Spirale do udrażniania rur - kanalizacyjne

Pokaż na stronie

50 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Rodzaj produktów lejek samozaciskowy
Rodzaj produktów dolnopłuk
Rodzaj produktów ciągadełko dolnopłuka
Rodzaj produktów lejek samozaciskowy
Rodzaj produktów lejek samozaciskowy
Rodzaj produktów dolnopłuk
Rodzaj produktów lejek samozaciskowy
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Rodzaj produktów przycisk do zaworu
Rodzaj produktów dolnopłuk
Rodzaj produktów śruba
Rodzaj produktów mata elastyczna
Rodzaj produktów mata elastyczna
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
10 20 50 100 Ofert na stronie

Instalacja kanalizacyjna ma to do siebie, że z uwagi na sposób ułożenia przewodów i długość może ulegać awariom. Zazwyczaj polegają one na zamknięciu światła rury przez zanieczyszczenia, które nie powinny się tam znaleźć albo zebrały się z powodu mniejszej przeszkody, blokującej przepływ. W takiej sytuacji do użycia wchodzą spirale kanalizacyjne, których zadaniem jest mechaniczne udrożnienie każdej rury. Ich długość może się różnić - warto wybrać taki produkt, który będzie odpowiedni do danej instalacji. W przypadku bloków zazwyczaj mowa o krótszych przewodach niż w przypadku zabudowań jednorodzinnych.


Wszystkie oferowane w sklepie spirale kanalizacyjne zostały wykonane z trwałego, częściowo sztywnego materiału, który dopasowuje się do kształtu rury bez uszkodzenia jej ścianek. Niektóre mają specjalną, obrotową rączkę, która ułatwia wprowadzenie spirali głęboko do kanalizacji. Produkty tego rodzaju najlepiej sprawdzają się w przypadku kanalizacji płynącej od muszli WC. W przypadku syfonów lepszym rozwiązaniem będą inne akcesoria WC, na przykład specjalne pompki, które dzięki zmianie ciśnienia udrażniają rury.

Spirale kanalizacyjne i inne akcesoria do udrażniania rur

W każdym budynku oddanym do użytku ludziom może dojść do zapchania rur kanalizacyjnych. W zlewozmywaku bardzo często dochodzi to wskutek przedostania się do rur kawałków żywności czy fusów do kawy. Z kolei toaleta najczęściej zapycha się z powodu zbyt dużej ilości papieru toaletowego lub produktów higienicznych, które nie powinny być w niej spłukiwane.

Zapchane rury są tak powszechnym zjawiskiem, że w każdym domu powinny znaleźć się spirale kanalizacyjne lub inne akcesoria do udrażniania rur. W ten sposób unikniesz wzywania specjalisty za każdym razem, gdy dojdzie do zatoru. Obsługa tych narzędzi jest bardzo prosta, dzięki czemu każdy z nią sobie poradzi.

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju spirale kanalizacyjne. Poszczególne modele różnią się od siebie długością i grubością. Warto je dopasować do rur, które masz zamiar przepychać. Dostępne są też pompki do udrażniania rur, które są nieco bardziej dopracowaną wersją zwykłego przepychacza sanitarnego.

W naszym sklepie znajdziesz także spusty zlewozmywakowe wyposażone w specjalne sitka, które zabezpieczają rury przed przedostawaniem się większych kawałków żywności. Dzięki nim możesz spokojnie zebrać większe odpady i wrzucić do kosza. W ten sposób zadbasz o drożność swojego odpływu.

Żmijki do rur – sposób działania

Popularne żmijki do rur są najczęściej wykorzystywane do udrażniania odpływów. Wynika to z ich uniwersalności i skuteczności. Swoją budową przypominają zwykły drut z korbką. Ich sposób działania opiera się głównie na użyciu siły. Jednak samo udrożnienie rur za ich pomocą nie musi wymagać bardzo dużego nakładu siły, wystarczy robić to powoli i etapowo.

Jak używać żmijki do rur? Wystarczy wprowadzić do odpływu końcówkę żmijki, aż trafi ona na zator. Następnie za pomocą korbki należy kręcić, aby żmijka rozprostowała się i przebiła się przez zator. Z każdym kolejnym poruszeniem korbką żmijka rozwarstwia zator. Jeśli rura nadal jest zatkana, należy wyprowadzić żmijkę z rury i oczyścić ją z zabrudzeń. Następnie ponownie wprowadzić ją do rury i postępować jak poprzednio do czasu całkowitego udrożniania odpływu.

Żmijki mogą być stosowane zarówno do rur o mniejszej średnicy np. od zlewozmywaka, jak i rur kanalizacyjnych od WC. Wystarczy dobrać odpowiednią średnicę żmijki.

Z czego wykonane są spirale do udrażniania rur?

Spirale do udrażniania rur muszą być wykonane przede wszystkim z wytrzymałych materiałów. Ważne jest, aby były na tyle elastyczne, aby swobodnie przeszły przez zakręty rur i dotarły do zatoru umieszczonego na danej wysokości odpływu. Zator może być spowodowany przez różne przedmioty i substancje. Z tego powodu spirale do udrażniania rur muszą być także na tyle wytrzymałe, aby mogły przebić się przez nie i doprowadzić do jego rozluźnienia.

W tej kategorii dostępne są spirale wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten zachowuje odpowiednią elastyczność i jednocześnie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto pokryta jest warstwą cynku, która chroni stal przed korozją. Jest to bardzo ważne, ponieważ spirala ma nieustanny kontakt z wodą i innymi substancjami chemicznymi. Korozja mogłaby szybko doprowadzić do kruszenia się stali i niszczenia materiału. Po pewnym czasie przestałaby spełniać swoją funkcję.

Spirale wyposażone są także w korbkę, która zakończona jest wygodnymi uchwytami ułatwiającymi jej obsługę. Uchwyty te mogą być wykonane z odpowiednio wyprofilowanego drewna lub tworzywa sztucznego pokrytego antypoślizgową gumą. Oba materiały doskonale spełniają swoją funkcję i zapewniają komfort podczas korzystania ze spirali.

Jak dobrać spirale do przepychania rur?

Poszczególne modele spiral różnią się przede wszystkim rozmiarem. To właśnie rozmiar powinien być najważniejszym kryterium wyboru. Spirale do przepychania rur mogą mieć od 3 do nawet 15 metrów długości. Jeśli zator ma miejsce w krótkiej rurze przy zlewozmywaku, w zupełności wystarczą modele o długości 5 m. Jeśli jednak dotyczy on rur dłuższych i wiesz, że prawdopodobnie zator stworzył się na zakręcie oddalonym od ujścia o kilka metrów, warto wówczas wybrać spiralę o długość 10 czy nawet 15 m.

Spirale do przepychania rur różnią się także średnicą. Mogą mieć średnicę od 4 do nawet 11 mm. Ich grubość również zależy od tego, do jakich rur chcesz ją wykorzystać. Przy zlewozmywaku zazwyczaj stosuje się rury o mniejszej średnicy. Wówczas zator również jest mniejszy. Sprężyna będzie poruszała się w świetle rury o wiele lepiej, jeśli będzie miała mniejszą średnicę. Wówczas z łatwością przejdzie przez wszelkie zakręty.

W rurach o większej średnicy, czyli takich, które wykorzystywane są do budowy odpływu WC, lepiej sprawdzą się żmijki o większej średnicy. Modele te będą o wiele skuteczniejsze w przypadku większych zatorów.

Jak odetkać zapchane WC?

Wchodzisz do swojej ubikacji i widzisz rozlaną wokół muszli wodę. Co to może oznaczać? Sprawdź, czy zawory spustowe w spłuczce działają poprawnie. Być może podczas spłukiwania wykorzystywana jest zbyt duża ilość wody, albo odpływ w rurze został czymś ograniczony i woda nie ucieka odpływem tak szybko, jak powinna. Dochodzi wówczas do wylania się wody z misy.

Spróbuj odetkać zapchany odpływ za pomocą ręcznej przepychaczki lub pompki do przepychania rur. Oba urządzenia doskonale sprawdzają się w przypadku całkowitego zapchania rury. Jeśli jednak w tym przypadku nie działają, sięgnij po spirale do WC. Te akcesoria dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku pełnego, jak i niepełnego zapchania odpływu. Za pomocą końcówki możesz przebić się przez cały zator, albo doprowadzić do tego, że zablokowana substancja odczepi się od rury i spłynie dalej.

Spirale do WC należy wprowadzić do rury przez kolanko w ubikacji. Wprowadzaj ją do momentu, aż nie poczujesz oporu, co będzie oznaczało, że dotarłeś do zatoru. Następnie zacznij kręcić korbką, dzięki czemu spirala zacznie powoli przebijać się przez zator i prowadzić do jego rozluźnienia. Jeśli w kolanku wypłyną w tym czasie większe części zanieczyszczenia, koniecznie usuń je z muszli rękami zabezpieczonymi rękawicami.

Kiedy poczujesz, że spirala ponownie wchodzi głębiej do rury i nie opiera się na zatorze, spróbuj spłukać WC małą ilością wody. Obserwuj czy woda przedostaje się swobodnie dalej do odpływu.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.