Kosze na śmieci, do segregacji

Pokaż na stronie

211 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał polipropylen
Pojemność 50 l
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 6,5 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 6,5 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 10 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 10 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 10 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 90 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 25 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 100 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 50 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 5 l
Materiał stal nierdzewna
Pojemność 5 l
Materiał stal nierdzewna
Pojemność 3 l
Materiał stal nierdzewna
Pojemność 3 l
Materiał stal nierdzewna
Pojemność 3 l
Materiał polipropylen
Pojemność 50 l
Materiał polipropylen
Pojemność 50 l
Materiał polipropylen
Pojemność 50 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Mniejsze i większe kosze na śmieci są niezastąpione w domach, biurach, przestrzeniach użytkowych i oczywiście handlowych. W wielu wariantach pozwalają również na segregację odpadów, co daje okazję, by zadbać o środowisko naturalne. Produkty są dostępne w różnych wielkościach i wykorzystują wielorakie systemy, które ułatwiają codzienne korzystanie. Są higieniczne, łatwe do utrzymania w czystości i funkcjonalne. Kosze na śmieci, jakie oferujemy na bricomarche.pl, powstają z różnych materiałów i dzięki temu rewelacyjnie wpisują się w nowoczesne i tradycyjne aranżacje. Ułatwiają sprzątanie, sprawiają, że codzienne obowiązki są prostsze, a także pomagają stworzyć przyjazne warunki w domu czy w biurze. W naszej ofercie znaleźć można także produkty dedykowane do zastosowania zewnętrznego. Są one odporne na zmiennie warunki atmosferyczne. Modele idealne do wnętrz często są wyposażone w ergonomiczne systemy zamykania, które sprawiają, że kosze na śmieci wyglądają estetycznie, a także ograniczają rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów. Znajdź idealny produkt dla siebie.

Kosze na śmieci zmieszane i segregowane

Kosze na śmieci to niezwykle przydatne akcesoria, dzięki którym możli,we jest rozsądne gospodarowanie odpadami. Chcąc żyć w zgodzie z naturą, warto segregować nagromadzone śmieci, w czym pomocne są różnego rodzaju kosze.

Kosze do segregacji ułatwiające życie

Coraz więcej osób decyduje się na świadome oddzielanie od siebie różnych rodzajów odpadów. Wsparciem w tym działaniu są kosze do segregacji, które dzięki osobnym komorom umożliwiają odseparowanie od siebie poszczególnych materiałów. To spora wygoda, gdyż można od razu dokonywać podziału, co jest niemałą oszczędnością czasu.

Wśród koszy znaleźć można produkty niezależne, które ustawia się np. w pomieszczeniu gospodarczym lub też te, które przeznaczone są do zabudowy. Zazwyczaj są one opisane lub mają odpowiednie oznaczenia w postaci symboli, lub kolorów, dzięki czemu od razu widać, gdzie powinno znaleźć się szkło, a gdzie tworzywa sztuczne, papier i odpady zmieszane.

Kosze na śmieci dostępne w sprzedaży

Kosze na śmieci są wykonywane z różnych materiałów, jednak najczęściej spotkać można te z odpornych na uszkodzenia i odkształcenia tworzyw sztucznych, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno w domach, jak i na zewnątrz. Przybierają różne kształty: okrągłe, o kwadratowej lub prostokątnej podstawie, dzięki czemu można je w łatwy sposób dopasować do indywidualnych potrzeb i dostępnego miejsca.

Kosze na śmieci są dostępne w wersjach bez lub z pokrywkami - w tym drugim przypadku mogą być one niezależnymi elementami lub zostać przymocowane do obudowy, co jest niezwykle praktyczne, gdyż nie będą się gubić. Model dla siebie można wybrać także spośród produktów z uchylnymi wiekami, które wracają na swoje miejsce po wyrzuceniu odpadków. Praktyczne są również serie z naciskanym wiekiem, które łatwo się przesuwa, a one same doskonale chronią zawartość. Zaletą koszy zamykanych jest to, że można skutecznie ograniczyć wydostające się z nich aromaty. Przy okazji stanowią też zabezpieczenie przed zwierzętami, więc jeśli w domu obecne są czworonogi - będą najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż kosze nie niosą za sobą najlepszych skojarzeń, mogą nadawać się dekorowania wnętrz. Wśród propozycji z naszego sklepu można bowiem dostrzec nie tylko te plastikowe, ale i atrakcyjne modele z pedałami, które dzięki stalowej obudowie będą się efektownie prezentowały na tle nowoczesnej kuchni.

Jakie kosze na śmieci do segregacji wybrać?

Wybierając kosze na śmieci do segregacji do swojego domu, należy przede wszystkim oszacować ilość produkowanych odpadków, najlepiej na podstawie zużycia i liczby mieszkańców. Aby były wygodne w użytkowaniu, znaczenie ma przede wszystkim ich pojemność.

Dostępne są różne warianty, więc bez trudu można znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Można postawić na stojaki z kolorowymi klapki, do których przytwierdza się odpowiednie worki. Można też wybrać propozycje w postaci szafek lub połączonych ze sobą pojemników, gdzie każdy materiał ma wyznaczone swoje miejsce. Aby zaoszczędzić nieco powierzchni, warto przyjrzeć się propozycjom o pionowej budowie, gdzie pojemniki ulokowane są jeden nad drugim. Osoby nienarzekające na brak przestrzeni, mogą oczywiście postawić na niezależne kontenery oznaczone odpowiednimi kolorami, które z pewnością pomieszczą nawet sporą ilość nagromadzonych śmieci.

Jaki śmietnik do segregacji wybrać do mieszkania, a jaki do domu?

Śmietnik do segregacji dedykowany do mieszkania to nie to samo, co w przypadku domu. Znaczenie ma tu bowiem między innymi częstotliwość wywozu śmieci. Jeśli mieszkamy w bloku i mamy możliwość częstego wynoszenia, wystarczą nieduże kosze, które można opróżniać w dowolnym momencie.

Sprawa nieco się komplikuje w przypadku domów jednorodzinnych położonych na wsiach, gdzie daty wywozu są odgórnie narzucone. Niektóre gminy realizują wywóz śmieci jedynie raz w miesiącu, więc trzeba wybrać takie pojemniki, które nie przepełnią się nawet przez dłuższy czas. Problemem jest przechowywanie, które wymaga zazwyczaj wygospodarowania odpowiedniego miejsca, w którym można pozostawić butelki, opakowania z tworzyw sztucznych, czy pozostałości po żywności. Śmietniki muszą być wyjątkowo szczelne, gdyż odpady są ogromną pokusą dla dzikich zwierząt.

Jak dbać o pojemnik na śmieci?

Każdy pojemnik na śmieci należy nie tylko systematycznie opróżniać, ale warto również czyścić. Szczególnie w przypadku koszy na odpady zmieszane należy dokładnie myć dno kubła, najlepiej przy pomocy specjalnych detergentów o właściwościach dezynfekujących i eliminujących nagromadzone zapachy.

Znaczenie mają worki, które powinny być dostosowane do pojemności kosza. Warto wybrać te grubsze, które nie ulegają natychmiastowemu  roztarganiu, ani nie przeciekają. Dobrze sprawdzają się te z tzw. uszami lub taśmami ściągającymi, dzięki czemu można w wygodny sposób zawiązać pełen worek, zabezpieczając się przed wysypaniem jego zawartości.

Pomocne bywają również akcesoria takie jak pochłaniacze zapachów, które są dostępne m.in. w formie zawieszek, które mocuje się na krawędzi kosza. Są one dostępne w różnych wariantach zapachowych - owocowych, kwiatowych, leśnych i nie tylko. Sprawdzają się świetnie szczególnie w przypadku koszy, które zostały zamontowane wewnątrz kuchennej zabudowy.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.