Zaprawy do przetworów i drożdze winiarskie

Pokaż na stronie

347 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał aluminium
109 00 szt.
Zastosowanie uniwersalne do mięs
5 49 szt.
Zastosowanie uniwersalne do mięs
5 49 szt.
Zastosowanie uniwersalne do mięs
5 49 szt.
Zastosowanie do kiełbas
5 49 szt.
Zastosowanie do kiełbas
5 49 szt.
Zastosowanie do szynki
3 99 szt.
Cena za 100 Gram 5.96 zł
12 99 szt.
Zastosowanie do szynkowaru
5 49 szt.
Zastosowanie uniwersalne do mięs
5 49 szt.
Opakowanie 40 ml
Skład aromat, glikol
Zastosowanie do wzbogacenia smaku wysokoprocentowych trunków, wystarczy na 4 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 30 l
Opakowanie 40 ml
Skład aromat, glikol
Zastosowanie do wzbogacenia smaku wysokoprocentowych trunków, wystarczy na 4 l
Materiał węgiel
Materiał bawełna
Materiał bawełna
Opakowanie 5 g
Skład suszony enzym pozyskiwany z grzyba Rhizopus mehei
Zastosowanie do domowego wyrobu sera podpuszczkowego
Opakowanie 43 g
Skład mieszanka ziół i przypraw
Zastosowanie do doprawienia domowej kiełbasy krakowskiej, wystarczy na 5 kg
10 20 50 100 Ofert na stronie

Przygotowywanie zaprawy jest jedną z tradycji w wielu domach. Lato obfituje w warzywa i owoce, które idealnie nadają się do przerobienia w słoiczkach i butelkach. Do tego jednak potrzebne są odpowiednie dodatki, na przykład zioła do przetworów. Umożliwiają one nie tylko poprawę smaku czy osiągnięcie balansu w znanych potrawach, ale również ich szybsze kiszenie, konserwowanie czy inne procesy. Niektóre dodatki, jak drożdże winiarskie, przydają się głównie do produkcji alkoholu.


Dla wszystkich osób, które jesienią zajmują winiarstwo i przetwory, przygotowaliśmy szeroki wybór dodatków. Ułatwiają one przygotowanie zaprawy w dowolnej formie. Dostępne są między innymi sznurki i akcesoria do produkcji domowych wędlin, jak i zioła do przetworów mięsnych, rybnych i warzywnych. Dodatkowo w asortymencie znaleźć można również różnorodne drożdże winiarskie, które można dopasować do rodzaju przygotowywanego trunku oraz jego podstawy. Wszystkie te produkty znacznie ułatwiają stworzenie smacznych przetworów na zimę.


Akcesoria do domowej produkcji alkoholi i przetworów

W związku z rosnącą ceną produktów spożywczych i coraz większą ilością niebezpiecznych dla zdrowia konserwantów używanych przy ich produkcji wiele osób decyduje się na własny wyrób serów, wędlin, alkoholi czy owocowych przetworów. Samodzielnie wytwarzana żywność jest często dużo smaczniejsza i przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia.


W tej kategorii znajdziesz wiele akcesoriów, które przydadzą Ci się do przygotowania domowych przetworów. Dostępne są tu różnego rodzaju zaprawy do alkoholi i przetworów, drożdże, pożywki czy pokrywki i korki. Wybierz także praktyczną chemię do odkażania fermentorów czy balonów do produkcji alkoholi. Zaprawy do alkoholi razem z innymi dodatkami poprawią smak i aromat Twoich wyrobów. Z kolei siatki wędliniarskie czy szynkowar umożliwi Ci produkcję własnych wędlin. Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w ofercie sklepu Bricomarché.


Jak przygotować domowe przetwory?

Latem i jesienią warto wykorzystać dostępność świeżych owoców i warzyw. Przygotuj z nich domowe przetwory. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się smakiem pysznych ogórków, buraków czy wiśni także zimą. Wykorzystaj do ich przygotowania zaprawy do przetworów, aby wzbogacić ich smak. Żel do owoców pomoże Ci uzyskać odpowiednią konsystencję dżemów. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także słoiki na przetwory, który pomogą Ci w przechowywaniu wyrobów.


W tej kategorii dostępne są także niezbędne akcesoria do przygotowania domowych wędlin i serów, domowego pieczywa czy własnych trunków.


Jakie drożdże do wina wybrać?

Jednym z najczęściej przygotowywanych alkoholi domowych jest wino. Na jego produkcję decydują się osoby mające własny ogródek i hodowlę winorośli, choć dobre wino można uzyskać także z innych owoców.


Do przygotowania domowego wina będziesz potrzebować całych owoców lub soku. Ważnym składnikiem fermentacji jest cukier i przede wszystkim drożdże winiarskie. Nie każdy wie, że to właśnie one wpływają na rodzaj i smak uzyskanego wina.


W tej kategorii znajdziesz drożdże winne przeznaczone do win czerwonych typu burgund czy malaga. Dostępne są drożdże uniwersalne, które pomogą Ci przygotować zarówno białe, jak i czerwone wina. Osobnym rodzajem są drożdże do win deserowych typu tokay. Przy produkcji wina koniecznie wybierz właściwe drożdże do wina, aby cieszyć się smakiem swojego trunku.


Czym są pożywki do wina i jak ich używać?

Pożywką dla drożdży jest naturalny cukier zawarty w owocach, ale także ten dodany do miąższu. Drożdże do win są jednak najczęściej oferowane w postaci suchego proszku. Ten należy najpierw rozrobić z wodą. Aby pobudzić drożdże, koniecznie dosyp do nich pożywki do wina. Dzięki temu drożdże zaczną się namnażać już przed zadaniem ich do soku z owoców.


Pożywki do wina można dodawać także bezpośrednio do owoców i już zadanych drożdży, aby przyspieszyć proces fermentacji.


Podkreśl smak swojego wina za pomocą dodatków i zaprawy

W tej kategorii produktów znajdziesz także różnorodne dodatki i zaprawy do wina, które wzmocnią smak Twojego trunku lub dodadzą mu całkiem nowych aromatów.


Kiedy Twoje wino już jest po burzliwej fermentacji, możesz dodać do niego także środek klarujący. W ten sposób zadbasz nie tylko o zapach i smak trunku, ale także jego wygląd. Klarowne wino znacznie lepiej prezentuje się w kieliszku niż mętne i zdradzające oznaki domowej produkcji.


Inne dodatki do domowych alkoholi i wyrobów wędliniarskich

W domu możesz przygotować także inne rodzaje trunków. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się domowe piwowarstwo. Do przygotowania piwa będziesz potrzebować nie tylko słodu jęczmiennego, ale także drożdży. Jako składnik dodający ciekawych aromatów sprawdzą się kawałki drewna po beczce, w której leżakowały mocne trunki. W tej kategorii znajdziesz także dębowe płatki, które nadają się do aromatyzowania mocnych alkoholi.


Od wieków ludzie produkowali z owoców liczne nalewki, które oprócz doskonałego smaku mają także właściwości lecznicze. Do ich przygotowania będziesz potrzebował owoców i cukru. Możesz jednak wzbogacić ich smak za pomocą esencji smakowej. W tej kategorii znajdziesz np. esencję smakową z migdałów, limonki i cytryny czy gruszek. Esencje doskonale nadają się także do produkcji likierów.


Czy wiesz, dlaczego jedna kiełbasa smakuje dobrze a inna gorzej? Wpływa na to na pewno jakość mięsa, ale także i zastosowane przyprawy. Aby mieć pewność, że Twoje domowe wędliny będą dobrze doprawione, koniecznie sięgnij po gotowe mieszanki ziół i przypraw do domowych wędlin.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.