Zawory spustowe, napełniajace do spłuczki i WC

Pokaż na stronie

26 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał plastik
Rodzaj zawór spustowy
Materiał plastik
Rodzaj zawór napełniający
Materiał plastik
Rodzaj zawór napełniający
Materiał plastik
Rodzaj zawór napełniający
Materiał plastik
Rodzaj zawór napełniający
Materiał PP
Rodzaj zawór spustowy
Materiał PP/ABS chrom
Rodzaj zawór spustowy
Materiał PP
Rodzaj zawór napełniający
Materiał PP/mosiądz
Rodzaj zawór napełniający
Materiał PP/mosiądz
Rodzaj zawór napełniający
Materiał PP
Rodzaj zawór napełniający
Materiał ABS/POM
Rodzaj zawór napełniający
Materiał PP/ABS chrom
Rodzaj zawór spustowy
Materiał PP/ABS chrom
Rodzaj zawór spustowy
Rodzaj zawór spustowy
Rodzaj zawór napełniający
Materiał plastik
Rodzaj zawór spustowy
Materiał metal/chrom
Rodzaj automat spłukujący
Materiał PP
Rodzaj zawór napełniający
Materiał PP
Rodzaj zawór napełniający
10 20 50 100 Ofert na stronie

Dla zachowania higieny w toalecie każda muszla WC powinna być wyposażona w zawory spustowe do WC. Umożliwiają one po prostu spłukanie wody, która szybciej i pod większym ciśnieniem spływa w dół kanalizacji, oczyszczając samą muszlę. Zawory, zależnie od konstrukcji całej instalacji oraz tego, jaki jest sposób montażu, mogą  przyjmować różne formy. Inne elementy przystosowane są do rozbudowanych spłuczek, a inne do kompaktów. Szeroki wybór produktów z tej kategorii przygotowaliśmy w naszym sklepie internetowym.


Oferowane akcesoria WC przede wszystkim wyróżniają się trwałością. Wszystkie zostały wykonane z takich materiałów, które nie rdzewieją w kontakcie z wodą i są odporne na wielokrotne wykonywanie takich samych ruchów w trakcie pracy. Wszystkie zawory spustowe do WC mają określoną specyfikację techniczną, dzięki czemu można łatwiej dopasować je do konkretnego zastosowania, sposobu montażu oraz rodzaju instalacji. Wybór odpowiedniego produktu gwarantuje skuteczne działanie każdej spłuczki.

Wybieramy akcesoria do WC

Czy wiesz, że na kompletne WC składa się większa ilości elementów, niż wyłącznie miska klozetowa? Wśród niezbędnych akcesoriów, umożliwiających korzystanie z toalety, wyróżnić należy zawory spustowe, czyli mechanizmy zwane potocznie spłuczkami, które są odpowiedzialne za gromadzenie wody, a następnie jej przekazanie z dystrybutora bezpośrednio do muszli. Ogromnie praktyczne są te zawory spustowe, które umożliwiają obsługę mniejszego lub większego strumienia wody, dzięki czemu można dostosować się do danej sytuacji.

Zawory do spłuczek i ich rodzaje

Zawory do spłuczek dzielą się na te odpowiedzialne za napełnianie, jak i spuszczanie wody. Wśród pierwszych z nich znaleźć można warianty zróżnicowane pod względem budowy - do wyboru są zawory do spłuczek boczne, a także zasilane od dołu.
Kluczowe są tworzywa wykorzystane do produkcji zaworu - oprócz tych, w całości wykonanych z plastiku, w sprzedaży znajdują się propozycje chromowane, a także produkowane z mosiądzu. Najważniejsze, aby zarówno zawór napełniający WC, jak i zawór spustowy do spłuczki były nie tylko trwałe, ale przede wszystkim odporne na działanie wody.
Oprócz samych zaworów na zestaw niezbędny do korzystania z WC składają się również takie elementy, jak linki, dzięki którym można wygodnie korzystać z przycisku uruchamiającego wodę. Aby przytwierdzić wszystkie składowe spłuczki, konieczne jest także zgromadzenie elementów montażowych, w tym odpowiednich pod względem średnicy śrub i pomagających je utrzymać podkładek.

Na co zwrócić uwagę kupując zawory napełniające do spłuczki?

Zawory napełniające do spłuczki mają wieloletni kontakt z wodą, dlatego ich trwałość powinna być najważniejszym kryterium wpływającym na zakup. Tu również ogromnie ważny jest materiał wykonania. Najlepiej sprawdzają się tworzywa sztuczne, które nie reagują na ciągłą wilgoć, a także odpowiednio zabezpieczone elementy - najlepiej chromowane lub miedziane. W tym drugim przypadku warto przyjrzeć się flagowym produktom topowych marek, które do swoich zestawów dołączają wyłącznie zawory napełniające do spłuczki pokryte warstwą chroniącą przed powstawaniem rdzy.
Zawory mogą mieć końcówki w kilku wymiarach, dlatego przed przystąpieniem do pracy, należy dokładnie zweryfikować średnicę gwintów lub ewentualnie wyposażyć się w odpowiedni adapter. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany zawór napełniający WC został wzbogacony o możliwość domykania się po użyciu oraz, czy bezpośrednio po zużyciu wody jest w stanie ją uzupełnić. Wśród innych funkcjonalności, które odgrywają ważną rolę, wyróżnić można także bezgłośną pracę oraz możliwość regulacji ilości wody, co podnosi komfort użytkowania.
Podczas zakupów warto przyjrzeć się konstrukcji zestawu. Żaden z elementów nie powinien sprawiać kłopotów podczas montażu - z wymianą powinien poradzić sobie każdy, szczególnie przez wzgląd na brak konieczności korzystania ze specjalistycznych narzędzi.

Jaki pływak do spłuczki wybrać do swojego WC?

Aby uniknąć problemów z dopasowaniem, najlepiej jest postawić na pływak do spłuczki do konkretnej marki i modelu. Jeśli oba elementy będą wykonane przez tego samego producenta, prawdopodobieństwo komplikacji jest praktycznie znikome.
Dobrze jest pamiętać, że inny pływak sprawdzi się w przypadku tradycyjnych mis, z kolei inny należy zamontować do nowocześniejszych produktów podtynkowych, w których cały mechanizm ukryty zostaje w ścianie lub za płytkami. Aby mieć pewność jakości, warto zwrócić uwagę na produkty najbardziej znanych marek takich jak Cersanit, Koło, Geberit. Poza solidnym częściami można być pewnym łatwego montażu oraz tego, że czeka nas wiele cykli bezawaryjnej pracy.

Automaty spłukujące i ich atuty

Jedną z możliwości są automaty spłukujące, które są mechanicznie działającą wersją zaworów spłukujących. Ich zaletą jest możliwość decydowania o strumieniu wody - dzięki solidnemu, naciskanemu uchwytowi dają szansę korzystania z niej tak długo, jak tylko jest to potrzebne do całkowitego spłukania zawartości toalety.
Spłuczki w formie automatów są proste w montażu i występują w różnych wymiarach. Dają również sporo możliwości wykorzystania, gdyż znajdą zastosowanie nie tylko na stałe w toaletach, ale również w innych miejscach, gdzie zachodzi konieczność spłukania wody - nawet poza wnętrzami budynków.

Co robić, aby mechanizm spustowy WC nie uległ awarii?

W przypadku kiepskiej jakości produktów nierzadko zdarza się, że mechanizm spustowy wc ulega uszkodzeniu. Awaria polega zazwyczaj albo na powolnym wyciekaniu, albo przeciwnie - na nieustannym laniu się wody. Kupując wysokiej klasy produkty, zmniejsza się jednak ryzyko zniszczenia zaworów i uszczelek. Jeśli woda cieknie, oznacza to, że zawór wymaga wymiany lub oczyszczenia. Przyczyną może być zbyt twarda lub zabrudzona woda, która z czasem może niekorzystnie wpływać na cały mechanizm - sprawić, że zacznie się kruszyć lub pęknie.
Aby uchronić się przed problemami, warto raz na jakiś czas wymontować newralgiczne elementy mechanizmu, a następnie oczyścić je przy pomocy środków odkamieniających lub tradycyjnej domowej metody, jaką jest woda z octem. To niewiele, a może sprawić, że akcesoria będą nam świetnie służyć przez długie lata.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.