Jak wykonać przepiśnik do szafki kuchennej?

Drukuj

Lista zakupów, drobne notatki i przypomnienia, często używane przepisy – jeśli w Twojej kuchni także pełno jest niewielkich karteczek i zawsze gubią się w najmniej odpowiednim momencie, warto pomyśleć o skutecznym sposobie uporządkowania ich. Dobrym pomysłem może być prosty przepiśnik do szafki.


Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, pozwalających zapanować nad kuchennym chaosem. Na tablicy magnetycznej możesz umieszczać wszystkie ważne informacje, w tym celu sprawdzi się również lodówka. Ciekawą opcją jest także pokrycie fragmentu ściany farbą tablicową, po której można pisać jak po tradycyjnej tablicy szkolnej.

Jednak nie wszyscy lubią taką formę przechowywania notatek, nie do każdej kuchni będą też pasowały powyższe propozycje. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się praktyczny i dyskretny organizer, który możesz umieścić w kuchennej szafce, a dokładniej – na wewnętrznej stronie jej drzwiczek.

Do wykonania organizera potrzebujesz jedynie: 

  • korka w rolce lub arkuszu, 
  • kleju na gorąco, 
  • nożyczek,
  • kolorowych dodatków – ozdobnych pinesek i spinaczy.

Odkręć drzwiczki od wybranej szafki (najlepiej górnej – jest to wygodniejsze rozwiązanie) i dopasuj do nich wielkość korka. Przytnij go tak, aby drzwiczki mogły się swobodnie otwierać i zamykać. Następnie przyklej wycięty kawałek korka klejem na gorąco. Dobrze jest wybrać na tyle gruby korek, żeby wbijane w niego pineski nie dziurawiły mebla.


Przepiśnik jest już gotowy. Teraz żadna ważna informacja nie umknie Twojej uwadze. Obejrzyj nasz filmik instruktarzowy i sprawdź, jakie to proste!Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też