Suszarki na pranie i linki

Pokaż na stronie

173 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ suszarka stojąca
99 99 szt.
Tylko online
Materiał stal
Typ wolnostojąca
167 00 szt.
Tylko online
Materiał stal
Typ wolnostojąca
149 00 szt.
Tylko online
Materiał rury stalowe lakierowane proszkowo
Typ wolnostojąca
137 00 szt.
Tylko online
Materiał stal powlekana
Typ suszarka
115 00 szt.
Tylko online
Materiał stal powlekana
Typ wolnostojąca
143 00 szt.
Tylko online
Materiał stal powlekana
Typ wolnostojąca
229 00 szt.
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał rury stalowe szlifowane, powleczone polietylenem
Typ suszarka sufitowa
Materiał stal malowana proszkowo
Typ suszarka stojąca
Materiał stal malowana proszkowo
Typ suszarka stojąca
Materiał stal malowana proszkowo
Typ suszarka stojąca
Materiał aluminium
Typ suszarka stojąca
10 20 50 100 Ofert na stronie

Suszarki do prania i sznurki do bielizny to elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w każdym domu. Dzięki nim możliwe jest rozwieszenie bardzo dużej liczby wypranych ubrań i ich szybkie wysuszenie. Proponujemy zarówno wygodne suszarki wolnostojące, jak i specjalne suszarki podsufitowe. Znajdziesz u nas również wygodne sznurki do bielizny. Oferujemy suszarki o różnych parametrach. Zarówno te większe, dostosowane do pomieszczeń o dużej powierzchni, jak i te mniejsze, które muszą wpasować się w przestrzeń ciasnej łazienki albo balkonu. Proponujemy też modele, które umożliwiają różne warianty rozłożenia, w zależności od ilości prania. Nasze suszarki do prania doskonale się też składają, dzięki czemu nie zajmują zbyt wielkiej powierzchni i swobodnie mogą być przechowywane w szafie. Osobom, posiadającym ogród polecamy z kolei specjalne suszarki ogrodowe z zestawem montażowym do umieszczenia ich w trawie lub na specjalnym postumencie. Zapraszamy do zakupu w Bricomarche. Mamy w swojej ofercie również inne produkty, ułatwiające codzienne pranie i prasowanie.

Suszarki na pranie idealne do łazienki

Suszarki na pranie są elementami, których nie powinno zabraknąć wśród wyposażenia żadnego domu. Są niezbędne szczególnie w pozbawionych balkonu, tarasu, czy ogrodu mieszkaniach, ale również w domach, w których brakuje miejsca na zorganizowanie suszarni. Ciężko wyobrazić sobie, jak wielkim problemem byłoby bez nich suszenie wypranej odzieży. Są wybawieniem w kwestii wyjętych prosto z pralki ubrań - gdyby nie one, konieczne byłoby wynoszenie rzeczy przed budynek, co w dzisiejszych czasach szczególnie w miastach (i nie tylko) mogłoby być niemałym problemem.

Brakuje Ci miejsca? Postaw na suszarki sufitowe!

Wieszanie prania kojarzy się często z niespecjalnie estetycznym widokiem, który potrafi zrujnować całą aranżację. Na szczęście powstały suszarki sufitowe, które są doskonałym pomysłem do wszystkich, nawet niewielkich pomieszczeń. Dzięki temu, że mocuje się je na wysokości, nie trzeba obawiać się, że będą zajmowały zbyt wiele tak cennej przestrzeni lub niekorzystnie wpływały na otoczenie. Na każdą suszarkę tego typu składają się wykonane ze stali rurki, które opuszcza się przy pomocy sznurków, co ułatwia zawieszanie mokrych rzeczy. Wśród modeli dostępnych w sprzedaży można znaleźć różne warianty suszarek sufitowych - od tych niewielkich po nawet dwumetrowe, które można umieścić wzdłuż sufitu. Najczęściej spotkać można je w wersji białej, dzięki czemu doskonale dopasowują się do sufitu, stając się prawie niewidoczne.

Suszarki sufitowe doskonale sprawdzają się w łazienkach, gdyż są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dzięki temu, że są zrobione z tworzyw sztucznych takich jak polipropylen, są solidne i trwałe. Dodatkowo elementy te nie są podatne na rdzewieniem, więc można je bez obaw wykorzystać na balkonie lub zadaszonym tarasie, co latem zdecydowanie przyspieszy proces schnięcia. Jeśli tylko suszarka zostanie prawidłowo zamontowana, zniesie niemałe obciążenie, sięgające nawet do kilku kilogramów, bez szpecenia przestrzeni. Tego typu suszarki są niesamowicie praktyczne - wystarczy podciągnąć sznurki w kierunku sufitu, a ubrania stają się prawie niewidoczne.

Tradycyjne suszarki na pranie

Klasyką są oczywiście produkty stojące. Oczekuje się od nich przede wszystkim tego, by z jednej strony były pojemne i solidne, z drugiej natomiast kiedy akurat nie są wykorzystywane, były mobilne i zajmowały po złożeniu jak najmniej miejsca. Muszą być oczywiście także wytrzymałe i odporne na działanie wody, dlatego do ich produkcji stosuje się najwyższej jakości tworzywa, które świetnie odnajdują się w niełatwych warunkach. Suszarki tego typu składają się z opartej na składanych nóżkach części głównej, minimum dwóch skrzydeł i ewentualnie przeznaczonych do wieszania bielizny oraz innych stosunkowo lekkich tkanin uchwytów.

W przypadku suszarek wolnostojących warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Znaczenie przede wszystkim mają powierzchnia suszenia oraz ilość ramion. Wszystkie elementy powinny być wykonane na tyle solidnie, aby składanie i rozkładanie suszarki zajmowało raptem kilka sekund. Dobrym pomysłem są modele z regulacją szerokości i wysokości, dzięki czemu można z łatwością dostosować suszarkę do siebie i danej przestrzeni.

Inne suszarki do prania, o których dobrze wiedzieć

Jeśli Twoja łazienka ma skosy i nie możesz lub zwyczajnie nie chcesz montować w niej modelu sufitowego, masz do wyboru suszarki do prania, które przytwierdza się do ścian. Wśród nich oprócz tych przymocowanych na stałe, możesz napotkać również wersje składane, dzięki czemu, gdy akurat w danej chwili z nich nie korzystasz, nie muszą zostawać na widoku. Inną opcją są suszarki harmonijkowe, których zaletą jest szansa szybkiego rozkładania i składania, gdy nie są używane. Dzięki takim modelom łączysz przyjemne z pożytecznym - masz gdzie suszyć, gdy tego potrzebujesz, a gdy akurat nie robisz prania, szybko składasz i chowasz. A wszystko to bez konieczności zajmowania miejsca w szafie lub schowku.

Producenci suszarek stawiają na funkcjonalność, dlatego wśród asortymentu sklepów branżowych można spotkać jeszcze kilka alternatywnych propozycji. Jeśli nie masz za wiele miejsca, możesz znaleźć dla siebie coś spośród modeli wannowych. To specjalne stelaże, które opiera się na krańcach wanny, zyskując dzięki temu szansę wykorzystania już zaadaptowanej przestrzeni. To jednak nadal nie wszystko! Równie praktyczne są bowiem modele zawieszane na skrzydłach drzwiowych, które zawiesza się na nich przy pomocy haczyków. Suszarki na drzwi są wygodne, oryginalnie wyglądają, a do tego sprawiają, że dane wnętrze zostaje maksymalnie wykorzystane. Podobnie jak wśród wszystkich innych akcesoriów do domu, możesz spotkać produkty o różnych wymiarach. Jeśli zależy Ci na podręcznym rozwiązaniu, wybierz jedną z niewielkich suszarek z dwoma lub trzema rzędami rurek, natomiast, gdy zależy Ci na jak największej funkcjonalności, możesz postawić na malowane proszkowo odmiany z minimum czterema rzędami drążków. Niektóre z firm oferują możliwość regulacji wysokości drążków, co jest doskonałym pomysłem podczas suszenia długich tkanin takich jak pościel, czy zasłony i firany. Dzięki opcji zmiany położenia kolejnych płaszczyzn z łatwością dostosujesz odległości do każdego prania - zarówno gdy masz akurat do czynienia z niewielką bielizną, jak i gdy pojawi się potrzeba suszenia długiego płaszcza, czy sukienki maxi.

Wśród nowoczesnych propozycji do domu i ogrodu możesz spotkać również suszarki pionowe, zwane również ze względu na swój wygląd mikserami. To dość oryginalnie wyglądające produkty, które charakteryzują się największą z możliwych powierzchni, a co za tym idzie - sporą pojemnością. Serie pionowe umożliwiają bowiem równoczesne korzystanie z kilku poziomów, a na każdy z nich przypada - w zależności od rozmiaru wybranej suszarki - przynajmniej kilka drążków, co zapewnia możliwość suszenia w jednym czasie nawet kilkudziesięciu sztuk odzieży, czyli równowartość kilku pełnych pralek.

Sznurki na pranie - alternatywa dla suszarek

Jeśli składanie suszarek stojących nie jest dla Ciebie lub nie możesz sobie pozwolić na powieszenie modelu sufitowego lub ściennego, być może sprawdzą się u Ciebie klasyczne sznurki na pranie. Te współczesne produkowane są z solidnie splecionego polipropylenu, który jest odporny na wilgoć i czynniki atmosferyczne, dzięki czemu możesz z niego skorzystać na balkonie, zawieszając pomiędzy szczeblami barierek. Jeśli masz własny ogród, możesz sporo oszczędzić! Wystarczy, że przywiążesz sznurek pomiędzy drzewami, a będziesz móc cieszyć się pięknie pachnącym świeżym powietrzem praniem.

Sznurki na pranie możesz nabyć w różnych wariantach zarówno pod względem średnicy, jak i długości. W sprzedaży znajdziesz rozmaite opcje kolorystyczne, więc możesz postawić na neutralny odcień typu biel lub też dopasować go do barwy elewacji, dzięki czemu będzie ledwo widoczny.

Jeśli masz przy domu wolną przestrzeń, powinieneś zainwestować w czteroramienne suszarki ogrodowe, które wbija się w ziemię. Wystarczy, że pomiędzy ramionami rozwiniesz sznurki, a zyskasz naprawdę sporą ilość miejsca na pranie. Tego typu rozwiązanie dzięki pionowej formie prezentuje się dość estetycznie, a po zdjęciu rzeczy nie wpływa negatywnie na wygląd ogrodu.

Akcesoria do suszarek, które warto mieć

Bez względu na to, jaką suszarkę wybierzesz, możesz zadbać o zwiększenie jej funkcjonalności. Do swojego modelu możesz bowiem dobrać sznurki do suszarek, dzięki którym zyskasz dodatkowe miejsce do wieszania rzeczy. Zdecydowana większość z nich jest odporna na wilgoć, dlatego możesz je użytkować nie tylko w łazience, ale również na balkonie. Jeśli korzystasz z modeli ze sznurkami warto mieć ich zapas - kilka dodatkowych metrów sznurka to niewielki koszt, a mogą być bardzo przydatne, gdy nagromadzi Ci się sporo prania po wakacyjnym wyjeździe, czy wizycie gości.

Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał suszarek, powstały rozmaite akcesoria, które mają za zadanie jeszcze bardziej ułatwić proces suszenia. Wśród pomocnych elementów można więc znaleźć zapasowe uchwyty oraz dodatkowe, rozkładane wieszaki, dedykowane lekkiej bieliźnie, czy ubraniom, które mogą się odkształcać. Niektóre suszarki mają wbudowane kółka, które ułatwiają ich transportowanie. Jeśli ich nie mają, a często zdarza Ci się zmieniać położenie suszarki, warto pomyśleć o ich montażu. Dzięki temu będziesz mógł bez trudu manewrować nią pomiędzy domem a balkonem lub tarasem.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.