Tynki i zaprawy murarskie

Pokaż na stronie

357 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Opakowanie 25 kg
Marka Kreisel
Średnia wydajność 2 kg/m²/mm
14 79 szt.
Cena za 1 kg 0.59 zł
Opakowanie 20 kg
Marka Knauf
Średnia wydajność 8,5 kg/1 m²/10 mm
22 49 szt.
Cena za 1 kg 1.12 zł
Opakowanie 25
Marka Glazurnik
21 99 op.
Cena za 1 kg 0.88 zł
Opakowanie 20 kg
Marka Knauf
Średnia wydajność 10 kg/1 m²/10 mm
15 29 szt.
Cena za 1 kg 0.76 zł
Opakowanie 20 kg
Marka Atlas
Średnia wydajność  2 kg/1 m²/1 mm
49 99 szt.
Cena za 1 kg 2.50 zł
Opakowanie 25 kg
Marka BAUMIT
Średnia wydajność ok. 20 kg/m²/10 mm grubości
14 79 op.
Cena za 1 kg 0.59 zł
Opakowanie 25 kg
Marka Atlas
Średnia wydajność 25 kg/1,3 - 1,4 m²
Opakowanie 25 kg
Marka Baumit
Średnia wydajność ok. 18 kg/m²/10 mm
Opakowanie 25 kg
Marka Atlas
Średnia wydajność 40,0 - 100,0 kg/m²
Opakowanie 20 kg
Marka Kreisel
Średnia wydajność 1 worek / 1 słupek
Opakowanie 18 kg
Średnie zużycie 0,5 - 1,0 kg/m²
Opakowanie 25 kg
Marka BAUMIT
Średnia wydajność 2 kg/m²/mm
Opakowanie 25
Marka GO/ON
Średnia wydajność 18 kg/m² na 1 cm warstwy
Opakowanie 20 kg
Średnie zużycie ok. 0,8 kg masy na 1 m²
Opakowanie 20 kg
Marka Cekol
Średnia wydajność 2 kg/m²
Opakowanie 20 kg
Marka Knauf
Średnia wydajność 8 kg/1 m²/ 10 mm
Opakowanie 5 kg
Marka Knauf
Średnia wydajność 0,3 kg/1 m²/0,1 mm
Opakowanie 17 kg
Średnie zużycie 0,3 - 0,4 kg/mb spoiny
Opakowanie 20 kg
Średnie zużycie 1,5 kg/m²/mm
Opakowanie 1,5 kg
Średnie zużycie 0,5 do 1 kg/m²/mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Kiedy już zakończone zostanie stawianie ścian, wprawianie drzwi i okien oraz wykonywanie wszelkich instalacji, czas na tynki i zaprawy murarskie. Położenie ich na ścianach możliwe jest na dwa sposoby – ręcznie lub maszynowo. W taki sposób kategoryzowane są również materiały budowlane. Tynki maszynowe sprawdzają się przede wszystkim na dużych powierzchniach. Z kolei te, do zastosowania ręcznego, do niewielkich robót i małego fragmentu ściany. Poza tynkiem na ścianie warto położyć jeszcze gładź. O ile tynk wypełni większe ubytki i nierówności, gładź dopełni efektu i zadba o idealnie gładką powierzchnię, w pełni przygotowaną do malowania lub położenia tapety. W Bricomarche dostępna jest różnorodna chemia budowlana, w tym wysokiej jakości tynki i zaprawy murarskie. Proponujemy wersje naszych produktów, umożliwiające ich zastosowanie na różnych powierzchniach. Do dużych remontów polecamy worki o wadze 20 kilogramów i większe. Z kolei do mniejszych prac wystarczą te, kilkukilogramowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Bricomarche oraz w naszych sklepach stacjonarnych.

Zaprawy murarskie i tynki niezbędne do budowy i wykańczania domu

W naszym sklepie znajdziesz szeroką grupę produktów z grupy chemii budowlanej. Obejmuje ona wszelkiego rodzaju zaprawy murarskie, tynki czy wylewki. Produkty te są niezbędne na każdym placu budowy. Bez nich niemożliwe byłoby stawianie ścian, a następnie wykańczanie wnętrza domu.


W tej kategorii znajdziesz zaprawy murarskie, które pozwolą Ci mocno połączyć ze sobą cegły, pustaki czy bloczki betonowe służące do budowy ściany domu czy garażu. Znajdziesz tutaj produkty pochodzące z oferty różnych producentów i mające różne parametry techniczne.

Oprócz zapraw murarskich podczas wykańczania wnętrza domu w stanie surowym będziesz potrzebował różnego rodzaju tynków czy wylewek, aby wyrównać i uzyskać pion lub poziom powierzchni. Znajdziesz produkty przygotowane do nakładania ręcznego lub maszynowego.

Przed położeniem ostatecznego materiału wykończeniowego na ścianach koniecznie wygładź je za pomocą zapraw gipsowych. W te kategorii znajdziesz produkty gotowe do użycia i zamknięte w wygodnych wiaderkach, a także w formie proszku do rozrobienia z wodą. Po ostatecznym szlifowaniu ścian uzyskasz powierzchnię idealnie równą i gładką – gotową do malowania.

Dostępny jest także trwały klej do płytek, który posłuży Ci do wykańczania powierzchni za pomocą płytek ceramicznych.

Gotowe zaprawy murarskie niezbędne na każdym placu budowy

Do połączenia cegieł, pustaków czy bloczków betonowych służą gotowe zaprawy murarskie. Odpowiedni produkt dobierz do rodzaju materiału budowlanego. Gotowe zaprawy murarskie mogą być wykonane z różnych składników. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się cement. Pozostałe składniki zależą już od tego, jaki materiał chcesz połączyć. Nieco inna zaprawa będzie przeznaczona do budowy ścian z bloczków, a inna z cegieł czy pustaków.

Przy wyborze koniecznie zwróć uwagę na rodzaj danej zaprawy, ale przede wszystkim jej parametry techniczne. Warto pamiętać, że zaprawy murarskie wpływają także na izolację termiczną i akustyczna budynku. Wybierając słabej jakości produkt, możesz stworzyć mostki cieplne, które obniżą izolację cieplną całego budynku pomimo zastosowanego ocieplenia.

Dobrej jakości produkty są mrozoodporne i wykazują odporność na promieniowanie UV. Ważne, aby były także wytrzymałe na ściskanie. Jest to szczególnie ważne przy budowie pierwszej kondygnacji budynku. Najłatwiej nakłada się zaprawy cechujące się dużą plastycznością. Tego rodzaju produkty zazwyczaj umożliwiają nakładanie grubych spoin od 6 do nawet 40 mm, dzięki czemu łatwiej jest wyrównać wszelkie nierówności elementów ściennych.

Czym wyrównać ścianę?

Kiedy masz już wybudowane fundamenty, postawione ściany i stropy, czas rozpocząć wykańczanie wnętrza, aby doprowadzić dom do stanu deweloperskiego, czyli takiego, który jest gotowy do ostatecznej aranżacji ścian i nakładania materiałów wykańczających. Zanim jednak do tego dojdzie, należy ocieplić ściany i je wyrównać.

Do wyrównywania ścian, a tym samym ich prostowania służą zaprawy tynkarskie. Wykonane są z różnych materiałów, choć głównym składnikiem jest gips. Może być on uzupełniony składnikami wzmacniającymi lub poprawiającymi plastyczność masy.

Zaprawy tynkarskie można nakładać na ścianę za pomocą dwóch metod – ręcznej i maszynowej. Ręczna metoda będzie o wiele bardziej praco i czasochłonna. Najlepiej zastosować wówczas specjalne profile wykonane ze stali, które ułatwiają dozowanie ilości materiału i zachowanie pionu i poziomu.

Metoda maszynowa jest znacznie szybsza i sprawdza się szczególnie na dużych powierzchniach. Wymaga jednak kupna specjalnego sprzętu. Będziesz także potrzebował specjalne tynki maszynowe. Produkty te mają odpowiednią gęstość i przyczepność, dzięki czemu po narzuceniu ich na ścianę nie spływają. Tynki maszynowe wystarczy następnie wyrównać pacą.

Ostatnie szlify – czyli gładzimy ściany

Otynkowana i prosta ściana nie jest jednak jeszcze gotowa. Wszystko zależy od tego, jakim materiałem chcesz ją wykończyć. Jeśli chcesz pokryć ją płytkami, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni klej do płytek i przykleisz wybraną glazurę. Jeśli jednak chcesz ją pomalować, czeka Cię jeszcze trochę pracy.

Ściana pod malowanie musi być idealnie gładka. Farby szczególnie w ciemnych kolorach po nałożeniu na ścianę wydobędą wszelkie nierówności i szczeliny, dlatego konieczna jest gipsówka. Nałożenie na ścianę jeszcze jednej cienkiej warstwy pozwoli Ci uzyskać idealnie prostą i gładką ścianę gotową na pomalowanie.

Do tego wybierz gipsy i gładzie szpachlowe. W tej kategorii znajdziesz produkty gotowe do nałożenia i takie, które najpierw musisz wymieszać z wodą. Gotowe gładzie są wygodne i ekonomiczne. Jeśli nie wykorzystasz całego materiału, możesz je zamknąć szczelnie w pudełku i schować do piwnicy. Nawet po dłuższym czasie będą dalej gotowe do użytku. Gładzie w proszku po rozmieszaniu z wodą należy wyrzucić.

Gotową gipsówkę na sam koniec wyszlifuj za pomocą papieru ściernego lub gąbki nasączonej wodą, w zależności od produktu, jaki wybrałeś. Jeśli chcesz uniknąć pyłu wydobywającego się podczas szlifowania – wybierz gipsówki bezpyłowe.

Krzywa podłoga? Potrzebujesz zaprawy cementowe i wylewki gipsowe

Czas na prostowanie podłogi! Do wyrównania podłogi najlepiej nadają się zaprawy cementowe. W tej kategorii znajdziesz zaprawy cementowe najróżniejszych marek. Przed wyborem dokładnie sprawdź ich przeznaczenie, ponieważ zaprawy cementowe stosuje się zarówno na ściany, jak i podłogę

Jeśli do poziomu brakuje Ci kilkunastu centymetrów, lepiej podłogę wyrównać wylewkami betonowymi. Są to tańsze produkty i umożliwiają za jednym razem położenie grubszej warstwy materiału. Cechują się jednak także większą ziarnistością, dlatego np. pod panele warto jeszcze zastosować gipsowe wylewki samopoziomujące.

Wylewki samopoziomujące są bardzo łatwe w stosowaniu. Cechują się o wiele rzadką konsystencją. Po rozrobieniu ich z wodą wystarczy wylać je na podłogę. Same wyrównają poziom i po zastygnięciu pozostawiają idealnie gładką i równą powierzchnię.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.