trawa_dominik

Kilka powodów, dla których warto postawić na sztuczną trawę!

Drukuj
kilka powodów, dla których warto postawić na sztuczną trawę!

Sztuczna trawa jest rodzajem wykładziny, która do złudzenia przypomina jej naturalny odpowiednik. Ma jednak o wiele szersze zastosowanie. Dziś coraz więcej osób przekonuje się do wykończenia nią balkonu czy tarasu. Dowiedz się, jakie zalety ma sztuczna trawa i gdzie jeszcze możesz jej użyć.


Sztuczna trawa jak prawdziwa – z czego jest wykonana?


Coraz więcej osób sięga po niekonwencjonalne wykończenie balkonu czy tarasu. Sztuczna trawa i korek jest doskonałym sposobem na uzyskanie niebanalnej aranżacji. W niemal każdym sklepie budowlanym możesz znaleźć sztuczną trawę w kilku odmianach i w różnych cenach. Aby wybrać najlepszy produkt, warto znać kilka parametrów, którymi cechują się tego typu wykładziny

Sztuczna trawa jak prawdziwa


Zwróć uwagę przede wszystkim na materiał wykonania. Sztuczna trawa zazwyczaj produkowana jest z polipropylenu oraz polietylenu. Jeśli chcesz położyć wykładzinę w miejscu mocno nasłonecznionym, wybierz produkt wykonany z polipropylenu, który jest wytrzymalszy na wysokie temperatury. 

 Możesz wybrać trawę o różnej wysokości. Ten parametr dobierz do swoich preferencji i miejsca zastosowania. Na boisku lepiej sprawdzi się niższy model. Na komfort użytkowania sztucznej trawy wpływa jej gęstość. Tę określa ilość pęczków na metr kwadratowy. Im trawa jest gęstsza, tym chodzenie po niej na boso jest przyjemniejsze. Lepiej także imituje prawdziwy trawnik. Sztuczna trawa na balkon powinna mieć dużą gęstość i dobry drenaż, dzięki któremu woda nie będzie utrzymywała się na jej powierzchni.

sztuczna trawa w ogrodzie


Sztuczna trawa na balkon i taras


Jedną z największych zalet sztucznej trawy jest jej zastosowanie. Możesz położyć ją niemal w każdym miejscu. Sztuczna trawa na tarasie może sprawić, że stanie się on Twoim przedłużeniem ogrodu. Także w niewielkich ogrodach, w których pielęgnacja prawdziwego trawnika byłaby problematyczna sprawdzi się tego rodzaju wykładzina.

Sztuczna trawa doskonale nadaje się także do ogródków piwnych, restauracyjnych czy placów zabaw. Można nią wyłożyć niewielkie boiska dla dzieci.


Sztuczna trawa – dlaczego warto ją wybrać?


Wiele osób wybiera sztuczną trawę głównie ze względów na jej wytrzymałość. Wykładzina ta jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu wygląda doskonale o każdej porze roku w przeciwieństwie do trawy naturalnej.

Sztuczna trawa wymaga także o wiele mniej zabiegów pielęgnacyjnych. Nie musisz jej kosić, nawozić, napowietrzać, co znacznie oszczędza Twój czas i budżet.

Na balkonie w przeciwieństwie do standardowego gresu jest przyjemniejsza w dotyku. Spokojnie możesz wyjść na balkon boso o każdej porze dnia. Wykładzina ta nie nagrzewa się, a sam kontakt skóry z miękkim runem jest nieporównywalnie bardziej komfortowy od zimnych bądź nagrzanych kafli.

W przypadku balkonu czy tarasu jest także znacznie łatwiejsza w montażu. Na dobrze zaizolowaną powierzchnię wystarczy rozłożyć sztuczną trawę, aby cieszyć się komfortowo wykończonym podłożem,  w przeciwieństwie do kładzenia płytek, które wymaga dodatkowej chemii budowlanej i sporego nakładu pracy.

Jeśli chcesz stworzyć wokół domu lub na balkonie wyjątkową aranżację – postaw na sztuczną trawę. Doskonale prezentuje się o każdej porze roku, a jej pielęgnacja i montaż nie zajmuje wiele czasu ani nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

aranżacja balkonowa ze sztuczną trawą


Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też