Zaprawy klejące i kleje

Pokaż na stronie

122 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka Glazurnik
Opakowanie 25
Typ do płytek
19 99 op.
Cena za 1 kg 0.80 zł
Marka Atlas
Opakowanie 22,5 kg
Typ do płytek ceramicznych
27 99 szt.
Cena za 1 kg 1.24 zł
Marka Atlas
Opakowanie 20 kg
Typ do płytek; do gresu i płytek wielkoformatowych
58 99 szt.
Cena za 1 kg 2.95 zł
Marka Atlas
Opakowanie 25 kg
Typ zaprawa klejąca
Marka Baumit
Opakowanie 25 kg
Typ Do styropianu białego i grafitowego
Marka Stones
Opakowanie 15 kg
Typ do płytek betonowych
Marka Baumit
Opakowanie 25 kg
Typ Do styropianu białego i grafitowego
Marka Dolina Nidy
Opakowanie 25 kg
Typ do płyt g/k
Marka Franspol
Opakowanie 25 kg
Typ do płytek ceramicznych, elewacyjnych
Marka GO/ON!
Opakowanie 20 kg
Typ do płytek
Marka Baumit
Opakowanie 25 kg
Typ do styropianu
Marka Baumit
Opakowanie 25 kg
Typ do siatki i styropianu
Marka Atlas
Opakowanie 22,5 kg
Typ do płytek ceramicznych, gresu i klinkieru
Marka Atlas
Opakowanie 25 kg
Typ zaprawa klejąca
Marka Atlas
Opakowanie 25 kg
Typ klej do płytek, C1TE
Marka Ceresit
Opakowanie 22,5 kg
Typ zaprawa klejąca
Marka Ceresit
Opakowanie 22,5 kg
Typ zaprawa klejąca
Marka Ceresit
Opakowanie 25 kg
Typ zaprawa klejąca
Marka Ceresit
Opakowanie 22,5 kg
Typ zaprawa klejąca
Marka Ceresit
Opakowanie 5 kg
Typ zaprawa klejąca
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz wszystkie materiały, niezbędne do niewielkiego remontu lub wielkiej budowy. Między innymi polecamy nasze, wysokiej jakości zaprawy klejące. Przydadzą się do spoinowania płytek podłogowych (zarówno gresowych, jak i ceramicznych), montażu niektórych konstrukcji budowlanych oraz innych prac remontowych. Dostępne w sklepie Bricomarche kleje do styropianu i płytek posiadają wiele, unikalnych właściwości. Niektóre zapewniają zdecydowanie lepszą przyczepność do podłoża, inne dedykowane są kaflom o dużych powierzchniach, jeszcze inne można natomiast wykorzystać zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Nasza chemia budowlana, w tym zaprawy klejące, jest też niezwykle łatwa w użytku. Niektóre wersje występują w wersji sypkiej do rozrobienia. Inne można od razu stosować na klejoną powierzchnię. Proponujemy też różnorodne pojemności klejów – od bardzo małych, kilkukilogramowych opakowań, aż po duże, kilkudziesięciokilogramowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Bricomarche. Polecamy też produkty, dostępne w innych kategoriach.


Czym są zaprawy klejące?

Zaprawy klejące są to produkty z kategorii chemii budowlanej. Pozwalają trwale przymocować materiały wykończeniowe lub budowlane. Znajdują szereg zastosowań podczas gruntownych remontów mieszkań, budowania i wykańczania budynków mieszkalnych czy użyteczności publicznej. Najczęściej występują w postaci sproszkowanej, dlatego należy je dokładnie wymieszać z wodą w odpowiedniej proporcji, aby uzyskać masę gotową do nakładania.


W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości zaprawy klejące do styropianu, do płyt gipsowo-kartonowych, do płytek czy do zatapiania siatki. Poszczególne produkty różnią się nieco właściwościami, dlatego koniecznie sprawdź oznaczenia na opakowaniu i dobierz właściwy produkt do klejonych materiałów i powierzchni. Pamiętaj o odpowiednich proporcjach wody i suchej masy podczas przygotowywania mieszanki. Jeśli chcesz uniknąć błędów podczas tego etapu prac, wykorzystaj zaprawy gotowe do użycia. Zamknięte są w wygodnych plastikowych wiaderkach.


Wykorzystaj kleje do siatki, aby naprawić lub wzmocnić ścianę

Podczas gruntownego remontu mieszkania może się okazać, że ściana jest popękana, a niektóre jej fragmenty mocno naruszone. Nie musisz wyburzać jej i stawiać od nowa. Wystarczy, że wzmocnisz ją siatką z włókna szklanego i nałożysz nową warstwę tynku. Siatka z włókna szklanego poprawia przyczepność klejonych materiałów. Ponadto chroni ściany przed pękaniem wskutek naturalnych ruchów budynku, dlatego jej nałożenie jest szczególnie ważne podczas wykańczania elewacji nowo wybudowanych domków.


Siatkę należy zatopić przed nałożeniem kolejnej warstwy materiałów. Wykorzystaj do tego kleje do siatki. Są to elastyczne materiały pozwalające na zatopienie i przyklejenie siatki do ściany. Kleje do zatapiania siatki najczęściej przygotowane są na bazie cementu. W tej kategorii znajdziesz kleje do siatki w opakowaniach o różnej pojemnością. Najczęściej są to mieszkanki, które należy rozrobić z wodą. Kleje do zatapiania siatki najlepiej wymieszać za pomocą mieszadła budowlanego.


Kleje do styropianu – niezbędne podczas ocieplania budynku

Kolejną zaprawą klejąca, którą wykorzystasz podczas budowania elewacji czy ocieplania budynku są kleje do styropianu. Zaprawy te występują w formie sypkiej mieszanki lub produktu gotowego do użycia. Często produkty te możesz jednocześnie wykorzystać do zatapiania siatki z włókna szklanego, co znacznie zaoszczędzi czas ocieplania budynku oraz koszty kupna materiałów budowlanych.


Kleje do styropianu są elastyczne, dzięki czemu chronią ocieplenie budynku przed powstawaniem mikrorys. Wykazują także pełną odporność na warunki atmosferyczne. Podczas dużej wilgotności powietrza czy w przypadku dużego nasłonecznienia ich parametry technicznie się nie zmieniają. Tak samo dobrze będą trzymać płyty styropianowe czy grafitowe na stronie północnej budynku, jak i południowej. Produkty te cechują się także świetną przyczepnością i nie spływają po ścianie podczas nakładania. Zwiększa to komfort pracy i znacznie ją skraca.


Jak wybrać zaprawy klejowe do płytek?

Zaprawy klejowe najczęściej wykorzystuje się do klejenia płytek ceramicznych. Ten materiał wykończeniowy jest często wykorzystywany w przedpokojach, korytarzach, łazienkach i kuchniach. Płytkami wykańczane są także balkony i tarasy. Z tego względu wśród tych produktów panuje dość duża różnorodność.


Przede wszystkim zaprawy klejowe dobieraj do miejsca, w którym będą używane. W przypadku klejenia płytek na zewnątrz dobierz kleje odporne na warunki atmosferyczne. Zwróć uwagę również na oznaczenia producenta, które znajdziesz na opakowaniu. Najpopularniejsza jest zaprawa cementowa oznaczana literą C. Jednak o wiele lepsze właściwości wykazuje zaprawa dyspersyjna (D) lub na bazie żywic proaktywnych (R).


Jeśli kleisz płytki na pionowej lub pochyłej powierzchni – szukaj produktów szybkowiążących (F) i o obniżonym spływie (T). Oprócz tego na zaprawach znajdziesz oznaczenia S1 i S2, które oznaczają, że dany produkt jest odkształcalny.


W sklepach Bricomarché znajdziesz także fugi elastyczne, które pozwolą Ci wypełnić przerwy pomiędzy płytkami.

Powiadom o dostępności