Wiertła i inne akcesoria do wiertarek

Pokaż na stronie

1887 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal
Ilość szt. / opakowanie 1
Materiał stal
Ilość szt. / opakowanie 1
Materiał stal
Ilość szt. / opakowanie 1
Materiał widia/stal
Ilość szt. / opakowanie 1
Materiał widia/stal
Ilość szt. / opakowanie 1
Materiał widia/stal
Ilość szt. / opakowanie 1
Materiał stal HSS
Ilość szt. / opakowanie 3
Materiał metal
Materiał metal
Ilość szt. / opakowanie 5
Ilość szt. / opakowanie 3
10 20 50 100 Ofert na stronie

W prezentowanej kategorii znajdziesz wiertła do metalu i betonu, a także zestawy, składające się z kilku elementów. Są to narzędzia służące do wykonywania otworów o cylindrycznym kształcie. Oferowane produkty mają różne wymiary, dzięki czemu znajdują zastosowanie przy wielu pracach. Wiertarki, wkrętarki i młoty przeznaczone są do szybkiej i wydajnej obróbki mechanicznej elementów wykonanych z metalu, czy betonu. Wiertła do metalu zrobiono z szybkotnącej stali HSS, która ma optymalne parametry obrabiania. Elementy wiercą otwory w tworzywach o różnej twardości. Każdy oferowany model cechuje się inną średnicą, a kąt wierzchołkowy dopasowany jest do rodzaju wierconego materiału. Wybór wiertła do betonu to najlepszy sposób na wiercenie otworów w twardych i kamiennych powierzchniach. Oferowane akcesoria dzieli się ze względu na sposób przeznaczenie, kształt spirali rowka, ilość płytek w wierzchołku i system mocowania. Oferowane wiertła mają różną długość i średnicę. W tej kategorii znajdziesz zestawy wierteł, jak i pojedyncze produkty. Nabywając komplet składający się z kilku elementów, zyskasz pewność, że poradzisz sobie z wywierceniem otworu w każdym materiale.


Różnego rodzaju akcesoria do wiertarek – postaw na pewność i wszechstronność swojej pracy!

Prace domowe, warsztatowe czy profesjonalne wymagają zastosowania wysokiej klasy sprzętu. Tylko w ten sposób możesz robić remont, budować czy naprawiać. W ofercie Bricomarche znajdziesz najlepsze akcesoria do wiertarek, które sprawdzą się w zastosowaniach amatorskich i profesjonalnych. Elementy te to zarówno trwałe, mocne i wszechstronne wiertła, jak i części wymienne czy dodatki, które wspomagają przerabianie określonych materiałów. Dzięki temu praca będzie efektywna, komfortowa i bezpieczna.


Jakie powinny być wysokiej klasy części do wiertarek? Przede wszystkim powinny być to elementy trwałe. Wiertła, otwornice czy innego rodzaju akcesoria służą do pracy w twardych, ciężkich i trudnych do przetworzenia materiałach takich jak metal, drewno czy beton różnego rodzaju. Nie powinny ukręcić się w newralgicznym momencie, złamać lub poddać innego rodzaju mechanicznej usterce. Poza tym warto kupować elementy zamienne, które pasują do różnego rodzaju urządzeń, aby nie zmieniać całego zestawu akcesoriów po wymianie wiertarki (takie sprzęty też znajdziesz w asortymencie Bricomarche).


Wiertła – zastosowanie, przeznaczenie, najważniejsze informacje

Dobrze dobrany zestaw wierteł to klucz do sukcesu w kwestii pracy przy określonym materiale. Wiertła dzielą się ze względu na ich zastosowanie, sposób mocowania i rozmiar. Jakiego rodzaju elementy możesz spotkać?


Wiertła do metalu to elementy, które służą do robienia otworów w różnego rodzaju częściach wykonanych z metali. W zależności od dobrania odpowiedniego narzędzia, mogą one wiercić zarówno w lekkich, jak i bardzo twardych stopach. Charakteryzuje je szczególnie zaostrzona końcówka. Po co? Ze względu na charakterystykę materiału. Jest on zwykle płaski i śliski. Specjalnie wykończone wiertło pozwala na stabilne umiejscowienie go na powierzchni obrabianej części i przebicie się przez materiał.


Z czego wykonane są wiertła do metalu? Z twardych, szybkotnących stopów stali (niekiedy wspartych powłoką tytanową), które wytrzymują wysoką temperaturę pracy, nie szarpią przebijanego metalu i potrafią szybko „przeciąć” obrabiany materiał.


Wiertła do drewna to z kolei element, który pozwala z łatwością wiercić w materiałach drewnianych i drewnopodobnych. W przeciwieństwie do wierteł przeznaczonych do metalu nie będą ślizgały się po włóknistej powierzchni drewnianych elementów.


Materiał służący do wykonania wiertła do drewna to stal nierdzewna, która „wgryza się” we włókna elementu obrabianego. Istnieje kilka różnych typów tego typu wierteł – kręte, spiralne i płaskie. Te pierwsze mają dwie skrawające części, tworzące obwód i środek. Są najczęściej stosowane ze względu na uniwersalność. Wiertła spiralne są precyzyjne i umożliwiają wiercenie w głębszym i szerszym zakresie. Specjalny uchwyt blokuje z kolei obracanie wiertła, jeżeli to trafi na twardą część drewna, np. sęk. Płaskie wiertło służy z kolei do tworzenia dużych otworów w drewnie. To płaska, szeroka część ze specjalnym szpikulcem stabilizującym element w trakcie pracy.


Jeszcze innym typem są wiertła do betonu. Mają specjalny kształt o profilowanej geometrii ostrza. Są mocne, niezwykle twarde i precyzyjnie wykonane. Najwyższej klasy elementy wykonane są z metalu z powłoką diamentową, wraz z ostrzem centrującym bazującym na specjalnych węglikach. W ten sposób wiertło wytrzymuje ogromny nacisk w trakcie wiercenia, nie łamie się i nie tępi.


Komplety wierteł dzielą się nie tylko na przeznaczenie dotyczące obrabianego materiału. Różne jest ich mocowanie. Standardowe wiertła mają owalną powierzchnię, którą mocuje się na specjalnym, skręcanym uchwycie. Bardziej zaawansowane są elementy SDS i SDS+, które to umożliwiają szybki i bezpieczny zacisk części w uchwycie narzędzia, bez potrzeby zakręcania. W przemysłowym zastosowaniu spotyka się także wiertła mocowane przy użyciu stożka Morse'a.


Akcesoria i części do wiertarek, które mogą przydać Ci się w warsztacie

Wiertarka do pracy potrzebuje nie tylko wierteł. To narzędzie, które możesz przerobić na multiurządzenie, ułatwiające działanie w wielu kwestiach. W zależności od mocy, może funkcjonować jako młot udarowy, przecinak, wkrętarka czy narzędzie do przygotowywania otworów koniecznych do elektryki.


Abyś jednak mógł w pełni cieszyć się swoją wiertarką, konieczne jest posiadanie odpowiednich elementów. Jakiego rodzaju akcesoria do wiertarek powinieneś mieć, aby rozszerzyć funkcjonalność urządzenia?


  • Uchwyt wiertarski z kluczykiem – część, dzięki której zamontujesz w wiertarce różnego rodzaju wiertła i przy pomocy kluczyka ustabilizujesz ich położenie, a później np. wymienisz.
  • Otwornice – specjalne akcesoria, które ułatwiają tworzenie otworów w różnych materiałach (betonie, drewnie, metalu). Sprawdzają się przy montowaniu zamków czy gniazdek elektrycznych.
  • Adaptery – sprawdzą się m.in. w starszych typach wiertarek. Umożliwiają podłączenie np. wierteł SDS czy SDS+.


Zwróć uwagę na to, że wiele elementów psuje się po długim czasie eksploatacji. Z tego względu, w swoim warsztacie warto mieć różnego rodzaju części do wiertarek, aby w razie konieczności wymienić je na nowe i działać dalej bez żadnych przeszkód.


Jakie akcesoria do wiertarek znajdziesz w asortymencie Bricomarche?

W ofercie Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju pojedyncze wiertła do betonu, drewna czy metalu, które charakteryzują się trwałością, jakością wykonywanych otworów i uniwersalnością. Dzięki temu zastosujesz je w swoich narzędziach, niezależnie od ich typu (pasują do wiertarko-wkrętarek, standardowych urządzeń i wiertarek udarowych czy młotów). Posiadamy wiertła SDS, SDS+, owalne, otwornice i wiele innych elementów.


Dostaniesz u nas również kompletne zestawy wierteł, składające się z części o różnej średnicy, ułatwiające pracę w warsztacie. Dostępne są zarówno dedykowane komplety (np. do metalu czy drewna), jak i pełne zestawy z różnymi typami wierteł, przeznaczone do wszechstronnej pracy.


Bricomarche to jednak nie tylko komplety wierteł, ale też wiele innych akcesoriów, które pozwalają na skuteczną pracę w warsztacie amatorskim czy profesjonalnym. Posiadamy uchwyty, otwornice, adaptery elementy zamienne i wiele innych części, ułatwiających Ci obrabianie różnego rodzaju materiałów. Możesz mieć pewność, że ich jakość sprawdzi się na wielu frontach, gwarantując długą, efektywną i bezpieczną pracę.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.