Ściski stolarskie i imadła ślusarskie

Pokaż na stronie

217 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał metal
Materiał metal
Materiał żeliwo
Rodzaj stałe
Rozstaw szczęk 75 mm
Materiał żeliwo
Rodzaj stałe
Rozstaw szczęk 100 mm
Materiał żeliwo
Rodzaj stałe
Rozstaw szczęk 125 mm
Materiał aluminium
Rodzaj modelarskie
Rozstaw szczęk 60 mm
Materiał żeliwo
Rodzaj obrotowe
Rozstaw szczęk 60 mm
Rodzaj narożnikowy
Rozstaw szczęk 75 mm
Rodzaj G (nylonowy)
Rozstaw szczęk 50 mm
Rodzaj G (nylonowy)
Rozstaw szczęk 75 mm
Rodzaj G (nylonowy)
Rozstaw szczęk 100 mm
Rodzaj sprężynowy
Rozstaw szczęk 45 mm
Rodzaj sprężynowy
Rozstaw szczęk 85 mm
Rodzaj sprężynowy
Rozstaw szczęk 120 mm
Rodzaj śrubowy
Rozstaw szczęk 150 mm
Rodzaj śrubowy
Rozstaw szczęk 250 mm
Rodzaj śrubowy
Rozstaw szczęk 300 mm
Rodzaj śrubowy
Rozstaw szczęk 300 mm
Rodzaj śrubowy
Rozstaw szczęk 500 mm
Rodzaj śrubowy
Rozstaw szczęk 150 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wykonywanie wielu prac warsztatowych, a także skuteczność niektórych czynności zależy od tego, jak dobrze unieruchomione są dane elementy. Z tego powodu w asortymencie sklepu zgromadziliśmy różne imadła ślusarskie, a także profesjonalne ściski stolarskie. Wszystkie nadają się do zamontowania na stołach warsztatowych, ale nie tylko - każdy blat sprawdzi się dla mniejszych modeli równie dobrze. Artykuły te nadają się do użytku profesjonalnego albo amatorskiego, zależnie od zaawansowania prac i ich rodzaju.


Wszystkie dostępne w asortymencie sklepu narzędzia ręczne przeznaczone są do unieruchamiania elementów. Przykładowo, ściski stolarskie przydają się w sytuacji, gdy dwa fragmenty drewna łączone są z użyciem nie tylko śrub, ale również kleju. Umożliwiają one ustawienie elementów w równej pozycji, nieruchomo. Z kolei imadła ślusarskie pomagają unieruchomić elementy metalowe, które następnie są na przykład cięte albo szlifowane. Można określić je jako dodatkową parę pewnych, stabilnych rąk do pomocy.

Imadła i ściski, które warto mieć w warsztacie

Wiele prac ślusarskich, stolarskich czy modelarskich wymaga stabilnego przytrzymywania przedmiotów o mniejszych i większych gabarytach. Do tego najlepiej nadają się imadła i ściski. Są to narzędzia o większych lub mniejszych gabarytach, które przydadzą się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom podczas obróbki elementów drewnianych, metalowych, plastikowych czy klejenia różnych części.

W tej kategorii znajdziesz poręczne imadła modelarskie, których niewielkie gabaryty pozwolą Ci przytrzymać małe elementy. Dostępne są także modele z kowadłem czy imadła taśmowe lub obrotowe. Każde z nich różnią się od siebie szerokością szczęk i ich rozstawem, co wpływa na ich konkretne zastosowania.

Oprócz imadeł kolejnym niezwykle ważnym narzędziem są ściski. W tej kategorii znajdziesz ściski typu C lub G o niewielkim rozstawie szczęk. Znajdziesz również najpowszechniejsze ściski o różnej długości szyny. Na użytek domowych majsterkowiczów przeznaczone są ściski sprężynowe. Z kolei profesjonalistom z pewnością spodobają się możliwości, jakie daje ścisk automatyczny czy narożnikowy.

W tej kategorii znajdziesz także zaciskarki do rur, czy praktyczne opaski zaciskowe do kabli wykonane z trwałego tworzywa sztucznego lub do wężyków i rur wykonane z aluminium.

Solidne i stabilne imadła do warsztatu

Poszczególne imadła do warsztatu różnią się od siebie nieco budową i możliwościami. Wszystkie jednak modele wykonane są z trwałej i ciężkiej stali, która zapewnia im niezwykłą wytrzymałość i stabilność. Imadła są narzędziami, które za pomocą specjalnej opaski przykręca się do blatu roboczego. Dzięki temu masz pewność, że podczas pracy się nie przesunie.

Imadła do warsztatu zbudowane są z pary szczęk o różnej szerokości i zakresie rozstawu. Pomiędzy nimi należy umieścić sklejany przedmiot i za pomocą specjalnej korbki zacisnąć szczęki. Niektóre imadła wyposażone są w niewielkie kowadło, które przydaje się podczas obróbki elementów ze stali.

Możesz wybrać także imadła na specjalnej platformie, która umożliwia zmianę jego ustawienia a tym samym kierunku zaciskanych szczęk. Modele te mają specjalne pokrętło, za pomocą którego blokuje się możliwość obrotu imadła wokół własnej osi. Pozwala to na precyzyjne ustawienie narzędzia i zaciskanego przedmiotu.

Praktyczne ściski do różnych zadań

Wśród ścisków panuje o wiele większa różnorodność. Na wyposażeniu warsztatu warto mieć kilka rodzajów ścisków, które pozwalają przytrzymać zarówno większe, jak i mniejsze elementy. Najpopularniejsze ściski stolarskie wykonane są z solidnej stali odpornej na korozję. Głównym punktem ich konstrukcji jest profilowana szyna i para szczęk, które się po niej poruszają. Możesz je dowolnie ustawiać na szynie i modyfikować ich rozstaw. Ściski stolarskie mogą nie tylko ściskać klejone elementy, ale także je rozpierać, co przydaje się np. podczas montażu ościeżnic drzwiowych.

Nieco inną budowę mają ściski typu C lub G. Zbudowane są z trwałej podstawy określającej już z góry maksymalny rozstaw szczęk. Z tego powodu modele te najczęściej stosuje się do przytrzymywanie niewielkich przedmiotów. Za pomocą pokrętła dociskasz szczękę do nieruchomej podstawy.

Praktycznym, lecz niepozornym narzędziem są także ściski sprężynowe. Swoją budową przypominają nożyczki. Pomiędzy ramionami zamontowana jest silna sprężyna, która automatycznie je do siebie dociska. Zaciskając ramiona na dole, zwalniany jest ścisk szczęk, co pozwala na umieszczenie pomiędzy nimi niewielkiego przedmiotu. Siła ich zacisku jest niewielka, dlatego najczęściej stosowane są podczas przytrzymywania niewielkich elementów.

Najwygodniejsze w stosowaniu są ściski automatyczne. Model ten wyposażony jest w praktyczną rękojeść w kształcie pistoletu, która po naciśnięciu automatycznie zaciska szczęki. Nie musisz więc kręcić poszczególnymi pokrętłami.

Całkiem inną zasadę działania mają ściski taśmowe. Narzędzia te wyposażone są w rolkę taśmy wykonanej z trwałego materiału, którą otacza się dany przedmiot. Za pomocą pokrętła umieszczonego w rękojeści zwija się taśmę i tym samym zaciska dany przedmiot. Swoje zastosowanie znajduje w przytrzymywaniu przedmiotów o większych gabarytach.

Niezbędne ściski i imadła do wyposażenia warsztatu

Odpowiednie wyposażenie warsztatu profesjonalisty wpływa na efekty jego pracy i szybkość wykonania danego zadania. Wśród niego powinny znaleźć się młotki, brzeszczoty czy śrubokręty. Nie można jednak zapominać o odpowiednich modelach imadeł i ścisków.

W warsztacie najlepiej sprawdzą się imadła o dość dużej szerokości szczęk i zakresie możliwego ich rozszerzania. Dzięki temu możesz umieścić pomiędzy nimi sporych wielkości elementy drewniane lub metalowe.

Podczas prac stolarskich z pewnością przydadzą się także ściski narożnikowe, które pozwalają docisnąć elementy w rogach. Najczęściej sprawdzają się podczas klejenia mebli. Dzięki nim możesz przytrzymać drewniane płyty w stabilnej pozycji do czasu, aż klej całkowicie ich nie zwiąże. Ściski do narożnikowe warto zabezpieczyć gumowymi końcówkami, dzięki czemu nie zniszczysz drewnianej powierzchni.

Podczas konstruowania własnych mebli przydadzą się także rozpórki stolarskie. One w przeciwieństwie do ścisków, rozpierają dane elementy. Rozpórki stolarskie sprawdzą się np. podczas klejenia szuflad.

Ściski i imadła dla domowego majsterkowicza

Imadła ślusarskie zazwyczaj są większe i cięższe. Znajdą jednak zastosowanie także w domowych warsztatach majsterkowiczów. Nawet mniejsze modele z kowadłem będą dla nich dobrym wyborem, ze względu na swoją kompaktowość. Imadło ślusarskie z kowadłem pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce, którego w domowym warsztacie z pewnością nie masz w nadmiarze. Jeśli jednak głównie zajmujesz się modelarstwem, lepszym wyborem będzie nieco lżejsze imadło o mniejszej sile zaciskowej.

Oprócz imadła pasjonatom modelarstwa przydadzą się niewielkie ściski do drewna. Za ich pomocą wygodnie skleisz poszczególne elementy lub delikatnie je obrobisz. Ściski do drewna nie muszą mieć bardzo dużej mocy zacisku. Drewno jest materiałem plastycznym, zatem zbyt duże ściśnięcie może zostawić na nim ślady lub całkowicie je uszkodzić.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.