu kolorystycznego, możesz zdecydować się także, aby pomalować jedną ścianę w pokoju na turkusowo, a pozostałe pokryć bielą z delikatną nutą niebieskiego.
 
Szarości
 
Szara farba nierzadko występuje w pomieszczeniach, w których na ścianach pojawia się również surowy beton – gorący trend ostatnich sezonów. Chłodny, surowy efekt to rozwiązanie królujące w rozmaitych aranżacjach wnętrzarskich.
 
Fiolet
 


Fioletowa farba i jej palety fioletów jest jej różnorodność, która zapewnia duże możliwości aranżacyjne. Dzięki temu fiolet nadaje się zarówno do sielskiej kuchni w stylu prowansalskim, jak i do odważnego, nowoczesnego salonu.Oliwka i kolory ziemi
 Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też