Pompy do wody i hydrofory

Pokaż na stronie

98 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka Steinberg
Pompowanie cieczy woda brudna
Typ pompa do wody
107 00 szt.
Tylko online
Marka Kaltmann TITANIUM
Pompowanie cieczy woda brudna
Typ pompa akumulatorowa
449 00 szt.
Marka GO/ON!
Pompowanie cieczy woda brudna
Typ pompa do wody
Marka GO/ON!
Pompowanie cieczy woda brudna
Typ pompa do brudnej wody
Marka NAC
Pompowanie cieczy czysta woda
Marka NAC
Pompowanie cieczy brudna woda
Marka Condor
Pompowanie cieczy brudna woda
Typ pompa
Marka GO/ON!
Pompowanie cieczy czysta woda
Marka GO/ON!
Pompowanie cieczy woda brudna, woda czysta
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy czysta woda
Typ hydrofor
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy woda czysta
Typ pompa do studni, zatapialna
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy brudna woda
Typ pompa zatapialna
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy brudna woda
Typ pompa zatapialna
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy brudna woda
Typ pompa zatapialna
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy brudna woda
Typ pompa zatapialna
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy woda czysta
Typ pompa do wody
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy czysta woda
Typ pompa głębinowa
Marka Flo
Typ pompa do wody
Marka Lider
Pompowanie cieczy woda czysta
Typ pompa do wody
Marka AQUACRAFT
Pompowanie cieczy woda czysta
Typ hydrofor
10 20 50 100 Ofert na stronie

Jeżeli na terenie działki albo posesji znajdują się jakiekolwiek miejsca podtapiane regularnie, albo zawierające wodę, pompy do wody to niezbędny element wyposażenia garażu czy warsztatu. Te maszyny ogrodnicze umożliwiają regularne wypompowywanie wody bez szkody dla samego urządzenia. Pompy hydroforowe to urządzenia samozasysające. Oznacza to, że pobór wody zachodzi w nich automatycznie, dlatego też doskonale nadają się do takich miejsc jak na przykład studnie. W ten sposób można zaoszczędzić na rachunkach za wodę, zdobywając ją do podlewania ogrodu.


Wszystkie dostępne w asortymencie sklepu Bricomarche.pl pompy do wody to urządzenia o wysokiej wytrzymałości i precyzyjnym wykonaniu. Dzięki temu pracują wydajnie i zapobiegają zapychaniu się. W przypadku konieczności wypompowywania brudnej wody na przykład po zalaniu piwnicy albo w innym, podobnym przypadku, warto stosować pompy do takiego właśnie celu. Hydrofor to świetne rozwiązanie, gdy mowa o zdobywaniu wody ze studni głębinowej leżącej na terenie posesji. To, czy woda nadaje się do spożycia, czy tylko podlania ogrodu, zależy od wyników jej testów.


Pompy i hydrofory - maszyny, które przydatne w domu i ogrodzie

Pompy do wody to urządzenia służące do poboru wody, a następnie przekazywanie jej dalej, z kolei hydrofory to zbiorniki, które są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w każdej instalacji, której są częścią. Zobacz gdzie i dlaczego warto z nich korzystać i które z dostępnych w sprzedaży produktów najlepiej sprawdzą się w Twoim domu lub ogrodzie.

Pompa do wody - co warto o niej wiedzieć?

Brak podłączenia do wody miejskiej sprawia, że konieczne jest wykopania prywatnej studni. Aby móc jednak korzystać z własnego ujęcia, niezbędne jest pobranie wody i przekazanie jej do sieci wodno-kanalizacyjnej w budynku. Pompa do wody czystej powinna być przede wszystkim dostosowana do wielkości zbiornika. Kluczowa jest również wydajność, czyli informacja o tym, ile litrów na minutę można dzięki niej pozyskać.

W związku z tym, że pompy znajdują się w wodzie, nie warto oszczędzać na ich jakości. Jedynie wysokiej klasy produkty gwarantują trwałość i odporność na rdzewienie. Wybierając pompę do ujęcia pitnego, należy zweryfikować materiały, z jakich została wykonana, a także przyjrzeć się takim parametrom jak prędkość pracy oraz wysokość, na jaką może zostać wtłoczona woda. Znaczenie ma również to, ile urządzeń będzie obsługiwanych przez pompę. Jeśli w budynku znajduje się kilka łazienek, korzysta się z pralki, zmywarki i nie tylko - pompa o małej mocy może tego nie udźwignąć.

Pompy zatapialne - jakie mają zalety?

Pompy zatapialne działają dzięki włożeniu ich tam, skąd będzie wypompowywana woda. Umieszcza się je więc na dnie studni (choćby głębinowych) lub spuszcza na koniec zbiornika, skąd następnie będą tłoczyć wodę lub inną ciecz. Są dostępne w formie niewielkich urządzeń, które można wykorzystywać okazjonalnie lub też takich o sporej mocy, którą można używać każdego dnia w domach jednorodzinnych oraz pomieszczeniach gospodarczych. Im większa moc pompy, tym szybciej będzie pracować, dlatego dobrze jest zastanowić się nad tym, ile litrów będzie optymalne dla wygodnego użytkowania. Jako że są to urządzenia wymagające zasilania, warto też przyjrzeć się poborowi prądu. Zanim pompa zostanie zanurzona, dobrze też zweryfikować długość kabla zasilającego oraz węża.

Pompy zatapialne oprócz prostego montażu mają również inne zalety. Wśród ich kluczowych cech wskazuje się hermetyczną obudowę, czy dziecinnie prostą obsługę. Dzięki wyposażeniu w filtry mogą być używane zarówno w ujęciach z czystą, jak i w miejscach z brudną wodą, dlatego wśród parametrów określających pracę urządzenia producenci wskazują maksymalne zanieczyszczenie. Wśród licznych zalet pomp zatapialnych można wskazać szybką i skuteczną pracę, dzięki czemu znajdą zastosowanie do pozyskiwania wody pitnej, odwadniania, a również przepompowywania wody lub ścieków w inne miejsce.

Czym wyróżnia się pompa zanurzeniowa?

W przeciwieństwie do modeli zatapialnych pompa zanurzeniowa nie znajduje się pod taflą wody, a dryfuje sobie na jej powierzchni. To urządzenie o szerokim zakresie działań: może posłużyć do osuszenia podmokłych murów, czy nawet usunięcia wody z zalanego wnętrza. Będzie również niezwykle przydatna do pozbycia się wody z basenu po letnim sezonie, zdecydowanie ułatwiając pracę, w porównaniu do tradycyjnych metod opróżniania. Ze względu na swój niewielki rozmiar i poręczną obudowę można ją z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, co dodatkowo podnosi jej funkcjonalność.

Wybierając pompę zanurzeniową podobnie jak w przypadku innych modeli, należy sprawdzić takie parametry jak wydajność, moc i wysokość podnoszenia. Ważne są zastosowane do produkcji urządzenia tworzywa - optymalnie, gdy są to stal nierdzewna, wzmocniony polipropylen oraz elementy z włókna szklanego, dzięki którym urządzenie jest solidne, a przy okazji odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do pompy zanurzeniowej potrzebne są kabel zasilający oraz wąż, przez który odprowadzana będzie ciecz. Dobrze, gdy urządzenie zostało wyposażone w automatyczne zabezpieczenie przed pracą na sucho, dzięki czemu, gdy woda w zbiorniku się skończy, nie dojdzie do spalenia się silnika. Jeśli zależy Ci na kompaktowym rozwiązaniu, wybierz model o niewielkiej średnicy, który ułatwi transport.

Czym różni się pompa do wody brudnej?

Pompa do wody brudnej to z reguły urządzenie, które ma służyć do opróżniania szamba. Chociaż zasada jest podobna jak w przypadku wody czystej, to są one zazwyczaj wyposażone w dodatkowe elementy, chroniące przed przedostaniem się do ich wnętrza nieczystości. Wśród nich wyróżnia się również modele zatapialne, które zostały wzbogacone o specjalistyczny rozdrabniacz, który umożliwia zredukowanie ilości zanieczyszczeń.

Warte uwagi są pompy do szamba wzbogacone o specjalny pływak, który załącza się, gdy poziom wody się podnosi. Dzięki temu urządzenie automatycznie się włącza i na bieżąco wypompowuje nieczystości do innego zbiornika, minimalizując ryzyko przepełnienia szamba.

Pompy ogrodowe - dlaczego warto w nie inwestować?

Oprócz produktów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania sieci wodno-kanalizacyjnej sporą grupę produktów stanowią pompy ogrodowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one dedykowane użytkowi ogrodowemu, czyli takim zadaniom jak podlewanie rabat z kwiatami, drzewek owocowych, uprawianych ziół i warzyw, a także trawnika. Do nawadniania terenu można wybrać proste urządzenia ręczne, czyli modele kolumienkowe oraz te zwane motylkowymi. Zarówno jedne, jak i drugie to doskonale znane z ogródków działkowych i placów zabaw pompy stojące, które zasysają wodę wskutek ręcznego pompowania, dzięki czemu nie wymagają podłączenia do zasilania.

Oprócz propozycji manualnych można wybrać do swojego ogrodu jeden z produktów elektrycznych: pompę głębinową, zatapialną lub powierzchniową, czyli propozycje doskonale znane z domowych instalacji. Z reguły urządzenia do podlewania mają uwzględnione w specyfikacji, z jaką prędkością będą pobierać wodę - przy zakupie pompy, dobrze jest mieć to na uwadze.

Hydrofory - co to takiego?

Hydrofory to zbiorniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiegu wody. Starsze modele przyjmowały formę butli, która wypełniona była powietrzem. Gdy pompa tłoczyła wodę do butli, powietrze było ściśnięte, czego wynikiem było wytworzone ciśnienie. Nowoczesne hydrofory są dostępne w wersji membranowej, czyli wyposażonej w gumę, przypominającą nadmuchiwany balon. Po uruchomieniu kranu balon wraca do swojej pierwotnej formy, dzięki czemu uzyskuje się optymalne ciśnienie.

Jeśli pompa nie została w nie wyposażona, można z powodzeniem nabyć hydrofory w wersji niezależnej, które bez trudu podłącza się do instalacji. Dzięki obecności hydroforu w kranach cały czas jest to samo ciśnienie, a gdy spada - poziom zostanie automatycznie uzupełniony. Jeśli więc nie chcesz martwić się zbyt małym strumieniem wody pod prysznicem, zadbaj o to, by w Twojej instalacji znalazł się hydrofor. Jego pojemność powinna zostać dostosowana do ilości osób, które na co dzień korzystają z wody. Jeśli w domu jest więcej niż 3 osoby, najlepszym wyborem będą zbiorniki o pojemności większej niż 150 litrów, gdyż mniejsze zbyt często uruchamiałyby pompę, prowadząc do jej szybszego zużycia.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.