Funkcjonalne miejsce do nauki dla dziecka. Zobacz, o co zadbać!

Drukuj

Pierwszy dzień w szkole to niezmiernie stresujące wydarzenie nie tylko dla świeżo upieczonego ucznia, ale i jego rodziców. W rodzinie zaczyna się bowiem nowy etap, który tak naprawdę zakończy się dopiero po 18. roku życia. Oprócz szkolnych zakupów, nowego piórnika czy wymarzonego plecaka, mały uczeń musi mieć także odpowiednie miejsce do nauki. Jak zorganizować dziecku taki kącik, by był praktyczny i funkcjonalny? O co warto zadbać? Zobacz koniecznie najważniejsze elementy organizacji kącika dla małego ucznia i wkrocz z dzieckiem w nowy etap wzorowo przygotowana!


Własny kącik inspiracją do nauki i rozwijania zainteresowań

Jeśli twoje dziecko idzie do szkoły, zadbaj o to, by w domu miało własną przestrzeń do nauki. Odrabianie zadań przy kuchennym stole lub  na kanapie w salonie niestety nie sprawdzi się na dłuższą metę. Każde dziecko potrzebuje własnego miejsca, w którym będzie mu się łatwiej skupić. Dobrze zorganizowany kącik do nauki będzie także inspiracją do rozwijania jego zainteresowań i codziennej nauki.

Pokój do nauki dla dziecka

Metamorfoza pokoju przedszkolaka w pokój małego ucznia

Jeśli dziecko ma swój pokój, zadanie masz ułatwione. Zrób metamorfozę pokoju przedszkolaka w pokój małego ucznia i gotowe. Na pewno niezbędne będzie odpowiednie biurko i krzesło. Pamiętaj aby dobierać je do wzrostu dziecka Pomyśl również o dobrym oświetleniu, ponieważ nauka najczęściej odbywa się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Lampka na biurku jest obowiązkowa! Niech będzie wspomagaczem głównego źródła światła w danym pokoju.

Oprócz biurka, krzesła i oświetlenia niezmiernie ważna jest także organizacja. Musisz zadbać o odpowiednią liczbę półek. Najlepiej sprawdzi się solidny regał, na który dziecko będzie odkładać książki, podręczniki i inne pomoce naukowe. Bardzo praktyczna jest także półka nad biurkiem, na której znajdą się szkolne rzeczy, po które sięga najczęściej. Montując tego typu półki czy regały, unikniesz zagracania biurka. Dobrze zorganizowane, przestronne biurko to także sporo miejsca do codziennej nauki!

Odnowiony pokój do nauki dla przedszkolaka

Kącik w salonie, jeśli dziecko nie ma własnego pokoju

Twoje dziecko nie ma własnego pokoju i metraż twojego mieszkania jest mocno ograniczony? Zamiast  przygotowywać mu co wieczór miejsce do nauki na stole w salonie lub kuchni przemyśl zorganizowanie małego kącika do nauki. Wystarczy, że przeorganizujesz kącik, gdzie do tej pory przechowywałaś zabawki swojego przedszkolaka. Zmniejsz ich ilość, a w zamian postaw biurko, krzesło i lampkę. Przybory szkolne możesz przechowywać w tekturowych pudłach, które jednocześnie będą ozdobą pomieszczenia. Postaw także na biurko z szufladami, gdzie mały uczeń schowa swoje podręczniki i zeszyty. Dobrym sposobem na lepszą organizację będzie także tablica korkowa. Nie masz na nią miejsca nad biurkiem? Nie szkodzi! W prosty sposób zrobisz ją...wewnątrz szafki! Oszczędzisz miejsce, jednocześnie wykorzystując niemalże każdą przestrzeń. Tego, jak zrobić tego typu tablicę korkową samemu dowiesz się oglądając film instruktażowy.  Jeśli masz w salonie biblioteczkę, wyodrębnij jedną półkę, na której twoje dziecko będzie mogło przechowywać lektury i inne książki. Dzięki temu nie zagracisz sobie mieszkania. 

Kącik w salonie do nauki dla dziecka

Pamiętaj także o dodatkach – one tworzą klimat!

 
Urządzając dziecku kącik do nauki, skup się przede wszystkim na jego funkcjonalności. Nie zapominaj o tym, że miejsce nie może przypominać zimnych przestrzeni biurowych. Aby ocieplić i urozmaicić aranżację, użyj dodatków i tekstyliów. Poduszka na krześle, ciekawy organizer na biurko czy dziecięce dodatki na regale pośród książek sprawią, że całość będzie bardziej klimatyczna. W tak urządzonym kąciku twoje dziecko będzie się dobrze czuło, a odrabianie lekcji stanie się przyjemnym i mile wspominanym potem rytuałem.
 

Więcej o tablicach korkowych znajdziesz tu:

https://www.facebook.com/BricomarchePoSasiedzku/videos/2031925607030496/Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też