Wyrzynarki elektryczne do drewna i metalu

Pokaż na stronie

41 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Moc 20 W
Typ uchwytu T
249 00 szt.
Moc 400 W
Moc 750 W
Moc 480 W
Moc 450 W
Typ uchwytu U
Moc 600 W
Typ uchwytu T
Typ uchwytu U
Moc 410 W
Typ uchwytu U
Moc 620 W
Typ uchwytu U
Typ uchwytu T
Moc 650 W
Typ uchwytu U, T
Moc 500 W
Moc 650 W
Typ uchwytu U, T
Typ uchwytu T
Typ uchwytu T
Moc 600 W
Typ uchwytu gumowany uchwyt
Moc 500 W
Typ uchwytu U
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wycinanie drewna, wycinanie elementów drewnopodobnych zdarza się właściwie przy większości remontów. Wyrzynarki do drewna to najprostszy sposób na szybkie dostosowanie elementów z drewna do własnych oczekiwań. Produkty te zostały przygotowane z zasilaniem sieciowym lub akumulatorowym. Zależnie od tego, jaka moc jest potrzebna i jakie są warunki użytkowania, dla konkretnych osób sprawdzą się różne wyrzynarki. Bez problemu można wybrać produkty do zastosowania profesjonalnego w warsztatach i podczas wykończeń wnętrz, jak i do użytku amatorskiego w domach.


Dostępne w asortymencie sklepu Bricomarche.pl wyrzynarki, piły i pilarki to urządzenia wysokiej jakości, przygotowane przez cenionych producentów. W efekcie są one trwałe i zapewniają bardzo dobrą jakość pracy i zadowalający efekt końcowy. Znaleźć można zarówno wyrzynarki stołowe, jak i ręczne, do użytku przenośnego. Wszystkie mają wygodne, profilowane rączki z antypoślizgową powłoką. Niektóre wyrzynarki do drewna dostępne są w zestawie z wymiennymi brzeszczotami oraz walizką do przechowywania.

Wyrzynarki - skuteczne narzędzia do cięcia

Materiały takie jak drewno, tworzywa sztuczne, czy metale rzadko kiedy mają taki wymiar, jakiego potrzebujemy. Konieczne wtedy jest ich docięcie, jednak, aby przebiegało to bez zakłóceń, warto wykorzystać wyłącznie odpowiednie narzędzia. Idealnie sprawdzają się wyrzynarki, z których pomocą wykonamy proste cięcia, nie martwiąc się o zniszczenie materiałów.

Co to są wyrzynarki i czym się różnią od innych narzędzi do cięcia?

Wyrzynarki to elektronarzędzia, które działają dzięki pracy silnika. Składają się z napędu, przekładni, mechanizmu oscylacyjnego oraz rękojeści, która jest nieodłączną częścią zewnętrznej obudowy. Do pracy potrzebują najważniejszego elementu, czyli brzeszczotu, który ma ogromny wpływ na proces cięcia.

Tym, co wyróżnia wyrzynarki od pilarek, pił i szlifierek jest nie tylko możliwość realizacji prostych cięć, ale i wycinania nieregularnych otworów, nietypowych kształtów, dziurek, zdobień, oczek, zagłębień i tworzenia rozmaitych wyżłobień.

Najlepsze wyrzynarki do drewna

Cięcie drewnianych paneli, desek na podłogę, czy blatu do kuchni wymaga wyjątkowej precyzji.  Dużym ułatwieniem, dzięki któremu można spokojnie uzyskać niepostrzępioną linię cięcia, będą specjalne wyrzynarki do drewna, które są narzędziami niezbędnymi podczas remontów i prac konstrukcyjnych. Tym, co sprawia, że docinanie drewna warto wykonywać przy pomocy tych, a nie innych urządzeń, jest przede wszystkim precyzja. Drewno, szczególnie miękkie, może się strzępić, a jedynie odpowiednie narzędzie tnące i właściwie dopasowane ostrze, są w stanie zapewnić zadowalający efekt.

Wyrzynarki do drewna znajdą zastosowanie nie tylko podczas przecinania desek, kantówek, krokwi oraz belek, ale także wtedy, gdy zajdzie potrzeba wycięcia w drewnie otworów o opływowym kształcie. Dzięki nim można więc bez trudu wykonać wgłębienie pod zlewozmywak lub wpuszczaną umywalkę, czy zaokrąglić kanty biurka lub jadalnianego stołu. Jeśli nie masz akurat pod ręką piły, będą najlepszym sposobem na uzyskanie kąta prostego. Potrzebujesz niewielkiego przepustu w desce? Dzięki wyrzynarkom nie tylko zrobisz to dokładnie, ale i porządnie, nawet jeśli do tematu trzeba podejść z aptekarską szczegółowością.

Sprawdzone wyrzynarki do metalu i tworzyw

W trakcie różnych prac remontowych często zachodzi konieczność opracowywania rozmaitych elementów. Jeśli budujesz konstrukcję z profili aluminiowych, montujesz balustradę lub rozprowadzasz rury, możesz sięgnąć po wyrzynarki do metalu i tworzyw, które pomogą Ci przyspieszyć cięcie i robić to w sposób dokładny, a przy tym pozbawiony nierówności i uszczerbień. Niektóre modele mają możliwość cięcia pod kątem, dzięki czemu znacznie łatwiej jest operować urządzeniem i nadawać różne kształty docinanym elementom. Dzięki temu można własnoręcznie wykonać rozmaite ozdoby i ornamenty, ciesząc się przy tym oryginalnymi detalami.

Efektem ubocznym cięcia drewna są trociny, które mogą przedostać się do silnika. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, dlatego warto wybierać modele, które zostały wyposażone w specjalny system wydmuchujący. Co więcej, w to miejsce można zamontować odkurzacz lub worek na trociny, unikając tym samym kłopotliwego pyłu i trudnych do usunięcia pozostałości po cięciu.

Jakie wyrzynarki elektryczne są warte uwagi?

Tak jak wszystkie elektronarzędzia wyrzynarki elektryczne są dostępne w różnych wariantach mocy. Im większa, tym mocniejszy jest silnik, czyli pojawia się możliwość pracy z twardszymi materiałami. Znaczenie mają również parametry takie jak głębokość cięcia oraz maksymalna prędkość skokowa, która przekłada się na szybkość i tempo pracy. Wybierając modele dla siebie warto przyjrzeć się również, w jaki sposób zostały wykonane. Dobrej jakości sprzęt to nie tylko spora moc, ale i poręczny uchwyt, który nie będzie ślizgał się podczas pracy i możliwie lekka, a przy tym stabilna konstrukcja. Większość modeli jest dostępna w zestawie z walizkami, co ułatwia ich transport i przechowywanie.

Wybierając produkt do swojego warsztatu, dobrze jest też przyjrzeć się poziomowi drgań. Im mniejszy, tym wygodniej i dłużej można pracować, gdyż praca nie wymaga nadmiernego docisku w celu utrzymania narzędzia. Wśród dostępnych na rynku sprzętów sporym zainteresowaniem cieszą się te, które do wymiany brzeszczotów nie wymagają zupełnie żadnych narzędzi.

Wygodne wyrzynarki akumulatorowe

Oprócz modeli zasilanych przewodem ciekawą opcją są wyrzynarki akumulatorowe. To propozycja dla osób, które cenią sobie swobodę w trakcie pracy i nie chcą być niczym ograniczane. Brak przewodów ułatwia pracę poza obrębem budynków oraz dotarcie nawet w najmniej wygodne miejsce. Przy okazji jest to też szansa na pracę nawet tam, gdzie zwyczajnie nie ma dostępu do prądu. Doskonale sprawdzą się więc w trakcie budowy altany, stawiania tarasu, czy przygotowywania ogrodowego schowka. Będą przydatne w trakcie tworzenia szkieletów ścianek działowych, ale też wymiany elementów przy dachu.

Plusem jest, że wyrzynarki pracujące na akumulator, mają zazwyczaj w zestawie wymienną baterię. Dzięki temu, podczas pracy na jednej, druga może być poddawana ładowaniu, co zagwarantuje ciągłość pracy.  W naszym sklepie znajdziesz produkty od topowych producentów takich jak Bosh, Sthor, czy Graphite. Jeśli zależy nam na prowadzeniu prostych cięć, dobrze postawić na modele ze wbudowanym laserem, który zdecydowanie ułatwia wytyczanie linii, bez konieczności ich ręcznego nanoszenia.

Wymienne brzeszczoty do wyrzynarek

Aby cięcie przebiegało w sposób idealny, a żadne krawędzie nie były postrzępione, należy regularnie wymieniać ostrze. W naszej ofercie są na szczęście dostępne rozmaite brzeszczoty do wyrzynarek, które pakowane są solo, po dwie, trzy, pięć lub więcej sztuk, byś mógł zapewnić sobie zapas na przyszłość. Brzeszczoty wykonuje się ze stali i dzielą się na te dedykowane cięciu drewna, tworzyw sztucznych, aluminium, metali, a nawet włókna szklanego. Można to rozpoznać na oko, gdyż niektórzy producenci oznaczają swoje wyroby kolorystycznie: zielone są do drewna, czerwone służą do pracy z blachami, niebieskie doskonale nadają się do ceramiki, a szare uznawane są za uniwersalne, dzięki czemu są najlepsze do płyt kartonowo gipsowych i szeroko rozumianych prac remontowych.

Brzeszczoty do wyrzynarek dostępne w sprzedaży internetowej i na naszych półkach mają różne długości listew i różne warianty ostrz, które powinniśmy dopasowywać zarówno do urządzenia, jak i opracowywanego materiału. Kupując brzeszczoty, warto zweryfikować głębokość cięcia, jaką chcemy osiągnąć i skonfrontować ją ze wskazaniami podanymi przez producenta w specyfikacji produktu - zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu centymetrów. Należy sprawdzić również ilość zębów oraz rodzaj mocowania, który może różnić się w przypadku odmiennych marek. Im więcej zębów i im gęściej są ułożone, tym lepiej, gdyż cięcie będzie dokładniejsze. Do uzyskania gładkich krawędzi dobrze jest wybierać produkty od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują jakość i możliwość wielokrotnego korzystania ze swoich akcesoriów.  Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.