3 pomysły na walentynkowe prezenty DIY

Drukuj

Święto Zakochanych zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pojawia się coroczny prezentowy zawrót głowy. Tobie też wydaje się, że wszystko już było i że kwiaty, czekoladki oraz biżuteria to trochę za mało, by zaskoczyć ukochaną osobę? A co, gdyby w tym roku postawić na prezenty wykonane własnoręcznie?

Coraz więcej osób ceni sobie właśnie upominki DIY, bo w ich wykonanie obdarowujący wkłada swoje serce. A przecież o to właśnie chodzi w Walentynkach! Boisz się, że nie masz odpowiednich zdolności? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 3 proste pomysły, z realizacją których na pewno sobie poradzisz!


1. Pachnące świeczki w kształcie róż

Róża od wieków uważana jest za symbol miłości, a przez to – za najbardziej romantyczny kwiat. W tym roku proponujemy jednak wręczyć swojej drugiej połówce róże w innym wydaniu. To urocze świeczki w kształcie kwiatów róż.

Do ich wykonania przygotuj:

• wosk (najlepiej z wkładu do znicza) lub starej świecy

• czerwoną kredkę świecową

• sznurek

• puszkę (najlepiej po konserwie)

• olejek różany

• garnek, nóż i deskę do krojenia


W garnku zagrzej wodę. Pokrój wosk na mniejsze kawałki i połam świecową kredkę. Włóż je do pustej puszki i dodaj odrobinę olejku różanego. Puszkę wstaw do wrzącej wody. Poczekaj kilka minut, aż wosk i kredka się rozpuszczą. Gdy będą płynne, używając łyżki, zrób z nich niewielkie kleksy (np. na desce do krojenia) i poczekaj, aż stężeją, ale nie całkiem zastygną. Następnie zdejmij je z deski, uważając, by się nie połamały. Owiń kawałek sznurka, który posłuży za knot, pierwszą warstwą wosku, a potem coraz luźniej dodawaj kolejne i odginaj je nieco na zewnątrz, tworząc kształt kwiatu róży. Gotowe!
Romantyczne walentynkowe świeczki

2. Serce ze zdjęć w prostej ramce


Nieważne, jak długo jesteście ze sobą – piętnaście lat czy dwa miesiące – z pewnością macie wiele wspólnych zdjęć, które przechowujecie na dysku komputera czy w telefonie. Wywołaj je i stwórz z nich prosty, ale chwytający za serce walentynkowy prezent.


Będą Ci potrzebne:

• prosta ramka

• szablon w kształcie serca

• kilkanaście wywołanych zdjęć

• klej


Zacznij od szablonu – z kawałka kartonu, o podobnych wymiarach do wybranej przez Ciebie ramki wytnij kształt serca. Tak powstały kontur ułóż na ramce. To pomoże Ci zgrabnie ułożyć wybrane zdjęcia na planie serca. Następnie, używając niewielkiej ilości kleju, przymocuj zdjęcia do tła ramki (jeśli użyjesz zbyt wiele kleju, zdjęcia zwilgotnieją i brzydko się pomarszczą – zachowaj więc umiar). Pod taką kompozycją zdjęć możesz też dopisać coś miłego od siebie – krótkie życzenia, Wasz ulubiony cytat filmowy lub coś, co zrozumiecie tylko Wy dwoje… Następnie zamknij ramkę – i prezent gotowy!

Romantyczne walentynkowe serce

3. Tablica-przypominajka w kształcie serca


Twoja druga połówka ma tendencję do zapominania o ważnych sprawach do załatwienia? Na Walentynki podaruj jej więc piękną, miękką tablicę typu pele mele. Pele mele z francuskiego oznacza „w nieładzie” i dobrze opisuje charakter tego gadżetu. To miękka, materiałowa tablica, na której można przypiąć listę zakupów, wizytówki, karteczki z datą wizyty u lekarza – jednym słowem wszystkie rzeczy, o których trzeba pamiętać.

Zgromadź następujące artykuły:

• kolorową tkaninę

• trochę watoliny

• gruby karton

• cienką, błyszczącą wstążkę

• małe guziczki

• lub klej na gorąco)

• igłę z nitką


Z kartonu wytnij dość duże serce. Następnie przygotuj serce z watoliny (odrysuj to kartonowe i wytnij) oraz z przygotowanej tkaniny (musi być trochę większe, zostaw zatem margines – ok. 15 mm). Rozsmaruj klej na tekturze i przyklej watolinowe serce, a potem przyklej serce z tkaniny, zakładając brzegi z tyłu kartonu. Aby tkanina dobrze przylegała i nie marszczyła się, natnij ją na brzegach, mniej więcej co centymetr po całym obwodzie.

Kawałki wstążki ułóż po skosie na wierzchu całej konstrukcji, tworząc kratkę, i przypnij szpilkami, żeby się nie ruszały. Solidnie je napnij, zagnij końcówki i przyklej z tyłu serca. W miejscach, gdzie wstążki się przecinają, przyszyj guziczki. Wykonaj zawieszkę z tego samego materiału, który został przyklejony do kartonu i przyklej ją w dwóch miejscach z tyłu, u góry serca. By wykończyć cały projekt, wytnij jeszcze jedno serce z tkaniny i dokładnie przyklej je z tyłu całej konstrukcji. Efekt – bomba!

Udanych Walentynek!

Pomysł na romantyczny walentynkowy prezent


Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też