Pokrowce na deski do prasowania

Pokaż na stronie

21 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
34 99 szt.
10 20 50 100 Ofert na stronie

W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz wiele produktów podstawowego wyposażenia gospodarstwa domowego. Wśród nich dostępne są także praktyczne pokrowce na deski do prasowania. Dostępne produkty cechują się doskonałą jakością wykonania i bogatym wzornictwem. Zastosowanie innowacyjnych materiałów i technologii sprawia, że prasowanie ubrań w domowych warunkach niczym nie będzie różniło się od efektu, jaki zapewniają profesjonalne pralnie.


Pokrowce na deskę do prasowania dostępne w ofercie sklepu mają różne wymiary. W ten sposób znacznie łatwiej dopasujesz odpowiedni produkt do posiadanej w domu deski. Ponadto wśród szerokiego asortymentu znajdziesz produkty w różnej cenie. Dostępne są pokrowce na deski do prasowania od renomowanych marek, które są często dopasowane do konkretnego modelu deski. Możesz także wybrać uniwersalne pokrowce na deskę do prasowania, które łatwo dopasujesz do swojego modelu. Produkty te cechują się często mniejszą ceną niż modele od znanych i zagranicznych producentów.

 

Prasuj wygodniej i efektywniej z odpowiednimi pokrowcami na deskę

Nawet najdokładniejsze rozwieszenie prania na sznurkach nie zastąpi jego prasowania. Kiedy ubrania wyschną, warto je wyprasować, aby idealnie gładkie schować do szafy. Dziś najnowsze rozwiązania i technologie, w które wyposażane są żelazka, pozwalają wygodnie i szybko rozprasować nawet najbardziej pognieciony materiał. Jednak do prasowania potrzebna jest także deska, a od jej jakości, a szczególnie pokrowca zależy efekt, jaki uzyskasz. Krzywa deska, twarda i pełna nierówności pozostawi ślady na gładkich ubraniach w postaci jaśniejszych plam. Jak tego uniknąć?


W tej kategorii znajdziesz pokrowce na deskę do prasowania. Dostępne są w różnych wzorach i rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je od posiadanej deski i swojego gustu. Pokrowce na deski do prasowania różnią się także materiałami wykonania i liczbą warstw, w które są wyposażone. Możesz odnaleźć modele dwu lub trzywarstwowe, które znacznie poprawią komfort prasowania ubrań.


Do czego służą pokrowce do prasowania?

Deski do prasowania wykonane są z różnych materiałów. Nogi najczęściej wykonane są z aluminium, dzięki czemu zyskują lekkość i wytrzymałość na nacisk. Sam blat deski może być wykonany z aluminium lub płyty MDF. Oba rozwiązania różnią się od siebie wytrzymałością i żywotnością. Z pewnością deski w całości z aluminium będą wytrzymalsze. Najmniej trwałe są jednak pokrowce. Narażone na nieustanne tarcie i wysoką temperaturę z czasem mogą się przetrzeć i stracić swoje właściwości.


Na szczęście, kiedy zauważysz przetarcia na desce do prasowania, nie musisz od razu kupować nowego modelu. Wystarczy, że wymienisz sam pokrowiec. Będzie to wydatek znacznie tańszy. Jego montaż również nie zajmie Ci wiele czasu. Za pomocą pokrowca możesz szybko przywrócić funkcjonalność swojej deski i przedłużyć jej żywotność.


Dzięki pokrowcom Twoje ubrania będą idealnie gładkie z wszystkich stron. Niezależnie od tego, z czego wykonany jest blat deski, na Twoich ubraniach nie odcisną się ani pręty z aluminium, ani nierówna powierzchnia płyty MDF. Niektóre pokrowce są także w stanie znacznie skrócić czas prasowania, dzięki czemu szybko uporasz się z tym żmudnym obowiązkiem.


Rodzaje pokrowców do prasowania

Pokrowce na deski produkowane są przez różne firmy. Wśród nich znajdziesz renomowane marki specjalizujące się w produkcji akcesoriów gospodarstwa domowego. Pokrowce te często są przeznaczone do konkretnych modeli desek wypuszczanych przez tę firmę. W ten sposób masz pewność, że pokrowiec będzie idealnie pasował do deski.


W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz jednak także pokrowce uniwersalne. Ich sposób montażu do deski pozwala na pewny zakres regulacji, dzięki czemu pasują na deski o różnych rozmiarach. Ponadto nie są przeznaczone do konkretnych modeli, zatem będą pasować na uniwersalne deski dostępne w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.


Pokrowce różnią się od siebie przede wszystkim użytymi materiałami. Dostępne są modele podstawowe, których główną funkcją jest przede wszystkim wyrównanie powierzchni blatu. Odnajdziesz także pokrowce, które pozwalają skrócić czas prasowania, ponieważ odbijają ciepło, które ponownie wraca do prasowanego ubrania.


Z czego wykonane są pokrowce?

Pokrowce do prasowania wykonane są z kilku materiałów. Każdy jednak ma budowę warstwową. Warstwa, która przylega do blatu deski, powinna cechować się większą grubością i sprężystością. Jej zadaniem jest przede wszystkim wyrównanie blatu. Następna warstwa spełnia albo funkcję izolacyjną albo dodatkowo zwiększa miękkość deski. Ostatnia warstwa spełnia funkcję przede wszystkim ochronną i dekoracyjną.


W zależności od producenta pokrowce wykonane są z różnych materiałów. Najgłębsza warstwa najczęściej jest wykonana z filcu, gąbki lub pianki. Najmniej trwałym rozwiązaniem jest gąbka, która z czasem pod wpływem wysokiej temperatury zaczyna się kruszyć. Znacznie lepszym wyborem jest pianka, która z jednej strony nadaje sprężystości, a z drugiej wyrównuje wszelkie nierówności na blacie deski.


Wierzchnia warstwa najczęściej wykonana jest z tkaniny bawełnianej, która jest odporna na wysoką temperaturę i tarcie. Na bawełnie bardzo łatwo jest także nadrukować różne wzory, co podnosi estetykę produktu.


Dodatkowe funkcje, jakie spełniają pokrowce na deski do prasowania

Najbardziej zaawansowane pokrowce na deski do prasowania wyposażone są w wierzchnią warstwę wykonaną z bawełny metalizowanej. Dodatek aluminium do tkaniny sprawia, że materiał odbija część ciepła pochodzącego z żelazka i przenikającego przez materiał. W ten sposób na powrót wysoka temperatura wraca do ubrania, ale od wierzchniej strony. Wszystko to ma na celu skrócenie czasu prasowania. Dzięki takim rozwiązaniem nie musisz odwracać ubrania na druga stronę, aby wyprasować tył np. T-shirtu. Dzięki takim pokrowcom będzie on już rozprostowany.


Większą skuteczność na tym polu wykazują pokrowce na deski do prasowania, których wierzchnia warstwa wykonana jest z większej części aluminium lub nawet w całości. Modele takie mogą nawet w 100% odbić generowane przez żelazko ciepło. To pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także energię elektryczną pobieraną przez żelazko. Krótszy czas prasowania oznacza krótszy czas pracy żelazka.


Jak dobrać rozmiar pokrowca na deskę?

Zanim kupisz nowy pokrowiec na deskę, koniecznie dobrze go dopasuj. Jak to zrobić? Przede wszystkim zmierz rozmiar blatu deski. On w tym wypadku jest najważniejszy. Koniecznie zmierz długość i szerokość w najszerszym miejscu. Następnie porównaj rozmiary z wybranym pokrowcem. Większość produktów ma możliwość pewnego regulowania rozmiaru, jednak im jest on lepiej dopasowany, tym masz większą pewność, że nie będzie się zwijał pod żelazkiem czy spadał z deski.


Niektóre pokrowce mają wyprofilowaną część na blat, co sprawia, że mają znacznie mniejszy zakres regulacji. W ich wypadku bardzo ważnej jest dokładnie dopasowanie do rozmiarów blatu. Dotyczy to przede wszystkim pokrowców przeznaczonych do konkretnych modeli desek do prasowania, dlatego ich kupowanie na inne modele może wiązać się z ryzykiem niedopasowania.


Czy wzór pokrowca ma znaczenie?

W tej kategorii znajdziesz pokrowce w różnym kolorze. Niektóre z nich są jednobarwne np. srebrne czy szare. Inne ozdobione są ciekawymi wzorami w liście palmy, fotografię budynku, kwiaty czy marynistyczne paski. Choć deski do prasowania przez większość czasu są zamknięte w szafie, to jednak na czas prasowania stawiane są w sypialni czy salonie. Jeśli dopasujesz kolor pokrowca do aranżacji pokoju, wygląd rozłożonej deski podczas prasowania nie będzie aż tak bardzo szpecił aranżacji.


Choć sam wzór pokrowca nie ma znaczenia dla jego funkcjonalności, to jednak warto zwrócić uwagę także na walory estetyczne zakupionego produktu. Dzięki temu przykry obowiązek prasowania ubrań będzie nieco mniej uciążliwy.


Przy wyborze pokrowców warto szczególnie zwrócić uwagę na jednobarwne w kolorze szarym. W większości przypadków są to modele z dodatkiem aluminium czy teflonu, który odbija ciepło generowane przez żelazko. Cena tych produktów będzie odpowiednio wyższa.


Jak zamontować pokrowiec na deskę do prasowania?

Istnieją różne systemy montażu pokrowców na deski. Najprostsze modele bawełniane najczęściej wyposażone są w sznureczki, które należy zawiązać pod deską, aby unieruchomić na niej pokrowiec. Inne modele mogą mieć na brzegu kanał, w którym wpuszczono gumkę. Tego rodzaju pokrowce nie wymagają dodatkowego sznurowania, jednak warto dobrze dopasować je do rozmiaru deski, aby mieć pewność, że podczas prasowania nie będą się przesuwały.


Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w pokrowcach jest system przyciągania. W kanale na brzegu pokrowca przepuszczony jest sznureczek. Na jego końcach umieszczony jest specjalny zaczep, który pozwala przyciągnąć sznurek i zabezpieczyć. W ten sposób brzegi pokrowca dobrze przylegają do blatu deski. Podczas prasowania pokrowiec się nie przesuwa i nie marszczy. Ten system montażu zakłada także pewien zakres regulacji rozmiaru pokrowca, dzięki czemu możesz dopasować go do większej liczby desek.


Kiedy warto wymienić pokrowiec?

Z całej deski do prasowania, to właśnie pokrowce najszybciej ulegają zniszczeniu Powoduje to nieustanne wystawienie ich na wysoką temperaturę, wilgoć i tarcie podczas prasowania.


W podstawowych modelach z gąbką i bawełną niewzmacnianą warstwą teflonu czy aluminium z czasem zauważysz lekkie przetarcia. Jest to najbardziej zauważalne na ciemniejszych pokrowcach. Na tkaninie najpierw blaknie kolor, materiał staje się coraz cieńszy, aż w końcu pojawiają się pęknięcia. Gąbka z kolei zaczyna się kruszyć i pod dłonią można wyczuć zbrylone fragmenty gąbki.


Jeśli zauważysz to na swoim pokrowcu, to oznacza, że czas najwyższy zmienić pokrowiec. Zbrylona gąbka i przetarcia, przez które będzie wystawać płyta MDF spowoduje, że prasowanie stanie się trudniejsze i mniej efektywne. Na ubraniach zaczną pozostawać fragmenty gąbki, włókna lub białe ślady po nierównościach na desce. Podobne zniszczenia, choć nieco później, zauważysz na pokrowcach z warstwą aluminium czy teflonu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.