Szafki modułowe do elektryki

Pokaż na stronie

35 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Ilość modułów 3
Wymiary produktu 14 x 8,2 x 8,4 cm
Ilość modułów 4
Wymiary produktu 12,5 x 8 x 5,8 cm
Ilość modułów 2
Wymiary produktu 12,5 x 4,4 x 5,8 cm
Ilość modułów 5
Wymiary produktu 14 x 12 x 8,4 cm
Ilość modułów 2
Wymiary produktu 14 x 5 x 7 cm
Ilość modułów 4
Wymiary produktu 14 x 8 x 7 cm
Ilość modułów 2
Wymiary produktu 9 x 6 x 14 cm
Ilość modułów 6
Wymiary produktu 19 x 23 x 7 cm
Ilość modułów 6
Wymiary produktu 14 x 12 x 7 cm
Ilość modułów 8
Wymiary produktu 8 x 17 x 14 cm
Ilość modułów 8
Wymiary produktu 19 x 27 x 7 cm
Ilość modułów 12
Wymiary produktu 23 x 33 x 7 cm
Ilość modułów 5
Ilość modułów 12
Ilość modułów 8
Wymiary produktu 8 x 17 x 14 cm
Wymiary produktu 20 mm
Ilość modułów 36
Wymiary produktu 53 x 33 x 8 cm
Ilość modułów 3
Wymiary produktu 14 x 8,2 x 6,6 cm
Ilość modułów 5
Wymiary produktu 14 x 12 x 6,6 cm
Ilość modułów 8
Wymiary produktu 20,5 x 19 x 8,6 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Instalacja elektryczna zazwyczaj sterowana jest z jednego miejsca w budynku albo na piętrze, zależnie od jej rozbudowania. Szafki modułowe do elektryki to estetyczny sposób na ukrycie włączników czy korków przed okiem ciekawskich osób. Oferowane w naszym asortymencie szafki modułowe umożliwiają ukrycie zarówno pojedynczych listew, jak też całych rozbudowanych systemów. Z tego powodu sprawdzą się dobrze w mieszkaniu, ale ich użycie polecane jest również do wnętrz użytkowych, na przykład biur, gabinetów czy klubów sportowych.


W ofercie dostępne są zróżnicowane szafki modułowe do elektryki, które zgrabnie i funkcjonalnie uzupełniają instalacje elektryczne. Dostępne są zarówno obudowy, których celem jest przede wszystkim izolowanie od otoczenia, jak i te, które służą za rozdzielnice, wyposażone w listwy przyłączeniowe. Wybór tego, jakie szafki modułowe powinny być zainstalowane w konkretnym miejscu, zależy przede wszystkim od skomplikowana instalacji oraz decyzji samego elektryka. Warto skonsultować z nim tę kwestię przed dokonaniem zakupu.


Obudowy elektryczne znajdują swoje zastosowanie podczas tworzenia bezpiecznej instalacji elektrycznej w przemyśle budowlanym. Tego typu produkty znaleźć możemy między innymi  w domowych systemach wentylacyjnych czy też infrastrukturach IT oraz przy systemach automatycznych. Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom lub mieszkanie, w którym nie byłoby takiej obudowy modułowej, wpływającej na jakość układów oraz wspierającej bezpieczeństwo i sprawne działanie różnych urządzeń w jednym budynku.

Rozdzielnice modułowe mają szerokie zastosowanie, w związku z czym wykorzystuje się je w różnych miejscach. Są to elementy układu elektroenergetycznego, w którym mogą pełnić różne funkcje. Ich głównym zadaniem jest jednak przesył i przetwarzanie energii elektrycznej pomiędzy obwodami i podsystemami, zapewniając najwyższe bezpieczeństwo całego procesu. Dodatkowo rozdzielnice zapewniają też ochronę przewodom elektrycznym przed zakurzeniem i zniszczeniem. Są to funkcjonalne elementy, stosowane praktycznie we wszystkich budynkach, do których doprowadzona jest instalacja elektryczna.

W sklepie Bricomarche można znaleźć obudowy izolacyjne, które przydadzą się podczas tworzenia bezpiecznej instalacji w pomieszczeniach użytkowych. Proponowane przez nas szafki wyróżniają się wysoką jakością oraz uniwersalnością designów, przez co sprawdzą się jako element wyposażenia dowolnego miejsca. Co więcej, są to produkty bardzo praktyczne i funkcjonalne, dzięki którym utrzymamy bezpieczeństwo przewodów elektrycznych i zadbamy o to, aby cała instalacja działała sprawnie.


Rozdzielnice elektryczne - czym są?

Trudno jest wyobrazić sobie budynek, w którym nie byłoby energii elektrycznej. Znajduje się ona praktycznie wszędzie, w każdym użytkowanym domu czy mieszkaniu, jak również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak biura, gabinety, a także zakłady przemysłowe. Tworząc instalacje elektryczne, trzeba zapewnić im sprawne działanie, ale też zwrócić uwagę na to, aby cały układ był bezpieczny. A do tego potrzebne są pewne akcesoria. Rozdzielnice modułowe mają za zadanie rozdzielić prąd odpowiednio do obwodów, które zasilają poszczególne urządzenia. Ułatwia to pracę całej instalacji elektrycznej i chroni ją przed nadmiernym napięciem, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji i zniszczenia przewodów.

Rozdzielnice składają się więc z obudowy izolacyjnej, w której montowane są aparaty rozdzielcze, pozwalające na odpowiednie rozmieszczenie, odseparowanie i ochronę przed zniszczeniem przewodów elektrycznych.


Jak wygląda rozdzielnia elektryczna?

Rozdzielnica modułowa tworzona jest najczęściej w formie skrzynki elektrycznej, wykonanej z trwałej i wytrzymałej blachy stalowej, pełniącej rolę obudowy izolacyjnej, chroniącej obwody przed wilgocią, zapyleniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Czasem o takiej rozdzielnicy mówi się także jako o szafce na bezpieczniki, która w rzeczywistości jest szafką instalacyjną, którą można wykorzystać na różne sposoby. W większości przypadków takie skrzynki posiadają specjalny wyłącznik, dzięki któremu, w przypadku awarii, można szybko odciąć dopływ prądu.


Szafki modułowe do elektryki - zastosowanie

Skrzynki elektryczne wykazują bardzo dużą funkcjonalność i z tego względu mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Przede wszystkim znajdują one swoje zastosowanie w układach energetycznych, gdzie pełnią funkcję zabezpieczającą i rozdzielającą. Niezależnie od tego, jaka jest specyfika konkretnej funkcji, każda z nich może mieć duże znaczenie dla stabilności układu elektroenergetycznego oraz wydajności prądu, kierowanego do poszczególnych urządzeń elektrycznych.

Rozdzielnice elektryczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie prąd doprowadzany jest z wielu pomieszczeń. Mają więc szerokie zastosowanie w domach i mieszkaniach, ale też biurowcach i wielu innych budynkach. W takich miejscach szafki chronią obwody przed przepięciem i przepaleniem, co mogłoby spowodować nie tylko zniszczenie całej instalacji, ale też pożar budynku.


Szafki modułowe do elektryki stosuje się przede wszystkim przy:


  • łączeniu, rozdzielaniu i przerywaniu przewodów elektrycznych;
  • regulowaniu parametrów energii elektrycznej;
  • dokonywaniu pomiarów;
  • zarządzaniu pracą urządzeń sterowniczych.


O rozdzielnicach modułowych można powiedzieć, że stanowią elementy niezbędne w każdej instalacji elektroenergetycznej, ułatwiając ich użytkowanie oraz zwiększając bezpieczeństwo.


Właściwości funkcjonalne rozdzielnic modułowych

Rozdzielnice elektryczne to urządzenia o dużej funkcjonalności, które mogą być wykorzystywane na kilka sposobów. Wybierając odpowiednie, warto zwrócić uwagę na pewne właściwości, które mogą ułatwić korzystanie z szafki i dostosowanie ich do indywidualnych wymagań:


  • funkcje łączenia obudów (w pionie i poziomie);
  • zdejmowane przepusty kablowe (górne i dolne);
  • obudowa izolacyjna (zwiększająca bezpieczeństwo);
  • rozdzielnice z listwami przyłączeniowymi;
  • sposób montażu np. wbudowanie w ścianę;
  • rodzaj zamka np. zatrzask;
  • możliwość przemieszczania (stacjonarne, ruchome);
  • napięcie znamionowe (rozdzielnice niskiego napięcia (nn), średniego napięcia (Sn), wysokiego napięcia (Wn), najwyższych napięć (Nn).


Mniej istotny jest wygląd zewnętrzny skrzynki elektrycznej. Zazwyczaj utrzymane są one w stonowanych kolorach bieli lub szarości z przezroczystym zamknięciem. Mogą różnić się kształtem i wymiarami, które należy dobrać zgodnie z indywidualnym zastosowaniem.


Rozdzielnica modułowa a normy szczelności

Dobór rozdzielnic elektrycznych powinien być oparty także na odpowiednich normach szczelności, które świadczą o stopniu ochrony, jaki zapewnia określona szafka na bezpieczniki. Ma to na celu poinformowanie użytkownika, do jakich warunków przystosowana jest dana skrzynka, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo jej użytkowania.


Na rynku można znaleźć rozdzielnice modułowe, dostępne w następujących stopniach ochrony:


  • od IP20 do IP42 - rozdzielnice, przystosowane do montażu w pomieszczeniach ogrzewanych, suchych i czystych, czyli wewnątrz budynków;
  • od IP55 do IP66 - rozdzielnice tego typu użytkowane są w miejscach, które narażone są na pył i wilgoć, na przykład magazyny, kotłownie. Czasem stosowane są także na zewnątrz budynków, jednak wtedy należy się upewnić, że obudowa wykazuje właściwości ochronne przeciwko korozji i promieniowaniu UV.


Rozdzielnice elektryczne modułowe powinny być też produkowane zgodnie z normą PN-EN 60439-3, określającą wymagania, które dotyczą takich właśnie rozdzielnic. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka porażenia, przepięcia lub przeciążenia instalacji.


Zadbaj o odpowiednią ochronę obwodów elektrycznych

Wykonane zazwyczaj w formie popularnej szafki na bezpieczniki rozdzielniki to niepozorne produkty, które stanowią skuteczną formę zabezpieczania obwodów elektrycznych przed wilgocią, kurzem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. W budowie takiej skrzynki bardzo ważna jest obudowa, która powinna być nie tylko trwała, ale przede wszystkim wykonana z dobrych materiałów, zapewniających odpowiednią izolację. Niektóre rozdzielnice podczas montażu można schować w ścianie, co jeszcze lepiej pozwala chronić całą aparaturę.

Zachęcamy do przeglądania oferty marketu internetowego Bricomarche, w której znaleźć można między innymi rozdzielnice z listwami przyłączeniowymi oraz inne skrzynki, umożliwiające stworzenie bezpiecznej instalacji elektrycznej wewnątrz budynku. Oferujemy produkty renomowanych marek, które wyróżniają się wysoką jakością i dużą wytrzymałością. Rozdzielnice modułowe to niewielkie produkty, które można montować podtynkowo lub na ścianie, w zależności od wybranego rodzaju.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.