Oleje silnikowe i płyny

Pokaż na stronie

184 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Lepkość SAE: 10W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy półsyntetyczny
Lepkość SAE: 10W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy półsyntetyczny
Lepkość SAE: 5W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy syntetyczny
Lepkość SAE: 5W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy syntetyczny
Lepkość SAE: 5W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy syntetyczny
Lepkość SAE: 5W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy syntetyczny
Lepkość SAE: 5W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy syntetyczny
Lepkość SAE: 5W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy syntetyczny
Lepkość SAE: 15W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy mineralny
Lepkość SAE: 15W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy mineralny
Marka ORLEN
Typ olej do przekładni
Marka ORLEN
Typ olej do układów hydraulicznych
Lepkość 5W-40
Marka Castrol
Typ EDGE Turbo Diesel SAE 5W-40
Lepkość SAE: 10W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy półsyntetyczny
Lepkość SAE: 10W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy półsyntetyczny
Lepkość SAE: 15W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy mineralny
Lepkość SAE: 15W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy mineralny
Lepkość SAE: 15W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy mineralny
Marka ORLEN
Typ olej do silników dwusuwowych
Lepkość SAE: 10W-40
Marka Platinum
Typ olej silnikowy półsyntetyczny
10 20 50 100 Ofert na stronie

Dbałość o odpowiednią pracę silnika opiera się często na tym, aby wybrać do niego odpowiednie oleje silnikowe. Produkty te powinny być dostosowane do rodzaju silnika, jego sposobu pracy, ale również efektu, który ma być uzyskany. Niektóre produkty są dostępne w formie sprayów, zwłaszcza jeśli mają działać na elementy zewnętrzne. Pozostałe z kolei mają konsystencję płynów,  które należy wlać do miski olejowej pod maską samochodu.


Wszystkie oferowane w sklepie Bricomarche.pl oleje silnikowe to produkty wysokiej jakości, stworzone w celu ochrony silnika. Ich zadaniem jest zabezpieczenie tego podstawowego elementu w wyposażeniu samochodu przed zatarciem wskutek nieodpowiedniej pracy w suchym środowisku. Każde auto potrzebuje innego oleju, dlatego ważne jest, aby dobrze go dopasować do rodzaju silnika. Zazwyczaj producent podaje informacje o tym, jakie produkty można stosować w jego modelu samochodu. Regularnie sprawdzany i uzupełniany poziom oleju może zapobiec poważnym i drogim w naprawie awariom.


Oleje do silników ochronią Twój silnik przed zepsuciem

Silniki spalinowe wykorzystywane są do uruchamiania wielu urządzeń w tym samochodów, narzędzi budowlanych czy ogrodniczych. Aby silnik działał poprawnie, nie wystarczy zapewnić mu odpowiednią ilość paliwa. W celu ochrony elementów ruchomych przed zniszczeniem w wyniku tarcia niezbędne jest zastosowanie oleju. W tej kategorii znajdziesz oleje do silników maszyn spalinowych i samochodowych.


Poszczególne oleje do silników różnią się właściwościami wynikającymi z różnych metod produkcji. W ramach danej grupy olejów znajdziesz także produkty niższej lub wyższej jakości. Warto wiedzieć, że dobór odpowiedniego oleju jest niezwykle ważny i wpływa na żywotność silnika, a także jego ekonomiczne działanie. Niektóre oleje mogą skutecznie zmniejszyć zużycie paliwa, tym samym prowadzić do większych oszczędności.


Przed wyborem odpowiedniego oleju do silnika samochodowego koniecznie sprawdź oznaczenia na opakowaniu. Do innych urządzeń spalinowych wybieraj oleje zalecane przez producenta silnika. W tej kategorii znajdziesz m.in. oleje do kosiarek spalinowych.


Rodzaje olejów samochodowych

Do poprawnego działania samochodu wymagane są różnego rodzaju płyny eksploatacyjne. Paliwo jest niezbędne do uruchomienia i poruszania się auta, z kolei płyny eksploatacyjne mają za zadanie głównie ochronę poszczególnych podzespołów samochodu przed zużyciem w wyniku np. pracy silnika. Jednym z najważniejszych są oleje samochodowe.


Oleje samochodowe można podzielić na trzy główne grupy różniące się technologią produkcji. Należą do nich oleje mineralne – wytwarzane z ropy naftowej, oleje syntetyczne – wytwarzane w wyniku syntezy surowców lub pochodnych ropy naftowej i oleje półsyntetyczne będące mieszanką oleju mineralnego i syntetycznego.


Pod względem właściwości ochronnych tłoka silnika przed tarciem i wzrostem temperatury o wiele lepsze wyniki osiągają oleje syntetyczne. Są to produkty droższe, jednak ich eksploatacja jest znacznie tańsza. Wymagają znacznie rzadszej wymiany i doskonale radzą sobie zarówno w skrajnie niskiej, jak i wysokiej temperaturze.


Oznaczenia na markowych olejach samochodowych

Markowe oleje samochodowe są najpewniejszym wyborem. W ofercie poszczególnych producentów znajdziesz jednak różnorodne oleje, które różnią się od siebie właściwościami. W doborze odpowiedniego pomagają oznaczenia umieszczone przez producenta na opakowaniu. Najważniejszą cechą olejów jest ich lepkość. Dzięki dużej lepkości olej szczelnie chroni ruchome elementy silnika i zapobiega ich tarciu. Warto wiedzieć, że właściwość ta zmienia się w zależności od panującej wokół temperatury. Zimą oleje gęstnieją.


Lepkość oleju oznaczana jest symbolem np. 10W-40. Pierwsza cyfra oznacza lepkość w niskiej temperaturze. Im jest niższa, tym lepiej. Z kolei druga cyfra oznacza lepkość oleju w wysokich temperaturach – im jest ona wyższa tym, olej lepiej chroni silnik latem. Największa rozpiętość temperatury przy zachowaniu świetnych właściwości ochronnych mają oleje syntetyczne. W tej grupie znajdziesz produkty oznaczone np. 5W-50.


Inne oleje przeznaczone są do silników diesla a inne do benzynowych. Markowe oleje samochodowe na opakowaniu mają oznaczenie S (do silników benzynowych) i C (do silników diesla). Druga litera po niej oznacza jakość oleju. Im dalsza w alfabecie litera, tym jakość oleju jest wyższa.


Jak wybrać oleje silnikowe?

Kosmetyka samochodowa obejmuje wiele produktów, które należy dobrać indywidualnie do danego modelu samochodu. Nie inaczej jest z olejami. W doborze odpowiedniego kieruj się przede wszystkim zaleceniami producenta. W przypadku samochodów nowych nie będzie to problemem. Stosowną informację znajdziesz w instrukcji obsługi auta.


Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku samochodów używanych. W tej sytuacji przede wszystkim sprawdź, jaki olej był używany przez poprzedniego właściciela. Jeśli był to olej mineralny, nie zaleca się wymiany na syntetyczny. W ten sposób możesz doprowadzić do rozszczelnienia silnika i jego awarii.


Oleje silnikowe należy dopasować także do rodzaju silnika i sposobu jego eksploatacji. Jeśli nie wiesz, jaki będzie najlepszy – skonsultuj się z mechanikiem. Sprawdzi on, jakie oleje silnikowe były już wlewane do silnika i pomoże w doborze odpowiedniego dopasowanego do danego modelu silnika.


Do czego wykorzystać oleje wazelinowe?

Zabezpieczenie elementów narażonych na tarcie jest ważne nie tylko w przypadku samochodów. Do tarcia może dochodzić także nie tylko pomiędzy elementami metalowymi, ale także wykonanymi z aluminium, gumy czy tworzyw sztucznych. Do ich zabezpieczenia najlepiej nadają się oleje wazelinowe.


W tej kategorii znajdziesz oleje wazelinowe, które przydadzą Ci się do pielęgnacji uszczelek gumowych. Od ich elastyczności tak naprawdę zależy ich skuteczność. Sprawdzą się także do zabezpieczania gwintów. Możesz je wykorzystać do likwidacji pisków spowodowanych otwarciem np. drzwiczek. W wielu sytuacjach zastąpią Ci tradycyjny smar. Możesz nimi zabezpieczyć także elementy z tworzyw sztucznych będące składową kołowrotków wędkarskich.


Oleje do innych urządzeń silnikowych

Jednym z warunków prawidłowej eksploatacji urządzeń spalinowych jest odpowiedni dobór oleju. Należy regularnie sprawdzać jego poziom i wymieniać go, aby cieszyć się długą żywotnością narzędzi czy urządzeń ogrodniczych. W tej kategorii znajdziesz między innymi oleje do kosiarki. Są to mieszanki specjalnie przygotowane pod rodzaj silników montowanych do kosiarek spalinowych. Oleje do kosiarki powinny być wybierane na podstawie zaleceń producenta sprzętu.


W urządzeniach spalinowych montowane są silniki dwusuwowe i czterosuwowe. Parametr ten powinien być głównym kryterium wyboru odpowiedniego oleju. Pomiędzy tymi produktami zachodzą znaczne różnice, dlatego stosowanie oleju do silników dwusuwowych może doprowadzić do awarii silnika czterosuwowego.


Do jakich urządzeń spalinowych będziesz potrzebował jeszcze oleju? Nie zapomnij wlać go do piły łańcuchowej spalinowej czy agregatów. Inne oleje stosuje się także do układów hydraulicznych. Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w ofercie sklepów Bricomarché.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.