Kompresory i narzędzia pneumatyczne

Pokaż na stronie

152 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 1103,248 W
Pojemność zbiornika 24 l
Rodzaj olejowy
Moc 1500 W
Pojemność zbiornika 24 l
Rodzaj olejowy
Moc 1500 W
Pojemność zbiornika 50 l
Rodzaj olejowy
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał stal nierdzewna/mosiądz
Rodzaj szybkozłączka
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
Materiał mosiądz
Rodzaj końcówka do szybkozłączki
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wiele prac wykonywanych wokół domu i w nim wymaga odpowiednich narzędzi. Kompresory bezolejowe to narzędzia, które powinny zawsze znaleźć się na wyposażeniu domu, garażu lub warsztatu. Umożliwiają pracę ze sprężonym powietrzem, znacznie przyspieszając na przykład proces pompowania albo ułatwiając obsługę narzędzi pneumatycznych. Do wyboru w ofercie naszego sklepu dostępne są kompresory olejowe i te działające bez oleju. Wszystkie modele wyróżniają się unikalnymi cechami - warto wybrać dokładnie te, które spełniają oczekiwania użytkownika.

W asortymencie sklepu Bricomarche.pl przygotowaliśmy kompresory olejowe i bezolejowe, które umożliwią wygodne przeprowadzanie prac w miejscach takich jak warsztat albo garaż. Wiele z nich przyda się również do bardziej prozaicznych czynności, na przykład szybkiego pompowania materaca albo basenu dla dzieci. Do mniej zaawansowanych prac polecane są przede wszystkim kompresory bezolejowe, które mają mniejsze rozmiary i są łatwiejsze w konserwacji oraz obsłudze.

Kompresory - czym są i dlaczego warto je mieć?

Kompresory to urządzenia, które są odpowiedzialne za produkcję sprężonego powietrza. Wytwarzane dzięki nim ciśnienie umożliwia ruch zawartego wewnątrz gazu, co pozwala na wytworzenie ciśnienia sięgającego kilku barów.

Kompresory i ich zastosowanie w codziennym życiu

Kompresory to przyrządy przydatne w wielu pracach w domu, a także ogrodzie. Sprężone powietrze znajduje zastosowanie w takich działaniach jak malowanie rozmaitych powierzchni, czy nawet lakierowanie, które w tej formie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne. Urządzenia dzięki mocnemu wyrzutowi powietrza nadają się również do usuwania zabrudzeń i czyszczenia rozmaitych, w tym trudnodostępnych miejsc.
Kompresory są również niezastąpione w trakcie pompowania kół. Zdecydowanie przyspieszą uzupełnienie powietrza w oponach samochodowych, pomogą przygotować rower na nadchodzący sezon, czy nawet nadmuchać koła w dziecięcym wózku. Są także niemałym ułatwieniem w kwestii pompowania dmuchanego materaca do spania, a w sezonie letnim usprawniają proces rozkładania basenu oraz przyczyniają się do szybszego napełniania powietrzem rozmaitych gadżetów do wody.
Kompresory oprócz tego, że występują w postaci niezależnych przyrządów, bywają częścią innych sprzętów. Spotkamy je w przyrządach sportowych takich jak butle do nurkowania, czy pistolety do paintballa, ale znajdziemy też w profesjonalnych warsztatach, gabinetach dentystycznych, czy wielu innych przyrządach stosowanych przez specjalistów.

Kompresor olejowy, czy bezolejowy?

Jeśli nie wiesz jaki kompresor wybrać, powinieneś wiedzieć, że do wyboru masz urządzenia, które wymagają oleju oraz te, które go wcale nie potrzebują do sprawnego działania. Kompresor olejowy to taki, w którym występuje tarcie, dlatego, aby je zminimalizować, konieczne jest stosowanie oleju, który pomaga chronić tłoki. Ze względu na konstrukcję tego typu przyrządy charakteryzują się wydajnością, dlatego rozwiązanie to jest stosowane nawet w sporych rozmiarów modelach przeznaczonych do użytku profesjonalnego.
Kompresory bezolejowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby tarcie było jak najmniejsze, dlatego obecność oleju nie jest w ich przypadku konieczna. Choć mają zazwyczaj mniejszą moc niż ich olejowe odpowiedniki, to mają inną, niewątpliwie wartą uwagi zaletę. Jest nią zdecydowanie cichsza praca, dzięki czemu można z nich korzystać w każdych warunkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając kompresor pneumatyczny?

Kompresor pneumatyczny to urządzenie, którego zakup warto oprzeć na sprawdzeniu parametrów, wpływających na jego pracę. Kluczowe są takie dane techniczne jak pojemność silnika, czy wydajność, które przekładają się na czas i jakość działania. Tak jak w przypadku wszelkich sprzętów należy przyjrzeć się mocy danego modelu - im większa, tym sprawniejszy będzie dany model.
Wybór kompresora powinien obejmować również sprawdzenie takich informacji, jak wytwarzane ciśnienie w maksymalnym punkcie, czy ilość obrotów cylindra. Komfort użytkowania zapewnią propozycje, które w trakcie pracy nie wydają zbyt głośnych dźwięków, a w przypadku chęci przenoszenia - produkty osadzone na kółkach, dzięki którym są one mobilne.
Kompresor powietrza może przyjąć różne wymiary, jednak należy liczyć się z tym, że mniejsze będą miały słabszą moc. Na szczęście wiele z modeli o sporych gabarytach oprócz kółek jest także wyposażonych w uchwyty, dzięki którym bez trudu można je przenosić. Do śledzenia ciśnienia niezbędne są manometry, które umożliwiają natychmiastowy podgląd sytuacji. Wśród licznych  propozycji można napotkać także te w wersji mini, które są połączeniem walorów pełnowymiarowych sprężarek z prostymi w obsłudze urządzeniami ręcznymi.

Kompresory tłokowe i ich zalety

Kompresory są dostępne w kilku typach, różniących się od siebie sposobem działania. Wśród najbardziej popularnych odmian sporą grupę stanowią kompresory tłokowe zwane zamiennie wyporowymi, które bazują na ruchu cylindrów i uzupełniających ich tłoków. To powoduje zasysanie powietrza, co następnie wpływa na wytworzenie się ciśnienia. Większość modeli tłokowych wytwarza ciśnienie na poziomie kilku barów, co w zupełności wystarcza do wielu prac warsztatowych.
Ruch tłoków następuje pionowo, dzięki czemu rośnie ciśnienie - następuje proces sprężania powietrza. Dzięki temu, że działanie to umożliwia stworzenie naprawdę wysokiego ciśnienia, sprężarki z tłokami są stosowane w wielu zadaniach, często nawet profesjonalnych pracach typowych dla branż przemysłowych. Urządzenie dla siebie można wybrać spośród tych jedno lub wielocylindrowych - różnica pojawi się głównie w zakresie konstrukcji i mocy przyrządu.
Ogromnym plusem jest również to, że kompresory tłokowe skonstruowane są w dość prosty sposób. Oprócz samego tłoku składają się na nie cylindry, głowica, a także układ korbowy, czyli wał wraz z korbowodem. Nieskomplikowana budowa wpływa na to, że usterki praktycznie nie występują, a nawet jeśli - są proste i niezbyt wymagające w naprawie.

Co jeszcze przyda się w warsztacie?

Kiedy już wszystko będzie pomalowane, powietrze uzupełnione, napompowane, a nawet wyczyszczone, można przemyśleć kwestie związane z zasilaniem. Pomocne będą w tym agregaty, czyli urządzenia, które są wybawieniem w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Mowa tu nie tylko o opcji na podłączenie elektronarzędzi na dopiero rozpoczętych budowach, czy szansie na uruchomienie kosiarki i innych przyborów w najdalszych zakątkach ogródków działkowych. Z agregatem można zwiedzać świat i być niezależnym w kwestii korzystania z niewielkiego AGD, czy ładowania elektroniki, co jest ogromną wygodą dla każdego podróżnika.
Agregaty są również zalecane z innego powodu. Dzięki nim można podtrzymać napięcie w budynku, gdy dojdzie w nim do nagłej, niespodziewanej awarii. Wybierając odpowiedni model, najlepiej jest przyjrzeć się takim parametrom jak moc, typ silnika, czy pojemność. Produkty różnią się także stosowanym paliwem, którym może być zarówno diesel, benzyna, jak i również gaz. Istotne są również sposób rozruchu, napięcie i zastosowane względem niego zabezpieczenia, czy wskaźniki, dzięki którym łatwiej o ustalenie poziomu paliwa. Dobrej jakości agregaty to także odpowiednia ilość gniazd, niezawodne amortyzatory oraz tłumiki, a do tego zastosowane materiały wyłącznie najwyższej jakości, które charakteryzują się odpornością na czynniki zewnętrzne oraz wytrzymałością podczas intensywnej eksploatacji.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.