Domowy sposób na przecinanie szklanej butelki

Drukuj

Chociaż szklane butelki poddawane są recyklingowi w 100 % i w nieskończoność mogą być przetapiane bez uszczerbku w ich jakości – warto wykorzystywać je do dekoracji. Dziś pokażę Wam, jak domowym sposobem przeciąć butelkę, tym samym zwiększając liczbę pomysłów na jej wykorzystanie.


Do przecięcia butelki potrzebujemy:
• butelkę
• bardzo zimną wodę ( z lodem)
• zapalniczkę
• alkohol, np. spirytus
• sznurek

1. Owijamy butelkę sznurkiem kilka razy, w miejscu gdzie chcemy ją przeciąć. Mocno zawiązujemy sznuek.     

2. Zdejmujemy sznurek i moczymy go w alkoholu. Ponownie umieszczamy sznurek w tym samym miejscu.

3. Podpalamy sznurek i obracamy powoli butelką w jedną stronę w poziomie, dopóki płomień nie zgaśnie. Obracanie jest ważne, jeśli pominiesz ten krok, butelka się nie przetnie. Wcześniej ubierz rękawicę kuchenną, choć butelka nie jest gorąca. Na zdjęciu nie widać dobrze płomienia ale na pewno go zobaczysz.

4. Kiedy płomień zgaśnie energicznym ruchem wkładamy butelkę do wody. Woda musi być bardzo zimna, a ruch musi być energiczny. Butelka powinna pęknąć na pół. Jeśli tak się nie stanie, znaczy, że woda była za ciepła, sznurek płonął za krótko albo nie był obracany. Próbuj do skutku.


Taka butelka w częściach może być pojemnikiem, wazonem, osłonką lub innym elementem większej dekoracji.  Ten pomysł jest tylko dla osób dorosłych.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też