Korki i kratki do zlewu, suszarki i inne akcesoria

Pokaż na stronie

34 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Zlew to podstawowe wyposażenie każdej kuchni, a utrzymany w czystości sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się schludne i czyste. Odpowiednio dobrane akcesoria do zlewu powodują, że łatwiej jest zachować czystość, a także utrzymać właściwą higienę w okolicach zlewu. W takim przypadku doskonale sprawdzą się akcesoria, dzięki którym można przedłużyć żywotność zmywaka, takie jak kratki do zlewu. Zabezpieczają dno zmywaka przed zarysowaniem się, co jest niezwykle łatwe ze względu na obecne w nim noże i widelce. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego sprawiają, że zmywanie staje się znacznie przyjemniejsze, a także bardziej higieniczne. To kratek warto dołączyć funkcjonalne korki do zlewu, które sprawdzą się w przypadku, w których chcemy zatrzymać odpływ wody lub odpadów żywnościowych. Kawałki jedzenia sprawiają, że zlewozmywaki często ulegają zatkaniu, co dodatkowo komplikuje ich użytkowanie. Akcesoria do zlewu dostępne w naszej ofercie to produkty wysokiej jakości, które nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale również znakomicie się prezentują.


Kuchnia to jedno z ważniejszych miejsc w całym domu. To tu przygotowujemy posiłki, ale i spędzamy wspólne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Warto się postarać, aby zawsze się tu dobrze czuć, pamiętając o odpowiednim umeblowaniu, oświetleniu, jak i innych kwestiach, które sprawiają, że pomieszczenie zyskuje nie tylko na estetyce, ale i funkcjonalności. Mowa tu między innymi o zlewozmywaku, który stanowi podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Jeśli tylko jest dobrze dopasowany do wystroju i utrzymany w dobrym stanie, to całe pomieszczenie wydaje się bardziej schludne i czyste.


Żeby tak było, trzeba dobrać odpowiednie akcesoria do zlewozmywaków, takie jak kratki do zlewu, pozwalające przedłużyć żywotność zlewu. Ich główne przeznaczenie to zabezpieczenie dna zmywaka przed zarysowaniem się, co zdarza się bardzo często, głównie przez zalegające w nim sztućce, zwłaszcza noże i widelce. Ale kratki to nie wszystko, ponieważ warto do nich dołączyć funkcjonalne korki do zlewu kuchennego. Są szczególnie przydatne, gdy chcemy zatrzymać odpływ wody lub odpadów żywnościowych. To niezwykle ważne, gdyż kawałki jedzenia dość łatwo i często zatykają odpływ zlewu, co wymaga podjęcia dodatkowych czynności związanych z jego odetkaniem. W tym przypadku trzeba użyć specjalnych środków do pielęgnacji zlewów, ale lepiej nie mnożyć sobie dodatkowych zadań, których w kuchni przecież zawsze jest dużo. Mówiąc w zgodzie z przysłowiem: lepiej zapobiegać niż leczyć, a więc korzystniej wcześniej zatroszczyć się o dobrą kondycję zlewu, niż później tracić więcej czasu na jego odetkanie. Wszystkie niezbędne akcesoria do zlewów kuchennych kupisz w Bricomarche.pl. Cechuje je wysoka jakość zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym.


Zlew - niezbędny w każdej kuchni, mimo popularności zmywarek

Może się wydawać, że w dobie coraz popularniejszych zmywarek, zlew przestaje być ważny, lecz wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie - jego rola pozostaje tak samo istotna. To niezmiennie jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Chociaż zmywarka to niezwykle pomocny sprzęt, to jednak nim włożymy do niej naczynia, powinny zostać wstępnie obmyte. Do tego celu perfekcyjnie nadaje się zlew. A przecież to tylko jeden z przykładów zastosowania. Kolejnym jest mycie owoców, warzyw, różne płukanie czy odcedzanie. Ciężko w ogóle przecenić jego znaczenie jako podstawowego źródła wody w kuchni. Reasumując - mimo że mamy dostęp do coraz nowocześniejszych, ułatwiających codzienne funkcjonowanie urządzeń, to jednak stary dobry zlew pozostaje bardzo przydatny, mając funkcję absolutnie elementarną w każdym domu.


Ale oczywiście, jak każdy przedmiot ma swoje mankamenty, które jednak z łatwością można zażegnać, korzystając z różnych praktycznych akcesoriów - korków do zlewozmywaków, sitek do zlewu, kratek do zlewu, jak również części zmiennych i preparatów do pielęgnacji zlewów. Korzystając z nich, zyskujemy komfort codziennego użytkowania i brak problemów z zatykaniem. Dzięki temu komora będzie znacznie rzadziej narażona na uszkodzenia. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zawsze zachowasz odpowiedni poziom czystości i higieny.


Ułatwiaj sobie codzienne zmywanie!

Czy można polubić zmywanie? Na pewno istnieje taka możliwość, lecz raczej w tym czasie lepiej zająć się przyjemniejszymi zadaniami. Nie dziwi więc, że zmywarki są dziś tak bardzo popularne. Niemniej, nie każde ją posiada, a nawet jak tak, to - jak już wspomnieliśmy - przed włożeniem do niej naczyń warto wstępnie je umyć. To tym bardziej istotne, gdy do wyczyszczenia nie mamy zwykły talerz, a na przykład dno butelki czy wazon o dość skomplikowanym kształcie, nie mówiąc już o przypalonych naczyniach. Niezbędne są tu różnego typu szczotki do naczyń, dzięki którym uda nam się dostać do trudno dostępnych miejsc i je porządnie umyć. Sprawdzą się zarówno szczotki proste, jak i szczotki półokrągłe oraz owalne. Prawdziwym wyzwaniem są też powierzchnie mocno przypalone, szczególnie na patelniach i garnkach, w czym pomogą zmywaki kuchenne. I także tu dobrze mieć pod ręką różne rodzaje zmywaków: proste, ostre zmywaki do szorowania czy specjalne w sam raz do usuwania zabrudzeń z powierzchni teflonowych.


Akcesoria do zlewu, które musisz mieć!

Żeby zapewnić długą żywotność zlewu, jego sprawne działanie, potrzeba sprawdzonych, praktycznych akcesoriów. Dzięki nim zachowa on trwałość, a codzienne użytkowanie będzie maksymalnie komfortowe. Bardzo ważne, by zawsze zachować drożność rur - w tym celu obowiązkowo powinieneś posiadać siatkę zabezpieczającą przed zapychaniem odpływu, najlepiej wykonaną ze stali nierdzewnej lub plastiku. Koniecznie też postaraj się, aby dno umywalki zostało chronione przed zarysowaniem, które szybko niszczy jego powierzchnię. Już małe rysy pojawiające się regularnie przyczyniają się do jego niszczenia, a w konsekwencji do powstawania rdzy. Do przedłużenia jego żywotności doskonale sprawdzają się specjalne kratki do zlewu. Dzięki nim zlew będzie prezentował się lepiej, a co równie ważne - posłuży Ci o wiele dłużej. Zainwestuj w perlator z przedłużką do kranu, żeby polepszyć komfort obsługi wylewki poprzez elastyczną końcówkę. To jednocześnie optycznie zwiększy strumień wody, gdyż zostaje ona napowietrzona. Pozwala to zmniejszyć ilość używanej wody.


Usprawnij sobie codzienną pracę, korzystając z dozowników do mydła i płynów do naczyń. Są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale też estetycznym, bo możesz dobrać dozownik pasujący do wystroju kuchni. Dozownik dostępny jest w dwóch rodzajach. Jeden z nich umocowuje się bezpośrednio w blacie, dzięki czemu jest stabilnie ustawiony, ale i to rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, gdyż jedynym wystającym elementem jest metalowa pompka dozownika. Drugim rodzajem jest dozownik do płynu do naczyń z gąbką, który bardzo łatwo napełnić płynem. Poza tym przydatne są korki do umywalki i zatyczki do zlewu.


Materiał wykonania ma ogromne znaczenie

Wiesz już, jak ważne są akcesoria do zlewu i jakie powinieneś posiadać we własnej kuchni. Zapewniają one bardziej komfortową pracę w kuchni, ale też przyczynią się do większej trwałości zlewu. Żeby jednak służyły długo i bez problemów, powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się akcesoria do zlewu ze stali nierdzewnej, gdyż cechują się praktycznie samymi zaletami. Są przede wszystkim trwałe, odporne na korozję i wpływ kwaśnego środowiska. Może i kosztują więcej, ale w zamian zyskujesz prawdziwie jakościowe akcesoria.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.