Żarówki - LED

Pokaż na stronie

926 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 5 W
4 99 szt.
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 10 W
4 99 szt.
Typ halogen LED
Barwa światła ciepła
Moc 5 W
4 99 szt.
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 5 W
4 99 szt.
Tylko online
Typ taśma LED
Barwa światła dzienna
Moc 24 W
27 99 szt.
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 3,5 W
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 1,8 W
Typ halogen LED
Barwa światła ciepła
Moc 3 W
Typ halogen LED
Barwa światła zimna
Moc 3 W
Typ halogen LED
Barwa światła zimna
Moc 5 W
Typ halogen LED
Barwa światła ciepła
Moc 7 W
Typ halogen LED
Barwa światła zimna
Moc 7 W
Typ halogen LED
Barwa światła dzienna
Moc 5 W
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 1 W
Typ LED
Barwa światła zimna
Moc 10 W
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 12 W
Typ LED
Barwa światła zimna
Moc 12 W
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 15 W
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 5 W
Typ LED
Barwa światła ciepła
Moc 5 W
10 20 50 100 Ofert na stronie

Energooszczędne żarówki LED to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych źródeł światła. Bez problemu można je dopasować do każdej lampy lub oprawy dzięki temu, że posiadają różne gwinty i trzonki. Żarówki LED, jakie oferujemy na bricomarche.pl, to propozycje o różnych mocach, a także barwach ciepłych i zimnych. Dzięki temu bez problemu można dopasować konkretny produkt do swoich potrzeb oraz do konkretnej lampy. Ten rodzaj oświetlenia realnie wpływa na oszczędności w domowym oraz firmowym budżecie, a także chroni środowisko naturalne. Nowoczesne żarówki i świetlówki wykorzystywane są więc w budynkach mieszkalnych, usługowych i miejscach użyteczności publicznej i stają się inwestycją w technologię, którą można dopasować do potrzeb. Poza tym wyróżniają się różnorodnością kształtów, a dzięki temu wpływają na estetykę wnętrz. Modne są bańki, kule i spirale odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są bezpieczne i ekologiczne. Wybierz najlepsze żarówki LED.


Skuteczne i trwałe oświetlenie wpływa na komfort korzystania z pomieszczenia. Przekłada się na jakość odpoczynku w salonie czy efektywność pracy w biurze. Jednym z najważniejszych elementów determinujących efektywność światła są żarówki. W ofercie Bricomarche znajdziesz wysokiej klasy oświetlenie LED, które sprawdzi się w różnych warunkach.


Dioda elektroluminescencyjna to jedno z najpopularniejszych źródeł światła. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, dużą intensywnością świetlną i małym poborem energii. Popularne LED są więc coraz częściej stosowane jako główne oświetlenie w pomieszczeniach domowych (salon, sypialnia, pokój gościnny) i użytkowych (biura, sklepy, gastronomia, hotele). Z czego wynika ich popularność?


Dlaczego oświetlenie LED to najlepszy wybór?

Oświetlenie LED jest przede wszystkim niezwykle oszczędnym wariantem. Diody nie nagrzewają się w trakcie pracy, dzięki czemu ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niezwykle niskie. Badania dowodzą, że ledowe lampy mogą ograniczyć wydatki na światło o nawet 70%. To spora i widoczna w portfelu oszczędność, biorąc pod uwagę aktualne ceny energii elektrycznej.


Przy energooszczędnej formule pracy, diody są niezwykle wytrzymałe na intensywną eksploatację. Świecą skutecznie przez nawet 50 tysięcy godzin, co jest kilka razy lepszym wynikiem niż standardowe żarówki. Umożliwiają przy tym skuteczne i efektywne oświetlenie, ze względu na szeroki wybór mocy ledów (nawet kilkaset lumenów), a także ich koloru. Nie musisz ograniczać się bowiem do odcieni koloru żółtego i białego. W Bricomarche znajdziesz także świetlówki LED w formie taśm, generujące barwę zieloną, czerwoną czy niebieską (i wiele innych!).


To jednak nie wszystko. Niskie zapotrzebowanie na energię, długowieczność i praktycznie brak emisji ciepła jest niezwykle pozytywnym aspektem dla środowiska. Tradycyjne żarówki przykładają się do efektu cieplarnianego i podwyższenia temperatury na Ziemi. LED jest za to bardzo ekologicznym rodzajem światła i przekłada się na poprawę naszego zdrowia i jakości życia.


Stosując lampki LED możesz więc zaoszczędzić wiele pieniędzy, wpływasz pozytywnie na środowisko, jesteś bezpieczny w trakcie użytkowania i montażu, a także możesz wybrać z wielu różnych wariantów oświetlenia. Co warto o nich wiedzieć?


Oprawki i rodzaje żarówki LED – charakterystyka

Świetlówki ledowe mogą występować w różnych wariantach, cechując się wieloma parametrami świecenia. Zacznijmy najpierw od podziału ze względu na kolor. Dostępne jest oświetlenie ciepłe (od 2500 do 3500K), neutralne (4000-4500K) i zimne (6000-6500K). Możesz znaleźć także specjalne żarówki RGB, które świecą w pozostałych kolorach (np. czerwonym, zielonym czy niebieskim).


Oczywiście, świetlówka LED może też świecić w różnym zakresie intensywności. Pamiętaj, że moc świateł ledowych odczytuje się inaczej, niż tradycyjnych żarówek.


  • Światło LED 6-8W świeci jak standardowa żarówka 60W i generuje strumień światła do nawet 800 lumenów.
  • Światło LED 8-10W jest tożsame żarówce 75W i może wygenerować nawet 1100 lumenów.


Oświetlenie ledowe występuje także w wielu wersjach montażowych. Jak można podzielić świetlówki LED ze względu na sposób instalacji? Które rodzaje są najpopularniejsze?


  • Taśmy – niezwykle wszechstronne oświetlenie. Taśmy LED są elastyczne, możesz je docinać według uznania i przyklejać w różnych miejscach. Mogą być stosowane jako oświetlenie użytkowe oraz dekoracyjne w różnych pomieszczeniach.
  • Płaskie świetlówki – nadają się do oświetlenia mebli w kuchni czy salonie, są idealnym rozwiązaniem do podświetlenia witryny czy sceny. Występują wersje przykręcane i przyklejane. W Bricomarche dostępna jest także lampa świetlówka LED w różnych wariantach.
  • Standardowe żarówki z gwintem – montuje się je podobnie jak standardowe żarówki, mają gwint montażowy do lampki czy oprawki. Najczęściej spotyka się ledowe świetlówki GU10, E27, E14 czy MR16.


Pamiętaj, że do poprawnej pracy świateł LED konieczne są również odpowiednie przewody, zasilacze i oprawki. Wszystkie znajdziesz w Bricomarche. Co warto o nich wiedzieć? Zacznijmy od zasilacza. Przy wyborze zwróć uwagę na jego wytrzymałość i moc. Zbyt duży element będzie pobierał nadmiarowe ilości energii elektrycznej. Mało wydajny nie będzie z kolei w stanie zasilić żarówek. Podobnie jest z przewodami, które również muszą być dopasowane do mocy świetlówki.


Oprawki na świetlówki ledowe to inna kwestia. Musisz pamiętać, że instalując określony typ, będziesz musiał cały czas kupować żarówki o danym sposobie montażu i gwincie. Do oprawki GU 10 pasuje wyłącznie oświetlenie w tym rodzaju. Zwróć uwagę na szerokość wybranego wariantu, głębokość oraz kolor. Oprawka jest widoczna, szczególnie gdy chcesz zamocować ją np. na suficie czy w ścianie. Dostosuje więc jej barwę do ścian czy planowanych mebli.


Świetlówki LED do salonu, sypialni i pokoju gościnnego – co warto wiedzieć?

Jakie świetlówki LED warto wybrać do pomieszczenia użytkowego takiego jak salon czy sypialnia? Przede wszystkim zwróć uwagę na barwę światła. Determinuje ona zmęczenie oka oraz efektywność odpoczynku. W przypadku mieszkalnych pokojów, w których najczęściej lokator powinien się relaksować i nabierać sił, wskazana jest barwa ciepła lub neutralna (w granicach 3500K).


W przypadku pomieszczeń biurowych lub użytkowych należy postawić na chłodną barwę, która mniej męczy oczy i sprawia, że użytkownik staje się bardziej pobudzony. Tu powinieneś poszukać żarówek świecących w granicach 6000K.


Co z mocą światła? Główne oświetlenie LED powinno mieć od 8 do 10W. Mniejsze lampki LED (np. do czytania czy oglądania telewizji) nie mogą przekraczać z kolei 6-8W. Jeżeli nie do końca wiesz, jaka moc oświetlenia będzie dla Ciebie odpowiednia na dany moment, warto rozważyć montaż ściemniaczy. Dzięki nim samodzielnie dostosujesz intensywność padania promieni świetlnych do aktualnych potrzeb.


Jakiego rodzaju świetlówki ledowe zamontować w kuchni i łazience?

W kuchni i łazience montuje się oświetlenie ledowe podobnego typu. Wynika to z zawilgocenia obydwu miejsc, ciągłego włączania i wyłączania świateł oraz niskiego oświetlenia naturalnego (w łazienkach niekiedy brak jest okien, kuchnia z kolei też nie jest zawsze skutecznie doświetlona promieniami słonecznymi).


Wybierając więc światło LED, zwróć uwagę na jego moc. Absolutne minimum to 8W, a optymalnie warto założyć żarówki 10W. Jeżeli chodzi o barwę światła, to powinna być ona dość neutralna. 3500 do 4000K spełni swoje zadania idealnie i pozwoli na swobodne korzystanie z pomieszczenia.


Trochę inaczej możesz podejść do świateł ozdobnych, które podkreślą walory pomieszczenia i wpłyną na jego charakter. Układając taśmy czy świetlówki możesz oświetlić lustro, wannę, umywalkę, blat w kuchni lub przestrzeń pod szafkami kuchennymi. Dzięki temu wnętrza staną się przytulniejsze, bardziej intymne i przyjazne dla użytkownika. Ich barwa powinna być dużo cieplejsza (tutaj polecamy 2500K) i generować mniejszą moc (w granicach od 4 do 6W).


Pamiętaj, aby zarówno oświetlenie dodatkowe, jak i główne było odporne na wilgoć. Wskazana jest wodoodporność na poziomie IP44, a najlepiej IP65. Dzięki temu nadmiar pary wodnej czy wody generowane podczas gotowania i mycia się nie uszkodzą instalacji ledowej.


Do czego możesz wykorzystać taśmy ledowe? Podpowiadamy

Zatrzymajmy się na chwilę przy taśmach LED. Te elastyczne, wszechstronne elementy nadają się do użycia w różnych miejscach. Są świetnym sposobem na udekorowanie pomieszczenia czy wykorzystanie jako główne źródło oświetlenia.


Taśmę możesz zamontować przy przeszklonych meblach, aby podkreślać elegancję kolekcji płyt winylowych, wyjątkowej kolekcji naczyń czy innych elementów. Takie światła LED nadają się także do zastosowania na sufitach podwieszanych, dekoracji armatury, szafek nocnych i wielu innych części przestrzeni.


Coraz częściej taśmy wykorzystuje się także jako dekoracja sklepowa, instalowana na oszklonych witrynach czy w gastronomii i hotelarstwie. Pamiętaj, że wybierając wariant RGB (np. z pilotem), możesz swobodnie zmieniać kolor światła, dostosowując go do aktualnego nastroju, sytuacji czy wystroju wnętrza.


Ogromną zaletą taśmy LED jest sposób montażu, Najczęściej posiadają one mocną, dwustronną taśmę klejącą. Za jej pomocą przytwierdzisz oświetlenie do wybranej powłoki. Klejąca część jest mocna i odporna na działanie czasu. Tak ułożone ledy nie spadną, będą trwałe i bardzo skuteczne. Wystarczy, że wcześniej wyczyścisz i odtłuścisz powierzchnię, a następnie mocno przykleisz taśmę.


Jakie świetlówki LED znajdziesz w asortymencie Bricomarche?

W Bricomarche znajdziesz wiele różnych żarówek LED. Oferujemy zarówno świetlówki zimne, ciepłe, jak i te dostępne w wariancie RGB do zmiany kolorów (przy pomocy dedykowanego pilota). Dostaniesz u nas taśmy ledowe, elementy z gwintem GU10, żarówki E14 i wiele innych. Posiadamy artykuły o różnej mocy świetlnej, osiągające nawet ponad 10W. Ich cechą charakterystyczną jest wytrzymałość, osiągająca nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy!


Każda świetlówka LED z naszego asortymentu, pochodzi od sprawdzonych i uznanych na rynku producentów, którzy przykładają wielką wagę do przygotowywania swoich produktów. Jesteśmy pewni jakości oferowanych żarówek, wytrzymałości i odporności na intensywną pracę. Z tego względu możemy zaoferować Ci gwarancję jakości tych przedmiotów. Z pewnością będziesz zadowolony z ostatecznego efektu oświetlenia mieszkania, biura czy sklepu i dołączysz do grona naszych stałych i zadowolonych Klientów.


Bricomarche to także lider w sprzedaży innego rodzaju oświetlenia do firm, mieszkań czy pomieszczeń użytkowo-przemysłowych. Mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów, które wykorzystasz zgodnie z własnymi potrzebami. Cechuje nas jakość naszych produktów i obsługi Klienta, o którą dbamy szczególnie. Jesteśmy przekonani, że zakupy u nas będą dla Ciebie czystą przyjemnością.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.