plytki_kuchenne_wiesiek

Płytki do kuchni na ścianę – jakie będą najlepsze? Pasja do aranżacji.

Drukuj
płytki do kuchni na ścianę – jakie będą najlepsze?

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do kuchni są płytki ceramiczne. Materiał tej doskonale znosi trudne warunki panujące w tym pomieszczeniu. Jakie płytki na ścianę w kuchni będą najlepiej spełniały swoją funkcję? Dziś podpowiadamy, jak dobrać kafelki do kuchni na ścianę.


Jakie płytki do kuchni na ścianę wybrać?


Płytki w łazience i kuchni zazwyczaj pokrywają podłogę i ściany, dzięki czemu zabezpiecza się powierzchnie przed wilgocią, bezpośrednim kontaktem z wodą i zabrudzeniami. Płytki w kuchni pokrywają również ścianę między blatem kuchennym i meblami. To miejsce jest najbardziej narażone na zabrudzenia podczas gotowania, a z płytek można je łatwo usunąć.

ciemne płytki ścienne do kuchni


Płytki ścienne nie muszą być tak bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i nacisk, jak płytki podłogowe, dlatego najczęściej stosuje się w tym miejscu glazurę. Płytki do kuchni na ścianę powinny mieć szkliwioną powierzchnię, dzięki czemu brud nie wnika głębiej, a ich powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu.

Kafelki do kuchni na ścianę powinny cechować się równą powierzchnią i mieć ewentualnie minimalną strukturę. Im struktura jest wyraźniejsza, tym trudniej usunąć ze szczelin np. sos pomidorowy. Najlepiej wybierać także rektyfikowane płytki do kuchni na ścianę, które pozwalają na zastosowanie wąskiej fugi i tym samym ograniczają ilość trudnych w czyszczeniu szczelin.


Płytki kuchenne na ścianę dopasowane do aranżacji


Zatem jakie płytki na ścianę w kuchni będą najlepsze? Warto dopasować je także do panującej w pomieszczeniu aranżacji.

Chcesz urządzić wnętrze w stylu skandynawskim? Wówczas płytki do kuchni na ścianę mogą mieć strukturę drewna lub naturalnego kamienia. Utrzymane powinny być w kolorze białym, szarym lub jasnobrązowym. Przykładem może być glazura Equador White o delikatnej strukturze drewna. montaż płytek kuchennych na ścianę


W nowoczesnej kuchni o błyszczących powierzchniach lepiej sprawdzi się glazura Bergen White wykończona na połysk. Te płytki do kuchni na ścianę doskonale pasują zarówno do ciemnych, jak i jasnych mebli kuchennych.

Jeśli potrzebujesz wyraźnego akcentu dekoracyjnego, wybierz ciemniejsze płytki kuchenne na ścianę. Świetnym przykładem jest płytka ścienna Ordessa blue, które pięknie będzie kontrastowała z kremowymi meblami.

Płytki kuchenne na ścianę o większym potencjale dekoracyjnym mogą wypełnić całą ścianę lub stać się jedynie akcentem przełamującym jednolitą powierzchnię i spełnić funkcję dekoru. Do tego doskonale nadaje się płytka ścienna Velvetia patch grey


Płytki w kuchni są najlepszym materiałem do pokrycia ściany pomiędzy blatem kuchennym a szafkami. Przestrzeń ta jest narażona na nieustanne zabrudzenia. Wybieraj zatem płytki do kuchni na ścianę o gładkiej powierzchni ze wzorem dopasowanym do całej aranżacji wnętrza. Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też