Odbojniki do drzwi i stopery

Pokaż na stronie

172 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal
Typ podłogowy
Materiał stal
Typ podłogowy
Materiał stal
Typ podłogowy
Materiał stal
Typ podłogowy
Materiał stal
Typ podłogowy
Materiał stal
Typ podłogowy
Materiał aluminium/guma
Typ podłogowy
Materiał aluminium/guma
Typ podłogowy
Materiał tworzywo
Typ podłogowy
Materiał tworzywo
Typ podłogowy
Materiał aluminium/guma
Typ podłogowy
Materiał aluminium/guma
Typ podłogowy
Materiał aluminium/guma
Typ podłogowy
Materiał tworzywo
Typ meblowy
Materiał tworzywo
Typ meblowy
Materiał stal
Typ ścienny
Materiał ZNAL
Typ ścienny
Materiał ZNAL
Typ ścienny
10 20 50 100 Ofert na stronie

Standardowe skrzydła drzwiowe, choć bardzo uniwersalne i dopasowane do większości wnętrz, mają też swoje wady. Mogą na przykład, w wielu sytuacjach, obijać nieestetycznie meble i ściany. W takiej sytuacji warto zastosować odpowiednie akcesoria do drzwi, które zapobiegną tworzeniu się brzydkich otarć, śladów, a nawet ubytków w tynku. Odbojniki do drzwi, bo o nich mowa, zapobiegają ich uderzaniu o dowolną powierzchnię nawet przy dużej sile rozpędu. To prosty sposób na zachowanie świeżości wyglądu wnętrza na dłużej.


W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się zarówno stopery montowane do ścian i mebli, jak i te, które wystarczy ustawić na podłodze. Tego rodzaju odbojniki do drzwi mają za zadanie przede wszystkim ograniczać rozpęd skrzydła, a tym samym - nie doprowadzić do uderzenia w ścianę czy meble. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku, gdy w domu są dzieci, które nie do końca panują nad siłą, z którą otwierają drzwi. To dobre rozwiązanie również we wnętrzach wietrznych, gdy często dochodzi do tworzenia się przeciągów.

Odbojniki i stopery, czyli przedmioty wspierające Twoje drzwi

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za hasłem „drzwi” stoi gros akcesoriów, bez których zwyczajnie nie mogłyby prawidłowo funkcjonować. I nie chodzi tu wcale o tak oczywiste rzeczy, jak ościeżnice, zamki, czy klamki, a tak praktyczne przedmioty, jak odbojniki i stopery. Zobacz, czemu powinny się znaleźć wśród wyposażenia Twojego domu i jakie najlepiej wybrać.

Odbojniki do drzwi w akcji

Rolą odbojników jest zabezpieczenie powierzchni przed zbyt intensywnie otwieranymi drzwiami uchylnymi, co może skutkować uderzeniem w ścianę lub to, co akurat się za nimi znajduje. Wniosek? Jeśli nie chcesz mieć odbitej klamki na żadnej z powierzchni, a przy okazji niekoniecznie kontrolować każdy swój ruch, najlepszym pomysłem jest zamontować odbojniki do drzwi. Nie są to artykuły drogie, ani skomplikowane w przytwierdzaniu - zdecydowana większość od spodu wyposażona została w specjalne taśmy, dzięki którym można je szybko i solidnie przymocować do podłogi.    

Odbój do drzwi - jaki materiał wybrać?

Odbój do drzwi może i jest niewielki, ale niech nie zmyli Cię jego niepozorny rozmiar. Oprócz tych klasycznych o kształcie walca, kuli lub różnych wariantów stożka można aktualnie znaleźć oryginalne warianty, wykonane z rozmaitych materiałów. Odboje wykonuje się czasem z drewna, które jest impregnowane i malowane na różne odcienie, ale przede wszystkim tworzy się je z różnych metali i mocnych tworzyw sztucznych. Nie musisz obawiać się, że nie będziesz w stanie dopasować odbojnika do posadzki - obok klasycznych barw z palety kolorów znajdziesz bowiem te w odcieniu chromu, srebra, czy złota.

Niektóre produkty są wykonane w macie i satynie, inne zaś wypolerowano na błysk, dając szansę dopasowania do eleganckich aranżacji. Wśród dostępnych propozycji spotkasz patynę, mosiądz, czy nikiel, co daje Ci szansę dobrania odboju do klamki i rozety. Obok tych jednokolorowych możesz wybrać również takie, które będą połączeniem kilku barw i materiałów, co sprawia, że prezentują się iście dekoracyjnie. Jeśli nie chcesz, aby odbój był widoczny, możesz postawić na model przezroczysty. Dzięki temu, że jest transparentny, pasuje zarówno do kafli, jak i paneli, czy desek. Szukasz propozycji do pokoju dziecięcego? W ofercie naszego sklepu znajdziesz dedykowane najmłodszym kolorowe propozycje, dzięki którym wspaniale ubarwisz świat najmłodszych.

Inne stopery do drzwi

Stopery do drzwi mogą przyjmować też inną formę. Jedną ze skutecznych metod blokowania drzwi od lat są kliny i to właśnie one zainspirowały producentów do stworzenia wzorowanych na nich akcesoriów, które świetnie spełniają swe zadanie. Cała ich moc polega na stopniowanym kształcie, który jest wąski z jednej, a szeroki z drugiej strony. Najwięcej z nich wykonuje się z trwałych tworzyw sztucznych, ale coraz bardziej popularne stają się również modele gumowe, które z jednej strony doskonale amortyzują, z drugiej - zgodnie ze swoim przeznaczeniem - są naprawdę skutecznym zabezpieczeniem. Gumowe stopery mają jeszcze jeden atut - nie trzeba ich na stałe przymocowywać do podłoża, gdyż dzięki swojej budowie wystarczy ich wsunięcie pod skrzydło drzwiowe. To tak niewiele, a może sprawić, że już nigdy w swoim domu nie dostrzeżesz śladów ukruszonego tynku lub wgnieceń, powstałych wskutek nieoczekiwanego kontaktu z klamką.

Odbojniki do drzwi na ścianę, nie tylko podłogę

Czy wiedziałeś, że oprócz klasycznych stoperów podłogowych możesz postawić na odbojniki do drzwi na ścianę? To wspaniała alternatywa, jeśli nie jesteś przekonany do serii, które wymagają przytwierdzenia do posadzki. Najczęściej są to gumowe lub metalowe ograniczniki o wypukłym, opływowym kształcie, ale niesamowicie skuteczne bywają także te, które mają formę wystającej, zabezpieczonej gumą rurki. Rozwiązanie to umożliwia pozostawienie dystansu, który stuprocentowo uchroni Cię przed ewentualnym uderzeniem. Oprócz odbojników przyklejanych możesz spotkać także specjalne modele, wzbogacone o zestaw montażowy, czyli zazwyczaj wkręty i kołki, które zagwarantują Ci solidne przytwierdzenie produktów do ścian lub regipsów.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.