Profile, kątowniki i wałki podłogowe

Pokaż na stronie

157 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał sosna/świerk
Typ wałek
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał świerk
Typ kątownik
Materiał drewno
Typ półwałek
Materiał drewno
Typ listwa
Materiał drewno sosnowe/świerkowe
Typ wałek
10 20 50 100 Ofert na stronie

Podczas prac budowlanych i remontowych niezwykle istotne jest stosowanie odpowiednich materiałów oraz narzędzi. Do budowy stropu, poddasza czy innych konstrukcji wymagających pewnego szkieletu i wsparcia poleca się stosować wałki drewniane. Ich właściwy montaż gwarantuje przede wszystkim stabilność, jako że wałki w połączeniu z takimi elementami jak kątowniki aluminiowe mogą stworzyć mocny, odporny na obciążenia szkielet. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również w innych zadaniach, choćby mających na celu urozmaicenie wyglądu wnętrza.


Wszystkie oferowane w sklepie profile, listwy i elementy do ich łączenia zostały wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i wyginanie materiałów. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do swoich potrzeb oraz wykonywanego zadania. Wałki drewniane mogą mieć zróżnicowaną średnicę, zaś kątowniki aluminiowe różną ilość wejść na śruby. Od potencjalnego obciążenia i działającej na element siły zależy, które wersje produktów zostaną wybrane do konkretnej pracy.


Drewniane elementy konstrukcyjne do budowy i dekoracji

Drewno jest jednym z powszechnie wykorzystywanych materiałów budowlanych. Wyróżnia się różnego rodzaju drewno, wykorzystywane do nieco innych prac. Niektóre listwy drewniane tworzą jedynie tymczasową formę do zalania betonem. Z drewna jednak tworzy się także całe konstrukcje zewnętrzne, a także wykorzystuje się je do wykańczania pomieszczeń wewnątrz budynków.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju elementy konstrukcyjne z drewna. Dostępne są wałki sosnowe, kątowniki, ćwierćwałki, listwy przypodłogowe czy nawet sztaby drewniane. Wiele z tych elementów wykorzystasz zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków np. wałki sosnowe mają szereg zastosowań przy wznoszeniu konstrukcji z drewna, ale także przy budowie mebli.


Elementy drewniane dostępne w naszym sklepie posłużą zarówno amatorom do samodzielnego tworzenia mebli, jak i profesjonalistom budującym domy i altany oraz wykańczającym wnętrza.


Z czego zbudować konstrukcje drewniane?

W tej kategorii znajdziesz sztaby i listewki drewniane wykonane przede wszystkim z drewna sosnowego, które jest najpowszechniej wykorzystywanym gatunkiem drewna w Polsce. Drewno to jest stosunkowo tanie i wykazuje świetne parametry sprawdzające się zarówno do wznoszenia budynków, jak i wykańczania wnętrz.


Jeśli planujesz wybudować drewnianą konstrukcję np. altanę ogrodową, koniecznie wybieraj większe listewki drewniane, sztaby czy wałki, które będziesz mógł umocnić akcesoriami stalowymi. Elementy drewniane o większym przekroju będą znacznie bardziej odporne na złamanie, na duży ciężar czy nawet uszkodzenia mechaniczne.


W tej kategorii znajdziesz sztaby prostokątne i kwadratowe różnej długości, listewki drewniane w różnych rozmiarach czy wałki o różnej średnicy. Wszystkie te elementy posłużą Ci do budowy trwałej i stabilnej konstrukcji z drewna. Są także idealnym materiałem do budowy własnych mebli. Pamiętaj, aby konstrukcje drewniane użytkowane na zewnątrz dobrze zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi.


Jakie zastosowanie mają wałki drewniane?

Wałki drewniane są to podłużne elementy z drewna o okrągłym przekroju. W zależności od swojej średnicy znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wałki drewniane o dużej średnicy wykazują świetne właściwości nośne, są także odporne na uszkodzenia mechaniczne i nacisk, co powoduje, że są szeroko wykorzystywane w budownictwie. Wzmocnione elementami aluminiowymi czy stalowymi staną się podstawą wielu konstrukcji drewnianych i budynków.


Wałki drewniane znajdą szereg zastosowań także w meblarstwie. Posłużą Ci do tworzenia szaf i wieszaków na ubrania. Mogą stanowić integralny element konstrukcji mebla lub jego akcent dekoracyjny. Do ozdoby wnętrz posłużą Ci wałki o mniejszej średnicy.


Do czego wykorzystać półwałki i ćwierćwałki drewniane?

Kolejnymi bardzo praktycznymi elementami drewnianymi są półwałki drewniane i ćwierćwałki. Półwałki drewniane, jak sama nazwa wskazuje, są to elementy będące połową wałka. Płaska powierzchnia umożliwia przyklejenie ich do ściany czy sufitu. Z tego powodu znajdują zastosowanie przede wszystkim w wykańczaniu wnętrz. Za ich pomocą możesz stworzyć także ciekawe ozdoby na tworzonych meblach.


Ćwierćwałki stanowią jedną czwartą pełnego wałka. Dwie płaskie powierzchnie powodują, że elementy te doskonale sprawdzają się do wykańczania wszelkich narożników. Posłużą Ci do estetycznego wykończenia problematycznych miejsc przy suficie i podłodze. Znajdą zastosowanie także w meblarstwie do estetycznego wykończenia frontów meblowych.


Kątowniki drewniane do dekoracji pomieszczeń i budowy mebli

W tej kategorii znajdziesz także kątowniki drewniane zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Te uniwersalne elementy posłużą Ci podczas budowania drewnianych konstrukcji architektury ogrodowej oraz wykańczania wnętrza domu. Choć drewniana boazeria swoje lata świetności ma już za sobą, to jednak jej nowoczesne odsłony dalej wykorzystywane są do aranżacji wnętrz w najróżniejszych stylach, od prowansalskiej, przez rustykalną po industrialne. Do budowy boazerii będziesz potrzebował kątowników, ale także listewek i półwałków.


Kątowniki drewniane są także niezbędne do budowy mebli – różnego rodzaju szaf, stolików czy nawet krzeseł. Świetnie sprawdzają się do drewnianej zabudowy schodów. Dzięki nim znacznie szybciej wykończysz swoje betonowe schody drewnem i ocieplisz wystrój wnętrza.


Postaw na solidne i wytrzymałe listwy przypodłogowe z drewna

Wykończenie podłogi zawsze sprawia trochę trudności, szczególnie w kącie. Wiele materiałów wykończeniowych wymaga zostawienia przerwy dylatacyjnej, która nieestetycznie wygląda przy ścianie. Na szczęście łatwo możesz ją zakryć. Możesz wykorzystać do tego ćwierćwałki drewniane lub listwy przypodłogowe z drewna. Oba elementy posłużą Ci także do ukrycia okablowania, które biegnie wzdłuż ściany pomieszczenia.


Ćwierćwałki drewniane idealnie zakryją przerwę dylatacyjną i złagodzą ostry kąt. Jeśli jednak chcesz dodatkowo osłonić dół ściany przed zniszczeniem czy zabrudzeniem, lepszym rozwiązaniem będą wyższe listwy przypodłogowe, które zasłaniają znacznie większy fragment ściany.


W sytuacji, kiedy na podłodze wykorzystujesz dwa różne materiały wykończeniowe – na linii ich styku połóż listwy progowe. Połączenie materiałów ma miejsce szczególnie w przejściu pomiędzy pokojami. Listwy te pozwolą Ci estetycznie zasłonić przerwę dylatacyjną i stworzyć estetyczne przejście między np. płytkami i panelami.


Czym zabezpieczyć elementy drewniane?

Drewno jest chętnie wybierane do budowy drewnianych konstrukcji i wykańczania wnętrz ze względu na łatwość obróbki i jego wygląd. Powierzchnie drewna warto zabezpieczyć, nawet gdy jest ono użytkowane wewnątrz pomieszczeń. Jeśli chcesz zachować naturalny wygląd drewna, dobrym pomysłem będą półmatowe lakiery do drewna czy oleje. Na zewnątrz możesz pokryć podłogę czy altanę farbą do drewna akrylową lub olejną, bejcą bądź lakierobejcą. Produktów do drewna jest wiele. Każdy z nich na różny sposób chroni drewno i zmienia jego naturalny kolor. Dopasuj odpowiedni środek do swoich potrzeb, miejsca użytkowania drewnianych konstrukcji i efektu wizualnego, jaki chcesz uzyskać.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.