Akcesoria instalacyjne do kabli - opaski zaciskowe, taśmy, uchwyty do kabli i inny osprzęt instalacyjny

Pokaż na stronie

227 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż zaciskowy
Montaż mocowane wkrętem
Wymiary produktu 1,6 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Opaski zaciskowe ze stali nierdzewnej, które oferujemy w sklepie Bricomarche, to wysokiej jakości produkty, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Są one bardzo łatwe i szybkie w montażu, co z pewnością zasługuje na uwagę. Co jeszcze wyróżnia nasze akcesoria instalacyjne do kabli spośród innych dostępnych na rynku produktów? Wykonane ze stali nierdzewnej opaski zaciskowe zapobiegają korozji oraz idealnie przylegają do zaciskanego węża, dzięki swojej solidnej konstrukcji zapewniającej bardzo dobrą szczelność i jednolitą kompresję.


Każda osoba, która chce bezpiecznie i stabilnie przymocować kable, potrzebuje dodatkowego sprzętu takiego jak powłoki i osłony. W tym przypadku sprawdzą się uchwyty do kabli, które gwarantują możliwość szybkiego i bezpiecznego montażu okablowania bez niepotrzebnego hałasu czy innych niekorzystnych czynników. Akcesoria instalacyjne do kabli to wszechstronne i praktyczne rozwiązanie, które przydadzą się m.in. wszystkim producentom, którzy zarządzają okablowaniem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem, dostępnym w tej kategorii!


Sprawdź, jakie akcesoria do kabli przydadzą Ci się podczas zakładania instalacji elektrycznej

W każdym budynku przyda się sprawna instalacja elektryczna. Prąd transportowany jest ze skrzynki rozdzielczej do kontaktu lub bezpośrednio do urządzenia za pomocą kabli. Tych z kolei może być naprawdę dużo w instalacjach mocno rozgałęzionych. Do ich uporządkowania i schowania posłużą Ci akcesoria instalacyjne do kabli.


Poskręcany i poplątany kabel może nie spełniać dobrze swojej funkcji. Ponadto sytuacja taka zwiększa ryzyko porażenia prądem w sytuacji przerwania osłony izolacyjnej. Aby temu zapobiec, możesz wykorzystać akcesoria instalacyjne do kabli i zebrać je w większe wiązki, które nie będą się plątały. Ponadto dostępne w tej kategorii taśmy i opaski pozwolą Ci estetycznie uporządkować kable i schować je w rogu pomieszczenia lub pod sufitem podwieszanym.


W tej kategorii znajdziesz opaski wykonane z różnych materiałów. Świetnie spełnią swoje funkcje zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynku. Ponadto w sklepie Bricomarché znajdziesz uniwersalne taśmy teflonowe, które pozwolą Ci uszczelnić instalacje, a także wygodne i praktyczne zestawy instalacyjne. W ich składzie znajdziesz taśmę izolacyjną, złączki do kabli, a także prosty wykrywacz napięcia w formie małego śrubokręta. Za jego pomocą sprawdzić, czy w danym obwodzie płynie prąd.


Do czego służą opaski zaciskowe do kabli?

Opaski zaciskowe do kabli spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim pozwalają zabezpieczyć kable przed wyginaniem i złamaniem. Zbyt duże wygięcie lub zaciśnięcie kabla elektrycznego może spowodować przerwanie osłony izolacyjnej, a tym samym zwiększyć ryzyko spięcia, pożaru instalacji elektrycznej, a nawet porażenia prądem.


Poplątane kable elektryczne znacznie utrudniają ewentualne naprawy instalacji elektrycznej. Znacznie szybciej zlokalizujesz uszkodzoną wiązkę, jeśli wszystkie kable będą sensownie poukładane i spięte razem. Do tego właśnie służą także opaski zaciskowe do kabli.


Na sam koniec nie można zapomnieć także o kwestii estetycznej. Duża ilość kabli elektrycznych na ścianach może tworzyć nieestetycznie poplątane pajęczyny, które niszczą aranżację nowoczesnych biur i mieszkań. Dzięki opaskom połączysz kable w większe wiązki i ukryjesz za wykończeniem, w listwach przypodłogowych czy za sufitem podwieszanym.


Opaski do kabli z pewnością przydadzą Ci się także w domu do uporządkowania kabli od komputera. Liczne urządzenie podłączone do jednostki centralnej, takie jak myszka, klawiatura, skaner z drukarką, tablet graficzny także tworzą plątaninę kabli, którą tak trudno wyczyścić z kurzu. Możesz jednak kable estetycznie poukładać, spinając je za pomocą opasek.


Z czego wykonane są opaski do mocowania kabli?

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju opaski do mocowania kabli. Różnią się one przede wszystkim materiałem wykonania. Do kabli grubych i przemysłowych najlepiej użyć modeli wykonanych ze stali nierdzewnej. Za ich pomocą możesz spiąć razem nawet kable do sieci trójfazowej, które cechują się dużą średnicą. Opaski te wyposażone są w śrubkę, za pomocą której zaciskasz obręcz i dopasowujesz ją do kabli. W tej kategorii znajdziesz opaski do mocowania kabli stalowe o różnej średnicy, dzięki czemu dopasujesz je do ilości kabli i ich średnicy.


Opaski mogą być wykonane także z tworzywa sztucznego. Modele te jednak są znacznie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być jednak stosowane zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.


Rodzaje opasek na kable

Wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje opasek na kable. Opaski ślimakowe najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Do ich zaciskania wokół kabli służy wkręt, który należy przekręcić za pomocą wkrętaka. Dzięki takiemu zaciskowi masz pewność, że opaska się nie rozluźni.


W domu częściej wykorzystywane są proste opaski na kable w formie taśmy zaciskowej. Wykonane są z tworzywa sztucznego. Są cienkie i długie. Na całej długości tej opaski na kable znajdują się niewielkie ząbki, które zapobiegają ruchowi wstecznemu w maszynce zaciskowej. Raz zaciśnięta opaska w większości sytuacji nie może być rozplątana. Modele te stanowią więc akcesoria jednorazowe. W tej kategorii znajdziesz je w opakowaniach zbiorczych po kilkadziesiąt sztuk. Możesz wybrać produkty utrzymane w kolorach neutralnych, czyli czarnym i białym, dzięki czemu są niemal niewidoczne na kablach lub skorzystać z kolorowych sztuk, które pozwolą Ci jednocześnie zaznaczyć poszczególne grupy kabli.


Jakie opaski kablowe sprawdzą się na zewnątrz?

Kable od sieci internetowej, elektrycznej czy doprowadzające sygnał telewizyjny z anteny do odbiornika mogą znajdować się także na zewnątrz budynku. Tam narażone są na wszystkie negatywne warunki atmosferyczne. W tym miejscu także niezbędne jest użycie opasek, które nie tylko przytrzymają kable, ale także sprawią, że nie będą wyginane pod wpływem mocniejszych podmuchów wiatru.


Opaski kablowe do użytku na zewnątrz powinny być przede wszystkim mocne i odporne na wilgoć. Ponadto duże nasłonecznienie również nie powinno niszczyć materiału, z którego są wykonane. Kable bardzo często biegną wzdłuż ściany lub po dachu budynku, gdzie narażone są na dużą ilość promieniowania UV. Jakie opaski kablowe sprawdzą się najlepiej w takich warunkach? Przede wszystkim stawiaj na modele wykonane ze stali nierdzewnej. Są znacznie mocniejsze niż te wykonane z cienkiego plastiku. Ponadto są odporne na wilgoć, dzięki czemu nawet po długim czasie nie pokryją się rdzą, która mogłaby zmniejszyć ich wytrzymałość.


Kiedy warto sięgnąć po uchwyty do kabli?

Uchwyty do kabli mają nieco inną budowę. Wykonane są w pełni z tworzywa sztucznego. Mają kształt łuku z przedłużonymi ramionami, na których znajdują się ząbki. Dostępne są także uchwyty do kabli w kształcie litery T, które pozwalają na przymocowanie do ściany dwóch wiązek kabli. Z kolei uchwyty płaskie posłużą Ci do mocowania kabli płaskich.


Uchwyty do kabli pozwalają jednocześnie zebrać kilka żył i przymocować je do powierzchni. Służą jednak do mocowania kabli przy powierzchniach miękkich np. wykonanych ze styropianu. Posłużą Ci np. do uporządkowania kabli w ocieplanym garażu czy piwnicy. Dzięki nim możesz przymocować je do ściany lub do sufitu, gdzie ukryjesz je za materiałem wykończeniowym lub stworzysz z nich ciekawy element dekoracyjny.


Uchwyty te wystarczy wcisnąć w miękkie podłoże. Możesz zrobić to ręcznie, za pomocą gumowego młotka lub specjalnego trakera. Ząbki znajdujące się na ramionach wchodzących w styropian uniemożliwiają samoczynne wysunięcie się elementu. Możesz zatem za ich pomocą mocować nawet cięższe kable.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.