Prowadnice i systemy do szaf przesuwnych

Pokaż na stronie

213 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał tworzywo sztuczne
Średnica 5 cm
Materiał tworzywo sztuczne
Średnica 4 cm
Materiał tworzywo/metal
Średnica 3,3 cm
Rodzaj kulkowa
Rodzaj kulkowa
Rodzaj rolkowa
Rodzaj rolkowa
Rodzaj rolkowa
Rodzaj rolkowa
Rodzaj kulkowa
Rodzaj kulkowa
Rodzaj kulkowa
Rodzaj kulkowa
Rodzaj szyna montażowa
Rodzaj szyna montażowa
Materiał tworzywo/metal
Materiał tworzywo/metal
Średnica 3,3 cm
Materiał tworzywo/metal
Średnica 3 cm
Materiał tworzywo/metal
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nawet niewielkie wnętrze może obfitować w przestrzeń do przechowywania, o ile jest właściwie zagospodarowane. Nietypowe wnęki, długie ściany i temu podobne miejsca są wręcz stworzone do zabudowy szafami przesuwnymi. Aby te jednak odpowiednio działały, niezbędne są właściwe akcesoria meblowe. Najważniejsze dla płynnego przesuwania się drzwi są oczywiście prowadnice do szaf. Dla osób, które nie chcą kupować samych prowadnic, przygotowaliśmy pełne systemy do szaf przesuwnych, które w prosty sposób gwarantują dopasowanie szafy do wymagań użytkownika.


Wszystkie systemy do szaf przesuwnych zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. To gwarantuje przede wszystkim trwałość, ale również dużą wytrzymałość na obciążenia. Z kolei pojedyncze prowadnice do szaf są dostępne w kilku różnych modelach, w tym kulkowych czy rolkowych. Ich wybór jest indywidualny i powinien być podyktowany nie tylko preferencjami, ale również oczekiwaniami pod względem funkcjonalności. Dostępne są również praktyczne kółka do tych szaf, które z założenia mają być ruchome.

Budujemy szafy i szafki - niezbędne akcesoria meblowe

Meble na wymiar to ogromna wygoda i szansa wykorzystania każdego centymetra powierzchni. Zamiast kupować gotowce, można stworzyć autorskie szafki i szafy, skrojone na miarę indywidualnych potrzeb. Poznaj akcesoria meblowe, dzięki którym w Twoim domu pojawią się szafki z Twoich marzeń.

Prowadnice do drzwi przesuwnych, czyli jak postawić szafę

Szafy przesuwne to jedne z najchętniej wybieranych rozwiązań do przechowywania, gdyż są praktyczne i umożliwiają montaż na wymiar z maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Dodatkowo zamontujemy je praktycznie wszędzie - nawet tam, gdzie jest naprawdę niewiele wolnego miejsca, na co nie byłoby szansy w przypadku sporych rozmiarów mebli rozwieranych. Do wykonania autorskiej szafy niezbędne będą nam półki oraz prowadnice do drzwi przesuwnych. W zależności od tego, czy planujemy otwartą garderobę, czy chcemy ukryć zawartość, potrzebne mogą być także fronty, dzięki którym sprytnie ukryjemy zawartość.

Prowadnice do szafy są zazwyczaj wykonane z odpornej na uszkodzenia, wzmocnionej stali, po której przesuwać się będą wybrane drzwi. Znaczenie ma ich długość, która powinna być dokładnie dopasowana do wymiarów wnęki. Jeśli nie trafimy na prowadnice do szaf przesuwnych o idealnej długości lepiej wybrać te dłuższe, a następnie dociąć je przy pomocy narzędzi do cięcia stali. Zazwyczaj prowadnice do szafy są dostępne w odcieniu srebra, dzięki czemu świetnie współgrają z każdym typem wnętrza i barwą frontów. W sklepach można jednak także natrafić na systemy szaf przesuwnych w kolorze czarnym, które ładnie pasują do mebli loftowych i industrialnych, a także białe - doskonałe do aranżacji romantycznych i pełnych minimalistycznych form.

Systemy drzwi przesuwnych do szaf - co trzeba o nich wiedzieć?

Budowa szafy to jednak coś więcej niż prowadnice i fronty. Konieczne jest zastosowanie całego systemu, na które składa się kilka niezależnych od siebie elementów, umożliwiających ruch podczas przesuwania.  Do prawidłowego korzystania z mebla konieczne jest zadbanie o takie elementy jak stopery blokujące skrzydło, dzięki którym drzwi nie wypadną w trakcie przesuwania, czy prostujące tor jazdy prowadniki, które najlepiej sprawdzają się w transparentnej formie, dzięki czemu po montażu pozostają praktycznie niewidoczne. Szafa nie stanie też oczywiście bez wkrętów montażowych, które nie tylko umożliwią scalenie kolejnych elementów, ale powinny też przyczynić się do przytwierdzenia całej konstrukcji do ściany.

Aby drzwi szafy mogły płynnie pracować, niezbędne są dobrej jakości, najlepiej zbrojone kółka do drzwi przesuwnych szafy wraz z wózkami i łożyskami, usprawniającymi jednostajny ruch. Oczywiście muszą one zostać dopasowane pod względem rozmiaru, a także być wyprodukowane z wysokiej klasy tworzywa o dużej odporności na uszkodzenia, nacisk, a także obciążenie frontów. W zależności od tego, jakie systemy drzwi przesuwnych do szaf wybierzemy, kółka mogą wisieć na prowadnicy (od góry) lub też po niej jeździć (na dole).

Inne elementy niezbędne w trakcie montażu szafy z drzwiami przesuwnymi

W zależności od projektu szafy niezbędne mogą okazać się również inne akcesoria, które wpłyną na funkcjonalność mebla lub też jego wygląd. Jeśli oprócz półek i drążków zależy nam na miejscu do przechowywania drobnych akcesoriów, warto rozważyć instalację szuflad. Będzie to możliwe, jeśli tylko wyposażymy się w prowadnice do szuflad, które są dostępne w wersji kulkowej lub teleskopowej. Przy wyborze warto przyjrzeć się takim parametrom jak długość, wysokość, a także maksymalne obciążenie oraz zasięg podczas wysuwania. W sprzedaży znaleźć można atrakcyjne prowadnice do szuflad samodomykające, dzięki którym nie ma możliwości trzaśnięcia nimi.

Ogromny wpływ na wygląd szafy mają zamocowane przy frontach uchwyty meblowe. Te mogą przyjąć kształt podłużnej rękojeści, niewidocznej listwy lub też niewielkiej gałki. Do wyboru jest wiele fasonów - od nowoczesnych po stylizowane na starodawne, w setkach odcieni i sposobów wykończenia, które można dopasować do barwy frontu lub wyróżnić na jego tle. Same fronty to też niemałe pole do popisu - wśród naszej oferty znajdziesz bowiem płyty meblowe na wymiar w rozmaitych odcieniach, ale także gotowe drzwi ażurowe w uniwersalnym typie, w związku z czym będą doskonale pasować do wielu aranżacji.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.