porady_z_pasja

Jak nauczyć dziecko pływać? Pasja do aktywnego trybu życia.

Drukuj
jak nauczyć dziecko pływać?

Wakacje są doskonałym czasem na naukę pływania. Jeśli wypoczywasz z rodziną nad morzem, jeziorem czy basenem możesz oswoić dziecko z wodą i przez zabawę wprowadzić pierwsze etapy nauki pływania. Zobacz, jakie akcesoria do pływania dla dzieci warto ze sobą zabrać.


Oswajanie z wodą – wybieramy koło do pływania dla niemowlaka


Pierwszym i jednym z najważniejszych etapów nauki pływania jest oswajanie z wodą. Możesz go rozpocząć już w okresie niemowlęcym. Na tym etapie przyda Ci się koło do pływania dla niemowlaka. Modele te zazwyczaj wyposażone są w specjalne siodełko z miejscami na nóżki, które dopasowują obręcz do małego ciałka dziecka.

Koło do pływania dla niemowlaka jest także mniejsze i niekoniecznie sprawdzi się u starszych dzieci. Dla nich wybierz tradycyjne koło do pływania o nieco większej średnicy i większym otworze np. koło Alpaka o średnicy 50 cm. W ten sposób dziecko oswoi się z nieco głębszą wodą. Koło do pływania dla dzieci zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku i będzie źródłem swobodnej zabawy w wodzie.


Co wybrać: koło do pływania czy ponton?


W sklepach możesz znaleźć akcesoria do pływania dla dzieci w najróżniejszych formach i kolorach. Najpopularniejsze jest koło do pływania, jednak coraz częściej wybierane są także pontony i materace np. ponton dmuchany auto z daszkiem dla mniejszych dzieci.

akcesoria do pływania dla dziecka


Pontony są bardzo atrakcyjne, jednak do nauki pływania częściej polecane jest koło do pływania dla dzieci. Pływanie w nim wiąże się z mniejszym ryzykiem wywrotki. Ponadto dziecko może już próbować samodzielnie poruszać się w wodzie, kopiąc nogami i chlapiąc rączkami. 


Jakie akcesoria do nauki pływania warto zabrać na wakacje?


Kolejny etap nauki pływania polega już na konkretnych ćwiczeniach. Zachęcaj dziecko do zanurzania głowy pod wodą, naucz poprawnego wydychania powietrza nosem. Z kolei do nauki techniki pływania przydadzą Ci się akcesoria do pływania dla dzieci w postaci desek, rękawków czy rurek.

.

deska do pływania dla dziecka


Przede wszystkim bezpiecznie


Akcesoria do nauki pływania przede wszystkim pomagają dziecku bezpiecznie utrzymać się na wodzie. Najmniejszy opór daje rurka-makaron do pływania, ale dzięki swojej znacznej długości dziecko może dowolnie się nią oplatać. Na basenie najlepiej sprawdzi się deska do pływania firmy Bestway. Z kolei dla młodszych dzieci polecamy rękawki Alpaka, które wspomogą maluchy w pierwszych próbach samodzielnego pływania pod okiem dorosłych.

Akcesoria do pływania dla dzieci w większości są dmuchanymi zabawkami, które uprzyjemnią im czas spędzony w wodzie. Jednak niektóre mogą stanowić realną pomoc w nauce pływania. Akcesoria do nauki pływania to np. deska czy koło do pływania dla dzieci. Jeśli chcesz zacząć oswajać swoje dziecko z wodą, nie zapomnij ich wziąć na wakacje.
Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też