porady

Jakimi zabawkami będzie bawił się Twój kot?

Drukuj
jakimi zabawkami będzie bawił się Twój kot?

Zabawy z młodym kotem są niezwykle ważne. Wpływają na jego przyszłe zachowania społeczne, zaspokajają jego instynktowne potrzeby, a także budują więź z właścicielem. Jakie będą jednak najlepsze zabawki dla kota? Dziś podpowiadamy, w co powinien wyposażyć się każdy miłośnik kotów.


Wędka dla kota – zaspokój jego instynkt łowiecki


Najpopularniejsze zabawki dla małego kota to te, które pozwalają mu łowić. W końcu każdy kot ma niezwykle rozbudowany instynkt łowiecki. Co prawda pod Twoją opieką nie będzie musiał sam zdobywać pokarmu, jednak instynkt pozostał. Jego zaspokojenie jest szczególnie ważne u kotów niewychodzących. Zatem, jakie zabawki dla kota będą w tym wypadku najlepsze?

.

wędka zabawka dla kota


Wędka dla kota to numer jeden wśród zabawek dla tego czworonoga. Zbudowana jest z kijka i zwieszonej na jego końcu maskotki. Może być to mała myszka lub piłeczka z piórkami. Dzięki niej możesz kontrolować ruch zabawki i sprawić, że będzie godnym przeciwnikiem dla Twojego pupila. Ciekawym przykładem jest wędka z myszką z włóczki mix kolorów Dingo. To już klasyczna i dobrze znana wszystkim właścicielom wędka dla kota.

Co jeszcze pomoże Ci zaspokoić instynkt Twojego małego łowcy? Wędka dla kota to nie jedyna zabawka, którą warto mieć pod ręką. Drugą jest np. laser LED "Catch Light" Vitakraft. Ruch światła możesz kontrolować, wygodnie siedząc na kanapie. Pamiętaj jednak, aby podczas tego typu zabaw z kotem na sam koniec pozwolić mu złapać zabawkę.


Zabawy w chowanego – to, co koty lubią najbardziej


Zdjęcie kota w pudełku to już chyba klasyk internetowych memów. Każdy właściciel kota wie, że jest w tym zawsze sporo racji. Najlepsze zabawki dla kota pozwalają mu wcisnąć się w ciasną przestrzeń i ukryć przed wzrokiem właściciela. Jeśli nie masz właśnie pod ręką dostatecznie dużego kartonowego pudełka, zabawki dla kota uzupełnij o specjalny szeleszczący tunel nylon Vitakraft. Jego rozłożenie zajmie Ci kilka chwil. Z kolei złożony zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jego przechowywanie. Wykonany jest z szeleszczącego nylonu, co z pewnością dodatkowo zainteresuje kota.


myszka zabawka dla kota


Pamiętaj, aby zabawki dla małego kota były dla niego bezpieczne. Chroń go więc przed np. foliowymi reklamówkami, które również mogą go skusić do zabawy w chowanego. Wejście do nich jednak grozi uduszeniem zwierzęcia.


Niezbędne zabawki dla kota, które uchronią Twoje mieszkanie przed zniszczeniem


Zabawki dla kota nie tylko zajmą Twojego pupila, ale także posłużą Ci do ochrony swojego mieszkania przed zniszczeniem. Koty uwielbiają ostrzyć swoje pazury. Często ofiarą stają się sofy w salonie czy łóżka. Aby tego uniknąć, spraw mu drapak comfy wizzy zielony 35 x 35 x 40 cm. Zastąpi on najlepsze zabawki dla kota. Wyposażony jest w miękką podkładkę i niewielki domek, w którym Twój kot z pewnością będzie leżał. Dach domku i stojący przed nim słupek jest pokryty specjalnym materiałem, na którym Twój kot może do woli ostrzyć pazury.

Zabawki dla kota ułatwią Ci zabawę z Twoim pupilem. Ich specjalna konstrukcja zaspokaja wszystkie potrzeby czworonoga. Nie przejmuj się, jeśli jakaś go nie zainteresuje. Zwierzęta różnią się temperamentem. Jedne lubią się bawić, inne wolą wylegiwać się na słońcu.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też