Korkowy organizer - DIY video

Drukuj

Tablica korkowa to przydatny dodatek do dziecięcego pokoju czy domowego kącika biurowego. Możemy umieścić na niej ważne informacje, zadania do wykonania, ulubione zdjęcia z bliskimi, prace plastyczne i wiele innych rzeczy. Tablica może przy okazji stanowić ciekawą ozdobę pomieszczenia. Jak zamienić zwykłą tablicę korkową w praktyczną dekorację?

Do stworzenia oryginalnej tablicy nad biurko wystarczy: tablica korkowa o wybranym rozmiarze, która będzie stanowić bazę, korkowe podkładki, rozmaite dodatki i akcesoria ozdobne (np. ramki na zdjęcia, tasiemki, guziki), tkanina o dowolnym wzorze i kolorze, pędzelki, farby oraz klej.

Jeśli nie lubimy korka w naturalnej postaci, pomalujmy go farbą albo oklejmy tkaniną i tasiemkami. Będzie prezentował się ciekawej, a gotową tablicę bez trudu dopasujemy do kolorystyki wnętrza. Tkaninę możemy też wykorzystać do zrobienia kieszonek, zamieniając tablicę w praktyczny organizer. Wystarczy obić ją odpowiednio złożonym kawałkiem materiału. Powstałe kieszonki sprawdzą się jako miejsce na notes czy gazetę.

Małą, podręczną tablicę korkową wykonamy natomiast w prosty sposób, umieszczając podkładkę korkową w ramce na zdjęcia.

Do tablicy DIY warto także samodzielnie przygotować ozdobne pineski. W tym celu do zwykłych pinesek przymocujmy kolorowe guziki i inne drobne dekoracje. Gotową tablicę zawieśmy nad biurkiem. Tak zaaranżowana ściana z pewnością uprzyjemni nam codzienną pracę bądź naukę.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak samodzielnie stworzyć korkowy organizer do swojego domu, koniecznie obejrzyj filmik instruktażowy.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też